Zwiększa apetyt na seks i pomaga przy kłopotach z erekcją. Masz go w swojej kuchni

2022-09-22 12:12

Przyczyn obniżonego libido lub zaburzeń erekcji doszukiwać się można w wielu czynnikach. Mogą one być związane m.in. z wieloma jednostkami chorobowymi, a także z nadmiernym stresem. Na szczęście istnieje naturalny sposób, by sobie z nimi poradzić. Wystarczy zajrzeć do kuchni.

Zwiększa apetyt na seks i pomaga przy kłopotach z erekcją
Autor: Getty Images

Kłopoty z seksem? Z pomocą przychodzi imbir

Imbir to roślina o potężnych właściwościach, które wykorzystywane są w leczeniu różnych problemów i dolegliwości. Od dawna jest również stosowany jako naturalny stymulant w wielu formach tradycyjnej medycyny w celu naturalnego zwiększenia podniecenia seksualnego.

W jaki sposób imbir może zwiększyć popęd seksualny?

Poradnik Zdrowie: zaburzenia seksualne

Imbir zwiększa przepływ krwi

Badania pokazują, że imbir może zwiększać przepływ krwi, co może pozytywnie wpłynąć na poziom podniecenia seksualnego i libido.

W pewnym przeglądzie sześciu badań stwierdzono, że suplementacja imbirem obniża poziom skurczowego i rozkurczowego ciśnienia krwi, co może być szczególnie korzystne dla libido, ponieważ badania wykazały, że podwyższone ciśnienie krwi wiąże się z wyższym ryzykiem dysfunkcji seksualnych zarówno u mężczyzn, jak i kobiet.

Inne badania z kolei udowodniły, że imbir może również zapobiegać tworzeniu się zakrzepów krwi i pomagać rozszerzać naczynia krwionośne, aby wspierać lepszy przepływ krwi, co z kolei może zwiększyć pobudzenie seksualne.

Imbir obniża stres oksydacyjny

Stres oksydacyjny to stan powstający w wyniku braku równowagi wolnych rodników i przeciwutleniaczy w organizmie. Może doprowadzić do rozwoju stanu zapalnego i uszkodzenia komórek. Niektóre badania sugerują, że stres oksydacyjny może negatywnie wpływać na płodność i funkcje seksualne. Imbir ma właściwości łagodzące stan zapalny oraz zdolność do zmniejszania stresu oksydacyjnego w organizmie.

Imbir może wpłynąć na płodność

Według niektórych badań, imbir może zwiększać płodność zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. W pewnym badaniu na zwierzętach zaobserwowano, że imbir może zwiększyć produkcję testosteronu poprzez poprawę przepływu krwi, zmniejszenie stresu oksydacyjnego i zwiększenie poziomu hormonu luteinizującego, który bierze udział w syntezie testosteronu.

Ponadto, imbir może również poprawiać jakość nasienia, oraz ruchliwość i żywotność plemników.

Wiele badań dowiodło, że imbir ma drogocenne właściwości. Dodanie imbiru do diety może być dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy wpłynąć na swoją sprawność seksualną.

Należy jednak pamiętać, że badania na ludziach są nadal bardzo ograniczone, a badania w probówkach i na zwierzętach często wykorzystują silnie skoncentrowane ekstrakty z imbiru. W związku z tym nadal potrzebne są dalsze badania nad bezpośrednim wpływem imbiru na popęd seksualny u ludzi.