Relacje

Z roku na rok dzieci spędzają coraz więcej czasu przed rozmaitymi ekranami. To ważny element codziennego życia: służy komunikacji, nauce i zabawie. I choć gry wideo nie są pozbawione wartości, należy zadbać o balans, proponując młodym ludziom również analogowe formy rozrywki.

Materiał sponsorowany

To nic nadzwyczajnego, że każdy związek ma wzloty i upadki. Kryzys jest nieunikniony bez względu na to, jak dba się o relację. Po prostu gorsze chwile przychodzą. Rumuńscy naukowcy wskazali, kiedy następuje największe i najtrudniejsze tąpnięcie w miłości. Te wyniki mogą mocno zaskoczyć.
Miłość jest ważna w życiu każdego z nas i łączy wszystkie nasze emocje w jedną całość. Tak naprawdę nie ma jednej, skutecznej recepty na szczęśliwy związek. Dlatego trzeba włożyć trochę wysiłku w to, aby wspólne życie było długie i udane. Kanadyjscy naukowcy uważają inaczej. Ich zdaniem to, czego słuchamy, może przynieść nam szczęście w związku. Okazuje się, że teksty ulubionych piosenek wskazują na nasz styl przywiązania do drugiej osoby.
Nowe badanie przeprowadzone przez psychologów z Norwegian University of Science and Technology sugeruje, że znaleziono najskuteczniejsze techniki flirtowania dla mężczyzn i kobiet. Obserwacje opublikowano w czasopiśmie "Evolutionary Psychology".
Zdrada – dla jednych nic wielkiego, dla innych koniec relacji. Choć ma wiele wymiarów, głównie kojarzymy ją z typowym skokiem w bok. Między innymi o tym, jak zdradzamy i jak radzić sobie ze zdradą, rozmawialiśmy z psychologiem i trenerem umiejętności psychospołecznych Klaudią Klukowską.
Żyjemy w specyficznym środowisku, dla którego rodzina i związek to bardzo istotne elementy życia. Presja na bycie #wzwiązku, na "posiadanie kogoś", rośnie wraz z wiekiem. O tym, jak reagować na trudne pytania, jak nie dać się presji ze strony najbliższych i jak sobie z nią radzić, kiedy jej ulegamy, zapytaliśmy socjolożkę, dr hab. Paulę Pustułkę, profesorkę Uniwersytetu SWPS w Warszawie, Kierowniczkę ośrodka badawczego Młodzi w Centrum Lab.
Luty to miesiąc miłości, ale dla wielu ludzi to okres rozważania o wcześniejszych relacjach. O tym, w jakich sytuacjach warto rozważyć ponowne wejście w związek, jak takie myśli wpływają na obecną relację, a także czyim zdaniem powinniśmy się kierować przy podjęciu decyzji, rozmawialiśmy z psychoterapeutką Magdaleną Sekowską, dyrektorem Kliniki Uniwersytetu SWPS Rodzina – Para - Jednostka.
Wielu ciągle jej poszukuje, a ci, którzy ją znaleźli, starają się nie stracić tego uczucia, bo przecież każdy z nas pragnie być kochany. Miłość skrywa wiele tajemnic, dlatego poeci, terapeuci, przedstawiciele świata nauki próbują je rozszyfrować. Z pomocą ekspertów z różnych dziedzin postanowiliśmy rozwikłać kilka tajemnic związanych z miłością.
Święta z rodzicami, teściami czy tylko z mężem, żoną i dziećmi? W tym roku Boże Narodzenie chcesz spędzić inaczej niż dotychczas? To może być stresująca informacja dla twoich bliskich. Zastanów się, jak im o tym powiedzieć. Jeśli zamierzasz świętować w gronie rodziny, to postaraj się aktywnie wykorzystać świąteczny czas. Nie zapomnij też o sobie - Boże Narodzenie to chwila na odpoczynek, przemyślenia i relaks.
Pandemia COVID-19 nie tylko zmieniła, ale i wciąż zmienia funkcjonowanie całego świata. W różnych krajach rozmaite święta i uroczystości są obchodzone bardzo różnorodnie – jako przykład można podać, chociażby Boże Narodzenie, które w Australii świętowane jest w letniej atmosferze poprzez wspólne kolędowanie przy świecach. Polskie świąteczne tradycje wydawały się dość mocno ugruntowane, tymczasem obecnie nawet one się zmieniają – jak więc pandemia wpłynęła na zwyczaje Polaków dotyczące świąt?
Babcie i dziadkowie dość często pełnią rolę opiekunów dzieci swoich potomków. Nowe badania dowodzą, że babcie i ich wnuków łączy szczególna więź. Okazuje się, że bywa ona silniejsza od relacji matki z dzieckiem. Wyniki opublikowano w czasopiśmie "Proceedings of the Royal Society B".
PUNKT G to mocno unerwione miejsce na przedniej ścianie pochwy, którego stymulacja w trakcie seksu daje kobiecie orgazm. Ale czy każda kobieta ma punkt G? Naukowcy się o to spierają. Niedawno pojawiła się informacja, że słynny punkt G, owiane tajemnicą i obrosłe legendą miejsce najwyższej kobiecej przyjemności, nie istnieje.