Skorzystaj z kalkulatora dni płodnych

Wiele kobiet mimo wielu miesięcy starań się o dziecko nie może zajść w ciążę i cieszyć się macierzyństwem, którego pragnie. Warto zaplanować, na jaki dzień przypada owulacja, by lepiej się do niej przygotować. Dni płodne można wyliczyć na wiele różnych sposobów. Nie wiesz, jak to zrobić? Przychodzimy z pomocą. Świetnym rozwiązaniem tego problemu jest kalkulator dni płodnych.

Dlaczego warto wiedzieć, kiedy mam dni płodne?

Jajeczkowanie, czyli owulacja to konkretny dzień w danym cyklu miesiączkowym, w którym następuje pęknięcie pęcherzyka Graffa i uwolnienie z jajnika komórki jajowej niezbędnej do zajścia w ciążę. Zazwyczaj przypada na 14 dni przed pierwszym dniem kolejnej miesiączki. Kiedy jajeczkowanie kończy się, komórka jajowa wędruje jajowodem w kierunku macicy. W momencie, gdy na swojej drodze napotka plemniki, może dojść do jej zapłodnienia.

Pary, które wiedzą, kiedy przypadają dni płodne i współżyją w tym czasie, mają dużo większe szanse na uzyskanie ciąży, niż te, które nie zwracają na to uwagi. Jednak dzień owulacji, to nie jedyny termin, kiedy możesz zajść w ciążę. Zazwyczaj jest ich więcej – od 4 do 6.

U kobiet mających regularne cykle miesiączkowe, których długość wynosi od 25 do 35 dni, na ogół owulacja występuję na około dwa tygodnie przed wystąpieniem pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego. W przypadku, gdy cykle są krótsze niż 25 dni albo dłuższe niż 35 dni, może to świadczyć o zaburzeniach owulacyjnych, dlatego w tym przypadku koniecznie należy skonsultować się z ginekologiem.

Kalkulator dni płodnych – co to takiego?

Kalkulator dni płodnych to narzędzie, dzięki któremu dowiesz się, jaki dzień będzie najlepszy, by starać się o upragnioną pociechę. Kalkulator dni płodnych i niepłodnych błyskawicznie wskaże konkretny termin, kiedy szansa na zajście w ciąże będzie największa. Dowiesz się także, na jaki dzień przypada kolejny początek cyklu, czyli pierwszy dzień miesiączki.

Co jest potrzebne, by obliczyć dni płodne za pomocą kalkulatora?

Do sprawdzenia, kiedy przypadają dni płodne, wystarczy jedna data, czyli termin twojej ostatniej miesiączki oraz średnia długość cyklu owulacyjnego. Najczęściej trwa on 28 dni. Dzięki kalkulatorowi dni płodnych dowiesz się z dużą dokładnością, kiedy szanse na zajście w ciążę są największe.

To z pewnością ułatwi przygotowanie się do tego dnia. Kalkulator dni płodnych i niepłodnych poza datą, gdzie możliwość zajścia w ciążę będzie największa, wskaże dodatkowe dni, w których także będziesz płodna, a tym samym – będziesz mieć możliwość zajścia w ciążę.