Laryngologia

Wydzielina z zatok towarzyszy zwykle alergii, infekcjom górnych dróg oddechowych lub zapaleniu zatok. Może być biała, śluzowata lub zabarwiona na żółto bądź zielono, czasem też z domieszką krwi. Wydzielina z zatok potrafi naprawdę uprzykrzyć życie. Jak się jej pozbyć domowymi sposobami?
Srebro to składnik, który od wieków był stosowany w medycynie. Obecnie, w nowoczesnej postaci nanosrebra, wykorzystywany jest w leczeniu infekcji bakteryjnych, między innymi gardła.

Materiał sponsorowany

Ból gardła spowodowany jest najczęściej zakażeniami górnych dróg oddechowych. Szczególnie doskwiera nam on przy przełykaniu – przeczytaj, jakie są tego przyczyny i dowiedz się, jak poradzić sobie z tą dolegliwością!
Zapalenie migdałków wiąże się z silnym bólem gardła utrudniającym przełykanie, osłabieniem i gorączką. Preparaty stosowane w leczeniu zapalenia migdałków powinny z jednej strony uśmierzać silny ból, a z drugiej strony - działać przeciwzapalnie. Sprawdź, jakie są przyczyny zapalenia migdałków i jak skutecznie radzić sobie z jego objawami.
Zapalenie gardła to infekcja wywołana przez wirusy, bakterie bądź grzyby. Chory na zapalenie gardła odczuwa ból gardła i trudności przy przełykaniu. Dodatkowo występuje zazwyczaj suchy kaszel. Jakie są pozostałe objawy zapalenia gardła? Na czym polega leczenie? Jakie są sprawdzone, domowe sposoby na zapalenie gardła?
Jaki aparat słuchowy wybrać? Decyzja należy do łatwych, ponieważ aparat to nie tylko proteza słuchu, lecz także urządzenie służące jego rehabilitacji. Wprowadzony odpowiednio wcześnie i dobrze dopasowany aparat słuchowy znacznie poprawia komfort życia i zapobiega wtórnej niepełnosprawności. Przeczytaj, jaki aparat słuchowy wybrać i poznaj rodzaje aparatów słuchowych.
Jabłko Adama, czyli popularna grdyka, jest charakterystyczna tylko dla mężczyzn. Uwypukla się zwykle w okresie dojrzewania. Po co jest nam potrzebne jabłko Adama? Do czego służy i dlaczego mają je tylko panowie?
Przewlekły katar może być po prostu konsekwencją choroby zatok lub alergii. Ale bywa, że sygnalizuje poważne schorzenia - nawet nowotwór. Dlatego z przewlekłym katarem trzeba pójść do laryngologa.
Suchy nos to dolegliwość, której przyczyny zwykle nie są powodem do niepokoju. Sucha śluzówka nosa najczęściej jest wynikiem przebywania w klimatyzowanym pomieszczeniu czy nadużywania kropli do nosa. Jednak w niektórych przypadkach suchy nos może być objawem choroby. Sprawdź, co oznacza suchy nos.
Domowe sposoby na zapalenie zatok są przeznaczone dla osób, które zmagają się z charakterystycznym rozpychającym bólem u nasady nosa, który promieniuje na czoło podczas pochylania się lub wysiłku. Szybko przyniosą one ulgę, jednak nie zlikwidują przyczyny problemu. Przeczytaj albo posłuchaj, jakie są domowe sposoby leczenia zapalenia zatok.
Suchy kaszel to zwykle, choć nie zawsze, pierwszy objaw infekcji wirusowej. Suchy kaszel często jest określany również jako kaszel męczący i dokucza zwłaszcza nocą, powoduje drapanie w gardle i uniemożliwia sen. jakim chorobom najczęściej towarzyszy suchy kaszel, jak przebiega jego leczenie? Kiedy suchy kaszel wymaga konsultacji z lekarzem?
Sposoby na zatkane uszy można wykorzystać m.in. w czasie lotu samolotem, jazdy windą, a także przy katarze, w przebiegu którego często odnosi się wrażenie, że uszy są pełne wody lub powietrza. Przeczytaj albo posłuchaj i dowiedz się, jakie są domowe sposoby na zatkane uszy.