Problemy z seksem

Kobieta w pewnym wieku staje się niewidzialna? Tak, ale tylko pod warunkiem, że sama tego chce - mawiają czasem seksuolodzy. I faktycznie, wielu kobietom po menopauzie przestaje po prostu zależeć na byciu atrakcyjną i pożądaną. Nie nawiązują nowych relacji, a w stałych związkach unikają seksu. Dlaczego?
Chociaż eksperci zwykli tłumaczyć kochankom, zwłaszcza tym mniej doświadczonym, że wagina dopasuje się do każdego penisa, praktyka bywa inna. Wymiana partnera to nie jest rozsądne rozwiązanie, chociaż bywa skuteczne. Każda pochwa może z czasem się zrobić zbyt szeroka. I nie jest to koniec świata.
Rozmowa o niskim libido nawet z partnerem może być trudna. Należy mieć na uwadze fakt, że to powszechny problem, z którym zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zdrowie seksualne też jest ważne i jeśli widzimy u siebie obniżenie ochoty na seks oraz spadek zainteresowania tym aspektem, warto się temu przyjrzeć.
To całkowicie normalne, że mężczyźni czasami mają problemy z uzyskaniem erekcji. W większości przypadków nie ma się czym martwić, ponieważ zaburzenia wzwodu mogą być odpowiedzią na stres czy lęk. Urolog zdradza, o co należy zadbać, aby uniknąć tego problemu.
Seks jest niezwykle korzystny dla naszego zdrowia. Korzyści z aktywności seksualnej obejmują m.in. obniżenie ciśnienia krwi, lepszy sen, ogólną redukcję stresu. Jednak podczas namiętnych uniesień nietrudno o uraz. Oto kontuzje i obrażenia, które zdarzają się najczęściej podczas seksu.
"Czy miałaś orgazm?" - która z nas choć raz nie skłamała odpowiadając: “tak” niech pierwsza rzuci kamieniem. To pytanie z rodzaju niezręcznych, wręcz niebezpiecznych. Trudno dyplomatycznie wybrnąć, gdy w głowie rozbrzmiewa przeczenie. Niestety, fałszywe “tak” to często gwóźdź do trumny dla seksualnego życia pary. Dlaczego kobiety udają orgazmy i jak to rujnuje związek?
Przyczyn obniżonego libido lub zaburzeń erekcji doszukiwać się można w wielu czynnikach. Mogą one być związane m.in. z wieloma jednostkami chorobowymi, a także z nadmiernym stresem. Na szczęście istnieje naturalny sposób, by sobie z nimi poradzić. Wystarczy zajrzeć do kuchni.
Aby przedłużyć stosunek, możesz wypróbować naturalne, domowe sposoby, takie jak np. technika trzech palców, lub sięgnąć po specjalne tabletki. Dobre rezultaty przynoszą ćwiczenia, które wykonywane regularnie pomagają kontrolować wytrysk. Sprawdź, jak przedłużyć stosunek poznając sprawdzone sposoby na opóźnienie wytrysku.
Wstrzemięźliwość seksualna może być dobrowolna, ale także wynikać z problemów zdrowotnych lub nieporozumień pojawiających się w związku dwojga ludzi. Przeczytaj, czym może skutkować abstynencja seksualna u mężczyzn i kobiet, dowiedz się, czy skutki wstrzemięźliwości seksualnej mogą być jedynie negatywne i jaka jest zależność między abstynencją seksualną a poziomem testosteronu.
Niedopasowanie seksualne to problem, o którym słyszy się coraz częściej - w końcu seks i związane z nim problemy przestają być tematem tabu. Jako główne przyczyny niedopasowania seksualnego podaje się różny temperament kochanków lub zbyt duże różnice anatomiczne między nimi. Czy jednak istnieją sposoby, by sobie z niedopasowaniem w łóżku poradzić, czy kochankowie z tym problemem są skazani na rozstanie?
Zespół Kehrera, czyli choroba wdowia to zaburzenie seksualne, o którym mówi się wyjątkowo rzadko. Być może dlatego, że to choroba dotykająca tylko kobiety i to takie, które dłuższy czas nie są zaspokajane seksualnie i rzadko kiedy są w stanie przyznać się, że cierpią z tego powodu. Czym jest zespół Kehrera i jak sobie z nim radzić?
W drugim odcinku cyklu “Zdrowo Odpytani”, w którym zestawiamy wiedzę “statystycznych Polaków” z wiedzą ekspercką, sprawdzamy, jak wygląda nasze narodowe postrzeganie seksualności. Co wiemy o seksie i jak o nim mówimy, sprawdza psychoseksuolog Michał Sawicki. Zapraszamy do oglądania!

Problemy z seksem – wszystko co dotyczy problemów z seksem: problemy z erekcją, przedwczesny wytrysk, obniżone libido, brak orgazmu, suchość pochwy, ból podczas stosunku, zaburzenia seksualne, potencja, zaburzenia erekcji, leczenie impotencji. Dowiedz się jakie podłoże mogą mieć problemy seksualne, jak rozwiązać problemy z seksem i jak uniknąć ich w przyszłości. Dowiedz się co robić, gdy w twoim związku pojawią się problemy z seksem, poznaj przyczyny problemów z seksem, ćwiczenia, które pomogą rozwiązać problemy z seksem. Masz problemy z seksem? Nie wstydź się o nich mówić. Znajdziesz tu fachowe porady, które pomogą ci je rozwiązać i pozbyć się problemów z seksem.