Choroby od A do Z to spis chorób, które zostały posegregowane w porządku alfabetycznym. W wybranych artykułach znajdziesz informacje o przyczynach powstania danych schorzeń, ich objawach, diagnostyce oraz metodach leczenia. Alfabetyczny spis pozwoli ci szybko wyszukać interesujące zagadnienia.

Choroby od A do Z

a b c d e f g h i j k l ł m n o p r s ś t u w z ż

Chcesz szybko sprawdzić, jakie są objawy danej choroby lub jakie są metody jej leczenia? Alfabetyczny spis chorób pozwoli ci w łatwy i czytelny sposób znaleźć interesujące cię zagadnienia. Do każdej litery alfabetu została przypisana choroba, dzięki czemu szybko znajdziesz ją po nazwie.

W sekcji "Choroby od A do Z" znajdują się najczęściej występujące choroby neurologiczne, zakaźne, kardiologiczne, metaboliczne, psychiczne, endokrynologiczne, choroby układu pokarmowego, choroby oczu, choroby układu oddechowego, limfatycznego oraz choroby rzadkie czy autoimmunologiczne i wiele innych. Opisane są również wszelkiego rodzaju nowotwory.

W tej kategorii w szybki i prosty sposób znajdziesz dokładnie to, czego potrzebujesz. Każda z chorób została rzetelnie przedstawiona. W artykułach zostały poruszone m.in. takie zagadnienia, jak przyczyny, objawy, diagnostyka czy leczenie chorób. Z każdego artykułu dowiesz się, skąd bierze się dane schorzenie oraz w jaki sposób się objawia. Poznasz również metody diagnostyczne oraz badania, jakie należy wykonać, by wykluczyć lub potwierdzić występowanie danej jednostki chorobowej. Dowiesz się również, jakie istnieją drogi leczenia chorób, jak wyciszyć objawy różnych schorzeń lub kiedy należy udać się do lekarza.