Relacje

Istnieje wiele powodów, dla których praktykujemy fexting. To łatwiejsze rozwiązanie niż te standardowe, ale należy się zastanowić, czy aby na pewno warto? Co to jest fexting i dlaczego może zniszczyć relację?
Potajemnie oszczędzałam pieniądze, żeby móc zostawić męża, ale teraz to już przegrana sprawa – mówi Stacey, która choć chciałaby się rozwieść, nie zrobi tego z powodu rosnących kosztów życia. Takich kobiet - uzależnionych finansowo od swoich partnerów i nieszczęśliwych – jest więcej. Ale eksperci ostrzegają, że trwanie w takim związku może negatywnie odbijać się na zdrowiu.
Miłość skrywa wiele tajemnic. Wielu ludzi ciągle jej poszukuje, a ci, którzy ją znaleźli, starają się nie stracić tego uczucia, bo każdy człowiek pragnie być kochany. Ale jak miłość działa na zdrowie? O to zapytaliśmy ekspertów.
Pewna para po wielu próbach różnorodnych terapii, zdecydowała się opowiedzieć o tym, jak w osiągnięciu spokoju i porozumienia pomogła im niekonwencjonalna metoda. Życie partnerów zmieniło się tak bardzo, że ich stały terapeuta stwierdził, że w niezwykle krótkim czasie zrobili roczny postęp.
Bycie w związku często zaburza nam racjonalne myślenie i powoduje, że czasami nie dostrzegamy pewnych oczywistych sygnałów. Nic w tym dziwnego - miłość i zauroczenie to piękne elementy życia, które rządzą się własnymi prawami. Jak nie przegapić czerwonych flag, które mogą wskazywać, że twój związek jest toksyczny?
To nic nadzwyczajnego, że każdy związek ma wzloty i upadki. Kryzys jest nieunikniony bez względu na to, jak dba się o relację. Po prostu gorsze chwile przychodzą. Rumuńscy naukowcy wskazali, kiedy następuje największe i najtrudniejsze tąpnięcie w miłości. Te wyniki mogą mocno zaskoczyć.
Miłość jest ważna w życiu każdego z nas i łączy wszystkie nasze emocje w jedną całość. Tak naprawdę nie ma jednej, skutecznej recepty na szczęśliwy związek. Dlatego trzeba włożyć trochę wysiłku w to, aby wspólne życie było długie i udane. Kanadyjscy naukowcy uważają inaczej. Ich zdaniem to, czego słuchamy, może przynieść nam szczęście w związku. Okazuje się, że teksty ulubionych piosenek wskazują na nasz styl przywiązania do drugiej osoby.
Nowe badanie przeprowadzone przez psychologów z Norwegian University of Science and Technology sugeruje, że znaleziono najskuteczniejsze techniki flirtowania dla mężczyzn i kobiet. Obserwacje opublikowano w czasopiśmie "Evolutionary Psychology".
Zdrada – dla jednych nic wielkiego, dla innych koniec relacji. Choć ma wiele wymiarów, głównie kojarzymy ją z typowym skokiem w bok. Między innymi o tym, jak zdradzamy i jak radzić sobie ze zdradą, rozmawialiśmy z psychologiem i trenerem umiejętności psychospołecznych Klaudią Klukowską.
Żyjemy w specyficznym środowisku, dla którego rodzina i związek to bardzo istotne elementy życia. Presja na bycie #wzwiązku, na "posiadanie kogoś", rośnie wraz z wiekiem. O tym, jak reagować na trudne pytania, jak nie dać się presji ze strony najbliższych i jak sobie z nią radzić, kiedy jej ulegamy, zapytaliśmy socjolożkę, dr hab. Paulę Pustułkę, profesorkę Uniwersytetu SWPS w Warszawie, Kierowniczkę ośrodka badawczego Młodzi w Centrum Lab.
Luty to miesiąc miłości, ale dla wielu ludzi to okres rozważania o wcześniejszych relacjach. O tym, w jakich sytuacjach warto rozważyć ponowne wejście w związek, jak takie myśli wpływają na obecną relację, a także czyim zdaniem powinniśmy się kierować przy podjęciu decyzji, rozmawialiśmy z psychoterapeutką Magdaleną Sekowską, dyrektorem Kliniki Uniwersytetu SWPS Rodzina – Para - Jednostka.
Święta z rodzicami, teściami czy tylko z mężem, żoną i dziećmi? W tym roku Boże Narodzenie chcesz spędzić inaczej niż dotychczas? To może być stresująca informacja dla twoich bliskich. Zastanów się, jak im o tym powiedzieć. Jeśli zamierzasz świętować w gronie rodziny, to postaraj się aktywnie wykorzystać świąteczny czas. Nie zapomnij też o sobie - Boże Narodzenie to chwila na odpoczynek, przemyślenia i relaks.