Problemy z seksem

Rozmowa o niskim libido nawet z partnerem może być trudna. Należy mieć na uwadze fakt, że to powszechny problem, z którym zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zdrowie seksualne też jest ważne i jeśli widzimy u siebie obniżenie ochoty na seks oraz spadek zainteresowania tym aspektem, warto się temu przyjrzeć.
Teoretycznie żyjemy w czasach ciałopozytywności. W praktyce żyjemy w czasach, gdzie hejt – m.in. za sprawą internetu – leje się szerokim strumieniem. Osoby z otyłością są stale na celowniku hejterów – gdy jedzą, gdy ćwiczą, gdy są w związkach. A kiedy chcą uprawiać seks? Niekiedy potrzebują wsparcia – mentalnego i medycznego. I nie mogą na to liczyć liczyć. Seksualność osób z otyłością to jeden z tematów, które niepotrzebnie stanowią tabu.
To nie były jakieś wątpliwej jakości obserwacje czy eksperymenty grupy studentów, jak do się nieraz zdarza przy zaskakujących doniesieniach dotyczących seksu. Badacze specjalizujący się w biostatystykach z ośrodków w Houston, Bostonu, Johnson City znaleźli niefarmakologiczne, powszechnie dostępne narzędzie poprawiające erekcję. To działa, po prostu.
Od czasu pojawienia się na rynku pierwszej niebieskiej tabletki z sildenafilem, kwestie erekcji nie spędzają już snu z powiek milionów mężczyzn. A jednak fajnie mieć dobry wzwód naturalnie i generalnie udane życie seksualne. Ewentualne problemy często serwujemy sobie sami: lekceważąc kwestie zdrowotne czy ulegając mechanizmowi błędnego koła. O tym wszystkim przypomina lek. rodzinny Michał Domaszewski.
Mało kto mógłby powiedzieć o sobie, że jest zawsze i wszędzie osobą chętną na seks. Okresowe wahania libido są naturalne i mogą być dyktowane samopoczuciem, nastrojem, relacjami między partnerami. Jednak utrzymujący się wyraźny spadek libido może być też sygnałem, który wysyła organizm, gdy zdrowie szwankuje. Jakie choroby powodują spadek libido?
Kobieta w pewnym wieku staje się niewidzialna? Tak, ale tylko pod warunkiem, że sama tego chce - mawiają czasem seksuolodzy. I faktycznie, wielu kobietom po menopauzie przestaje po prostu zależeć na byciu atrakcyjną i pożądaną. Nie nawiązują nowych relacji, a w stałych związkach unikają seksu. Dlaczego?
Chociaż eksperci zwykli tłumaczyć kochankom, zwłaszcza tym mniej doświadczonym, że wagina dopasuje się do każdego penisa, praktyka bywa inna. Wymiana partnera to nie jest rozsądne rozwiązanie, chociaż bywa skuteczne. Każda pochwa może z czasem się zrobić zbyt szeroka. I nie jest to koniec świata.
To całkowicie normalne, że mężczyźni czasami mają problemy z uzyskaniem erekcji. W większości przypadków nie ma się czym martwić, ponieważ zaburzenia wzwodu mogą być odpowiedzią na stres czy lęk. Urolog zdradza, o co należy zadbać, aby uniknąć tego problemu.
Seks jest niezwykle korzystny dla naszego zdrowia. Korzyści z aktywności seksualnej obejmują m.in. obniżenie ciśnienia krwi, lepszy sen, ogólną redukcję stresu. Jednak podczas namiętnych uniesień nietrudno o uraz. Oto kontuzje i obrażenia, które zdarzają się najczęściej podczas seksu.
"Czy miałaś orgazm?" - która z nas choć raz nie skłamała odpowiadając: “tak” niech pierwsza rzuci kamieniem. To pytanie z rodzaju niezręcznych, wręcz niebezpiecznych. Trudno dyplomatycznie wybrnąć, gdy w głowie rozbrzmiewa przeczenie. Niestety, fałszywe “tak” to często gwóźdź do trumny dla seksualnego życia pary. Dlaczego kobiety udają orgazmy i jak to rujnuje związek?
Przyczyn obniżonego libido lub zaburzeń erekcji doszukiwać się można w wielu czynnikach. Mogą one być związane m.in. z wieloma jednostkami chorobowymi, a także z nadmiernym stresem. Na szczęście istnieje naturalny sposób, by sobie z nimi poradzić. Wystarczy zajrzeć do kuchni.
Aby przedłużyć stosunek, możesz wypróbować naturalne, domowe sposoby, takie jak np. technika trzech palców, lub sięgnąć po specjalne tabletki. Dobre rezultaty przynoszą ćwiczenia, które wykonywane regularnie pomagają kontrolować wytrysk. Sprawdź, jak przedłużyć stosunek poznając sprawdzone sposoby na opóźnienie wytrysku.

Problemy z seksem – wszystko co dotyczy problemów z seksem: problemy z erekcją, przedwczesny wytrysk, obniżone libido, brak orgazmu, suchość pochwy, ból podczas stosunku, zaburzenia seksualne, potencja, zaburzenia erekcji, leczenie impotencji. Dowiedz się jakie podłoże mogą mieć problemy seksualne, jak rozwiązać problemy z seksem i jak uniknąć ich w przyszłości. Dowiedz się co robić, gdy w twoim związku pojawią się problemy z seksem, poznaj przyczyny problemów z seksem, ćwiczenia, które pomogą rozwiązać problemy z seksem. Masz problemy z seksem? Nie wstydź się o nich mówić. Znajdziesz tu fachowe porady, które pomogą ci je rozwiązać i pozbyć się problemów z seksem.