Psychologia

Wielu ludzi dokonuje teraz podsumowania swojego życia w minionym roku, spisuje działania i cele do osiągnięcia na 12 najbliższych miesięcy. Co sprawia, że jednym łatwiej przychodzi opanowanie wszystkiego co przynosi z każdym dniem życie, a inni co roku czują frustrację z powodu niespełnionych planów, poczucia samotności, czy piętrzących się problemów? Kluczowe wydaje się zrozumienie procesów, w których wszyscy uczestniczymy i potrzeb zdrowotnych własnej psychiki.

Materiał sponsorowany

Wraz z Nowym Rokiem lubimy zmienić coś w naszym życiu, na przykład rzucić palenie, zacząć zdrowo się odżywiać, walczyć z nadprogramowymi kilogramami, ale jednak po jakimś czasie przychodzi rutyna i wszystko bierze wniwecz. Dlaczego większość z tych postanowień noworocznych okazuje się fiaskiem? Dowiedzmy się!
Nastolatki to jedna z grup najbardziej zagrożonych depresją. Blisko jedna trzecia cierpi na zaburzenia depresyjne, na szczęście zwykle o przejściowym charakterze. Teraz, gdy w okresie pandemii Covid-19 młodzi podlegają trudnym ograniczeniom, zwróćmy szczególną uwagę na stan psychiczny naszych dzieci.

Materiał sponsorowany

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia zwykle wyglądają tak: najpierw wydaje ci się, że masz jeszcze dużo czasu. Nagle zaczyna się on gwałtownie kurczyć. Kilka dni przed Wigilią wpadasz w panikę: robisz przedświąteczne porządki, kupujesz prezenty, bo przecież Wigilia będzie właśnie u ciebie. I na dodatek sama musisz ją przygotować. Wcale jednak nie musi tak być! Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia mogą jednak wyglądać inaczej - zapoznaj się z naszym poradnikiem świątecznym!
Samotne święta są bardzo trudnym okresem dla tych, którzy je przeżywają - w końcu Boże Narodzenie jest najbardziej rodzinne ze wszystkich świąt. Brak drugiej połowy wtedy boli najbardziej. Co zrobić, by mimo wszystko samotne święta były udane? Oto nasze rady dla samotnych i singli na Boże Narodzenie - przeczytaj, jak w dobrej kondycji psychicznej przeżyć samotne święta.
Święta z rodzicami, teściami czy tylko z mężem, żoną i dziećmi? W tym roku Boże Narodzenie chcesz spędzić inaczej niż dotychczas? To może być stresująca informacja dla twoich bliskich. Zastanów się, jak im o tym powiedzieć. Jeśli zamierzasz świętować w gronie rodziny, to postaraj się aktywnie wykorzystać świąteczny czas. Nie zapomnij też o sobie - Boże Narodzenie to chwila na odpoczynek, przemyślenia i relaks.
Zastanawiasz się, jak uniknąć świątecznego stresu? Oto kilka porad: ustal, co w przygotowaniach do Bożego Narodzenia możesz zmienić, zadbaj o relacje z bliskimi oraz zaplanuj odpowiedni podział obowiązków dla wszystkich członków rodziny. I nie daj się zwariować zakupowemu szaleństwu!
Na zdrowy i efektywny sen składa się wiele czynników. Jednym z ważniejszych jest wygodny i dopasowany do potrzeb użytkownika materac. Jak właściwie dobrać materac, żeby cieszyć się spokojnym, solidnym wypoczynkiem?

Materiał sponsorowany

W Polsce około 2 mln osób nadużywa alkoholu, a jego ogólna konsumpcja należy do najwyższych w Europie. Z kolei wśród uzależnień związanych z narkotykami, najwięcej osób zgłasza problemy z marihuaną. Powodem leczenia uzależnień są także stymulanty, w tym najczęściej stosowana amfetamina, a także środki uspokajające.

Materiał sponsorowany

Zmiana czasu na zimowy - choć dzięki niej raz w roku śpimy godzinę dłużej, odczuwamy ją szczególnie dotkliwie. Przeczytaj, dlaczego tak się dzieje - dowiedz się, jak wpływa na organizm zmiana czasu na zimowy i dlaczego właściwie ten czas dwukrotnie w ciągu 365 dni zmieniamy. Poznaj również konkretną datę zmiany czasu na zimowy!
Zdaniem prof. Wojciecha Kuleszy, psychologa z Uniwersytetu SWPS, Polacy przestali bać się koronawirusa, dlatego nie przestrzegają obowiązujących restrykcji. Uważają, że złe rzeczy zagrażają innym, ale nie im samym. Skąd to się bierze?
Nie trzeba wiedzieć, że istnieje coś takiego jak syndrom poniedziałku czy monday blues, żeby doświadczyć lęku przed poniedziałkiem i rozpoczęciem nowego tygodnia. Lęk ten może pojawić się wraz z rozpoczęciem niedzielnego poranka, bo oto okazuje się, iż z każdą chwilą i z każdą godziną coraz mniej czasu dzieli nas do pójścia do pracy.

Psychologia, mechanizmy rządzące człowiekiem. Wszystko co dotyczy zachowania, nastroju, związków, relacji międzyludzkich, zmiany nastrojów. Psychologia osobowości, psychologia dziecka, psychologia społeczna, psychologia kliniczna, psychologia zdrowia, psychologia rozwojowa, zaburzenia rozwoju, wychowanie, najczęstsze problemy wychowawcze, błędy wychowawcze popełniane przez rodziców. Zagadnienia na tematy takie jak: dusza i rozum, nałogi, uzależnienia, relaks. Zrozum mechanizmy psychologiczne, procesy poznawcze. Profesjonalne porady psychologiczne, książki psychologiczne. rozwiązywanie problemów, choroby, leczenie uzależnień, psychologia w życiu codziennym, relacje interpersonalne.