Alergie

Alergia na pyłki roślin daje się we znaki osobom uczulonym już od zimy, kiedy pyli leszczyna, olcha i wierzba - aż do lipca i sierpnia, na które przypada szczyt pylenia pokrzywy, bylicy i komosy. Aktualizowane co roku kalendarze pylenia, z których można dowiedzieć się, gdzie, kiedy i ile pyłków unosi się w powietrzu, bardzo ułatwiają życie alergikom.
Krople do oczu, leki przeciwhistaminowe, tabletki, spraye, balsam na podrażnienia ... By złagodzić objawy uczulenia alergik na co dzień potrzebuje wielu różnych specyfików. Ale na wakacjach wcale tak być nie musi - a wakacyjna apteczka alergika wcale nie musi zajmować połowy bagażu. Wystarczy, że spakujesz to, co naprawdę może ci się przydać. Jakich zatem preparatów i leków nie powinno zabraknąć w apteczce alergika?
To prawda, że alergia jest chorobą bardzo uciążliwą, a życie z nią wymaga wielu wyrzeczeń. Ale nieprawdą jest, że alergikowi nic nie wolno, a na alergię nie ma skutecznego lekarstwa. W temacie alergii ciągle funkcjonuje sporo mitów. Warto więc wyjaśnić, co jest prawdą, a co nie.
Chorzy na astmę i inne przewlekłe choroby układu oddechowego mogą być narażeni na cięższy przebieg COVID-19, zwłaszcza, jeżeli nie wiedzą o swojej chorobie lub astma nie jest dobrze kontrolowana. W ich oskrzelach toczy się bowiem stan zapalny, w efekcie którego błona śluzowa nie stanowi wystarczającej bariery ochronnej dla wirusów. Co grozi astmatykowi zakażonemu koronawirusem? Czy chorzy na astmę ciężej przechodzą Covid-19 i czy powinni w jakikolwiek sposób modyfikować leczenie?
Czy wiesz, że w pomieszczeniach spędzamy średnio od 70 do nawet 90% czasu w ciągu dnia. Dom, praca, szkoła, samochód, komunikacja miejska - nasza codzienność skazana jest na zamknięte przestrzenie. Wszystkie te miejsca pełne są kurzu, włosów, sierści zwierząt, resztek jedzenia oraz mnóstwa innych cząsteczek gromadzących się ciągle wokół nas. Życie z nimi jest nieuniknione, ale mamy wpływ na ustalenie reguł tej koegzystencji. Zasada jest prosta - im mniej zanieczyszczeń tym lepiej. Odczarujemy dla was niezbyt lubiany obowiązek odkurzania i sprawimy, że codziennie dbanie o porządek stanie się przyjemnością. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami.

Materiał sponsorowany

Z roku na rok liczba alergików podwaja się na całym świecie. Cierpią najmłodsi, ale i seniorzy. O tym, jak wygląda leczenie, decyduje nasilenie choroby. Można sobie pomóc, stosując naturalne metody, ale bywa też konieczna konsultacja alergologa. Jak sobie radzić z alergią? Dowiedz się, kiedy warto zdecydować się na odczulanie.
Testy alergiczne z krwi polegają na ocenie poziomu przeciwciał odpowiadających za reakcje alergiczną w próbce pobranej od pacjenta. Cała procedura nie wymaga kontaktu skóry z alergenem. Jest to istotne w przypadku osób u których testy skórne są niewskazane ze względu na ryzyko reakcji anafilaktycznej. Dużą zaletą diagnostycznych badań alergicznych z krwi jest również brak konieczności odstawiania leków przeciwalergicznych. Na czym polegają testy alergiczne z krwi? O czym świadczą wyniki badania?
Alergiczne zapalenie spojówek to jedna z częściej występujących alergicznych chorób oczu. Może pojawiać się sporadycznie lub mieć charakter przewlekły. Objawy takie jak świąd oczu, pieczenie i zaczerwienienie spojówek oraz łzy płynące bez powodu powinny skłonić pacjenta do konsultacji z lekarzem. Jakie są przyczyny i jak przebiega leczenie alergicznego zapalenia spojówek?
Pokrzywka daje dokuczliwe objawy, takie jak swędzenie skóry, czerwone bąble, opuchlizna i obrzęki. Często sposób jednak ustalić dokładnie, co jest ich przyczyną, dlatego leczenie pokrzywki stanowi istotny problem. Przeczytaj. co może doprowadzić do rozwoju pokrzywki, jak ją rozpoznać i jak skutecznie leczyć pokrzywkę.
Alergiczny nieżyt nosa ma wiele określeń - przypadłość ta jest znana jako katar sienny, katar alergiczny, sezonowy nieżyt nosa, zapalenie błony śluzowej nosa, pyłkowica, gorączka sienna oraz alergia pyłkowa. Poznaj przyczyny, objawy oraz sposoby leczenia alergicznego nieżytu nosa. Jak skutecznie wyleczyć katar sienny?
Kiedy media alarmują o znacznym zanieczyszczeniu powietrza smogiem, wiele osób postanawia wtedy pozostać w swoich domach. Nie jest to niestety postępowanie, które w pełni zabezpiecza przed narażeniem na trujące powietrze, a takie obecne jest niestety również i w mieszkaniach. Ochronić się przed wdychaniem toksyn w środowisku domowym jak najbardziej jednak można: z pomocą przychodzą specjalistyczne urządzenia.

Materiał sponsorowany

Wodnisty katar, łzawienie oczu czy częste kichanie są jednymi z możliwych objawów alergii, z którymi mogą zmagać się osoby uczulone na psy, koty czy inne zwierzęta. Uczulać w naszych mieszkaniach mogą jednak nie tylko zwierzaki, ale również i m.in. pleśnie czy lateks. Alergikom pomagać mogą różne metody, na pewno polecić im można natomiast regularne oczyszczanie powietrza.

Materiał sponsorowany

Alergie – wszystko na temat uczuleń i nadwrażliwości, chorób alergicznych. Alergia wziewna, alergia pokarmowa, skaza białkowa, katar sienny, uczulenie na pyłki, uczulenie na roztocza, astma, alergia na gluten, wstrząs anafilaktyczny, atopowe zapalenie skóry, alergia skórna – objawy alergii skórnej, wysypka, egzema, pokrzywka. Co to są alergie? Jakie są czynniki wywołujące alergię? Jakie alergeny je wywołują? Jakie są objawy alergii, jak łagodzić objawy alergii, jak chronić się przed atakiem alergenów? Metody diagnozowania i leczenia alergii. Alergia objawy, alergia leczenie, testy alergiczne. Niezbędnik wiedzy każdego alergika: kalendarz pylenia roślin, odczulanie, testy skórne.