Relacje

PUNKT G to mocno unerwione miejsce na przedniej ścianie pochwy, którego stymulacja w trakcie seksu daje kobiecie orgazm. Ale czy każda kobieta ma punkt G? Naukowcy się o to spierają. Niedawno pojawiła się informacja, że słynny punkt G, owiane tajemnicą i obrosłe legendą miejsce najwyższej kobiecej przyjemności, nie istnieje.
Syndrom Otella to zaburzenie psychiczne, do którego dochodzi najczęściej w wyniku nadużywania alkoholu. Objawia się chorobliwą zazdrością o partnerkę, nawet w sytuacji, gdy nie ma ku temu żadnych przesłanek. Nie każdy rodzaj zazdrości świadczy jednak o tym konkretnym zaburzeniu. Rozwiąż test i przekonaj się, czy twój partner cierpi na syndrom Otella.
Dobór właściwych osób, którymi otaczamy się na co dzień jest niezwykle istotny. Ma ogromny wpływ na to, jak się czujemy i zachowujemy. Dla każdego z nas priorytetem powinien być osobisty komfort i radość z utrzymywanych relacji. Niekiedy zdarza się jednak, że ktoś w naszym otoczeniu odbiera nam energię. Czy masz do czynienia z wampirem energetycznym? Rozwiąż test online
Niezależnie od tego co robimy w naszym życiu, każdy gest czy ruch jest pewnym rodzajem seksualności. Ciało to seksualność, a w obliczu choroby nowotworowej obraz ciała bardzo się zmienia, często zostaje naruszony. Przepracowanie spraw związanych z nowym obrazem ciała i nauka postrzegania swojej seksualności na nowo wymaga od pacjentów ogromnej pracy. Z psychoonkolog Adrianną Sobol rozmawia Marcelina Dzięciołowska
Jeśli chcesz podgrzać atmosferę w sypialni, odrobina słońca może ci w tym pomóc. Według izraelskich naukowców z Uniwersytetu w Tel Awiwie, krótkotrwała ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe ze światła słonecznego wzmacnia romantyczną namiętność.
Zdrada emocjonalna lub psychiczna w relacji partnerskiej bywa bardzo często nazywana przyjaźnią damsko-męską lub „braterstwem dusz”. Nie wolno jej lekceważyć, bo może być zapowiedzą zdrady fizycznej. Czym jest zdrada emocjonalna i jak rozpoznać, że do związku dwóch osób dołączyła trzecia?
Savoir-vivre to francuskie wyrażenie, którym określa się zbiór zasad dobrego wychowania. Savoir-vivre dotyczy bardzo wielu dziedzin: od reguł zachowania się przy stole, przez te panujące w biznesie, mówiące o tym, jak poprawnie formułować wiadomości e-mail po te poświęcone ubiorowi czy relacjom damsko-męskim. Oto zasady savoir-vivre
Na czym polega prawdziwa przyjaźń i jak ją rozpoznać na tyle wcześnie, żeby jej nie przegapić? Istnieje wiele pięknych cytatów o przyjaźni, ale także krąży wokół niej wiele nieprawdziwych informacji. Oto 7 mitów na temat przyjaźni, które nauczą cię odróżniać znajomych od przyjaciół.
Syndrom dorosłego dziecka z rodziny dysfunkcyjnej (DDD) - coraz więcej pacjentów słyszy taką diagnozę w gabinetach psychologicznych. Syndrom DDD objawia się trudnościami w radzeniu sobie z emocjami, tworzeniu udanych związków i brakiem poczucia bezpieczeństwa. Jakie są przyczyny DDD i jak diagnozuje się to zaburzenie?
Niedojrzałość emocjonalna może przejawiać się na wiele różnych sposobów. Osoby niedojrzałe emocjonalnie zazwyczaj mają wiele oczekiwań, jedocześnie nie potrafią dać zbyt wiele od siebie. Często uniemożliwia to zbudowanie trwałej, prawdziwej i pięknej relacji. Oto 7 oznak niedojrzałości emocjonalnej. SPrawdź, czy twój partner przejawia te cechy?
Technika pustego krzesła to znana metoda terapeutyczna wykorzystywana przez ekspertów z różnych dziedzin psychologii. To narzędzie, które stosuje się do rozwiązywania problemów, ale także uczy, jak wyrażać swoje emocje i potrzeby. Sprawdź, jak zastosowanie tej metody może uzdrowić twoje relacje z innymi.
Separacja to rozwiązanie, na które często decydują się osoby nie do końca przekonane o potrzebie definitywnego zakończenia małżeństwa. Sprawdź, jak załatwić separację, ile trwa separacja, ile kosztuje i na czym polega różnica między separacją a rozwodem.