Kardiologia

Nadmiar tłuszczu we krwi może przyczynić się do wystąpienia wielu chorób. Otyłość, podwyższony poziom cholesterolu i trójglicerydów mają niekorzystny wpływ na organizm. Jednak najnowsze badania dowodzą, że podwyższony poziom tłuszczu we krwi może mieć jeszcze poważniejsze konsekwencje dla zdrowia niż wydawało się wcześniej.
Niedawno przeprowadzone badanie wykazało, że palenie marihuany może zwiększać ryzyko zawału serca i chorób układu krążenia. Szczególnie narażone są osoby, które sięgają po "skręta" częściej, niż raz w miesiącu. Jest jednak coś, co może zminimalizować potencjalne zagrożenie.
Objawy miażdżycy pojawiają się bardzo wcześnie. Tyle tylko, że je ignorujemy. Gdybyśmy choć odrobinę przejęli się objawami miażdżycy i zmienili tryb życia, moglibyśmy uchronić się przed rozwojem choroby. Jakie objawy miażdżycy powinny nas zaniepokoić?
Zawał serca i jego objawy to konsekwencja postępującej choroby niedokrwiennej serca, a jednocześnie najgroźniejsza jej postać. Na zawał serca zapada rocznie około 100 tysięcy osób, dlatego warto poszerzyć swoją wiedzę na temat tej choroby. Co to jest zawał serca? Jakie są przyczyny i objawy zawału serca, na czym polega leczenie oraz jak zapobiec zawałowi serca.
Dobre wieści dla pacjentów z niewydolnością serca. - Już od 1 maja wprowadzamy do refundacji nowoczesne leki w przewlekłej niewydolności serca - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski. Szef resortu zdrowia przekazał jeszcze jedną ważną informację, która dotyczy pacjentów kardiologicznych. O co chodzi?
Brytyjscy naukowcy przeprowadzają badanie, aby sprawdzić skuteczność radzenia sobie z nadciśnieniem za pomocą nowego zastrzyku. Nadciśnienie tętnicze można leczyć dwiema iniekcjami w roku co sześć miesięcy, zamiast codziennej tabletki?
Miażdżyca może zacząć się już w bardzo młodym wieku. Zmiany miażdżycowe, polegające na odkładaniu się w naczyniach blaszek miażdżycowych, pojawiają się u każdego, tyle, że w różnym nasileniu. Dlatego wszyscy musimy zapobiegać miażdżycy.
Ciśnienie krwi jest jednym z parametrów, które są niezwykle ważne dla oceny ogólnego stanu zdrowia, a w szczególności kondycji układu sercowo-naczyniowego. Regularny pomiar ciśnienia może być wykonywany samodzielnie i jest najlepszym sposobem na wczesne wykrycie objawów wielu chorób, takich jak zawał serca, miażdżyca lub niewydolność nerek. Jakie są normy ciśnienia krwi? Czy istnieją proste sposoby naturalnego obniżania ciśnienia?
Miażdżyca tętnic obwodowych (choroba tętnic obwodowych) to odkładanie się blaszek miażdżycowych w tętnicach innych niż wieńcowe. Jest to więc grupa chorób o wspólnej przyczynie, ale różnorodnych objawach i umiejscowieniu. Choroba tętnic obwodowych dotyczyć może nawet 15% populacji. Jakie są przyczyzny i objawy tego typu miażdżycy? Jak przebiega leczenie?
Jordan Simon zachorował, gdy miał 16 lat. Choć walczył z chorobą przez 9 lat, żył pełnią życia. W listopadzie 2021 r. Jordan zmarł na chorobę serca. Miał 25 lat. Jego matka nie ma żalu do personelu szpitala, wręcz przeciwnie - cieszy się, że ostatnie lata jego życia były przepełnione miłością i szczęściem.
Skaza krwotoczna oznacza zwiększoną skłonność do często obfitych krwawień samoistnych lub pourazowych. Skaza krwotoczna może więc oznaczać krwawienia nawet z najmniejszej rany, po usunięciu zęba, po zabiegach chirurgicznych, po pobraniu krwi czy zwykłym zastrzyku. Jakie są przyczyny i objawy skazy krwotocznej? Na czym polega leczenie?
Zaburzenia krzepnięcia krwi mogą mieć postać powikłań zakrzepowo-zatorowych lub skazy krwotocznej. Skazy zakrzepowo-zatorowe charakteryzują się skłonnością do tworzenia zakrzepów, a skazy krwotoczne obfitymi, długotrwałymi krwawieniami - miesiączkowymi, z nosa czy po wyrwaniu zęba. Jakie są przyczyny i objawy zaburzeń krzepnięcia krwi? Na czym polega leczenie?

Kardiologia – nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, leczenie miażdżycy, zawał serca, zaburzenia rytmu serca, arytmia serca, cholesterol, żylaki kończyn dolnych, hemoroidy, choroby serca, choroby układu krążenia, wady serca, niewydolność krążenia. Dowiedz się jak wzmocnić serce, jak obniżyć cholesterol – sposoby na wysoki cholesterol, jak zmniejszyć ryzyko wystąpienia zawału serca, jak żyć po zawale serca. Poznaj przyczyny powstawania żylaków, metody leczenia żylaków, skleroterapia, zobacz jak uniknąć żylaków. Niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze objawy, leczenie nadciśnienia, dieta przy nadciśnieniu. Sprawdź jakie jest prawidłowe ciśnienie krwi, jak często mierzyć ciśnienie. Zadbaj o serce.