Psychologia

Niezależnie od tego, jakiej pomocy potrzebujesz, znalezienie odpowiedniego specjalisty może mieć duże znaczenie w poprawie twojego stanu psychicznego i rozwiązania problemów, z jakimi się borykasz. Poznaj wskazówki, które pomogą ci znaleźć odpowiedniego terapeutę.
Jeśli chcesz podgrzać atmosferę w sypialni, odrobina słońca może ci w tym pomóc. Według izraelskich naukowców z Uniwersytetu w Tel Awiwie, krótkotrwała ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe ze światła słonecznego wzmacnia romantyczną namiętność.
Praktyka uważności (mindfulness) zyskuje popularność jako sposób na złagodzenie stresu czy niepokoju oraz bycie bardziej obecnym i zaangażowanym w życie tu i teraz. Włączenie ćwiczeń uważności do swojej rutyny może być niezwykle proste, bez względu na wiek. Oto kilka pomysłów na codzienny trening uważności.
Strata jest nieodłącznym elementem życia. Choć żal może być nieunikniony, sposób, w jaki do niego podchodzimy, zależy od nas. O tym, jak prawidłowo przejść proces żałoby Poradnik Zdrowie zapytał socjolożkę dr Aleksandrę Tatko, która zajmuje się problematyką śmierci i umierania.
Ataki paniki to nagłe, intensywne przypływy strachu, lęku lub niepokoju. Są przytłaczające, dają fizyczne i emocjonalne objawy. Wiele osób z napadami paniki może mieć trudności z oddychaniem, obficie się pocić, drżeć, czuć intensywne bicie serca, a nawet mieć przeświadczenie o zbliżającej się śmierci. Oto 10 sposobów na powstrzymanie ataku paniki.
Nie ma nic złego w wypiciu lampki wina do obiadu czy butelki piwa z przyjaciółmi. Jednak regularne sięganie po alkohol i jego nadużywanie może mieć poważny, negatywny wpływ na zdrowie. Jeśli wydaje ci się, że tak jest w twoim przypadku, być może nadszedł czas, aby zrobić coś dla siebie i zrezygnować z trunków wysokoprocentowych?
Ludzie bardzo często łączą alkohol z poprawą samopoczucia, rozluźnieniem, a nawet z rozwiązywaniem problemów. W społeczeństwie krąży wiele mitów na jego temat - kierowca po wypiciu alkoholu i kilkugodzinnym śnie, może ponownie usiąść za kierownicę czy o rozgrzewających właściwościach, jakie posiada. Co jest prawdą?
Często używasz telefonu i zaczyna ci to przeszkadzać? Odczuwasz, że coraz więcej czasu spędzasz marnując go przed ekranem, zaniedbujesz hobby, nie masz kiedy spotkać się z przyjaciółmi? Powodów do tego, by ograniczyć czas spędzany przed ekranem telefonu jest wiele, ale każdy jest dobry, by go ograniczyć i zacząć żyć pełnią życia.
Media społecznościowe odgrywają obecnie w naszym życiu ważną rolę – poprzez nie kontaktujemy się z rodziną i znajomymi, ustalamy pewne sprawy zawodowe czy śledzimy informacje na temat naszych idoli. Social media z pewnością mają pewne zalety, jednak korzystanie z nich w nadmiarze może nieść za sobą pewne zagrożenia. Ostatecznie nadmierne korzystanie z portali społecznościowych może negatywnie odbijać się zarówno na zdrowiu psychicznym, jak i fizycznym.
O tym, że psychoterapia jest przydatna w leczeniu zaburzeń psychicznych, raczej doskonale wiadomo, mniej już znane jest jednak to, że skorzystać z niej mogą również i osoby, które z zaburzeniami psychicznymi się nie zmagają. Trudności w relacjach interpersonalnych, brak pewności siebie czy problemy z podejmowaniem decyzji – te wszystkie, a także i inne jeszcze problemy można rozwiązać właśnie poprzez udanie się do odpowiedniego terapeuty.
Esperal to środek stosowany w leczeniu alkoholizmu. Wiele osób posiada wszywki alkoholowe, a prawie każdy zna – choćby ze słyszenia – osobę, która się "zaszyła". Nic dziwnego: blisko 12% dorosłych Polaków nadużywa alkoholu. Część z nich próbuje zerwać z nałogiem, pokładając nadzieję w implantowaniu esperalu. Jak długo działa esperal?
Zdrada emocjonalna lub psychiczna w relacji partnerskiej bywa bardzo często nazywana przyjaźnią damsko-męską lub „braterstwem dusz”. Nie wolno jej lekceważyć, bo może być zapowiedzą zdrady fizycznej. Czym jest zdrada emocjonalna i jak rozpoznać, że do związku dwóch osób dołączyła trzecia?

Psychologia, mechanizmy rządzące człowiekiem. Wszystko co dotyczy zachowania, nastroju, związków, relacji międzyludzkich, zmiany nastrojów. Psychologia osobowości, psychologia dziecka, psychologia społeczna, psychologia kliniczna, psychologia zdrowia, psychologia rozwojowa, zaburzenia rozwoju, wychowanie, najczęstsze problemy wychowawcze, błędy wychowawcze popełniane przez rodziców. Zagadnienia na tematy takie jak: dusza i rozum, nałogi, uzależnienia, relaks. Zrozum mechanizmy psychologiczne, procesy poznawcze. Profesjonalne porady psychologiczne, książki psychologiczne. rozwiązywanie problemów, choroby, leczenie uzależnień, psychologia w życiu codziennym, relacje interpersonalne.