Premium

Karolina jest fantastyczną, pogodną i pełną energii kobietą. W wieku 33 lat usłyszała, że ma raka piersi. Choć w jej rodzinie przypadki zachorowań na nowotwór można było mnożyć i wiedziała że jest obciążona genetycznie, to nie potrafiła uwierzyć w to, że jest chora. Dotarło to do niej dopiero wtedy, gdy stanęła przed lustrem po kąpieli i ujrzała łysą głowę oraz zmęczone wyczerpującym leczeniem ciało.
Poronienie dotyka średnio 10-15 proc. wszystkich kobiet. Wśród nich znalazła się też Ania, która doświadczyła aż dwóch poronień. Okazuje się, że strata ciąży jest częstsza niż mogłoby się wydawać, jednak w naszym społeczeństwie to wciąż temat tabu. Przełamujemy je w najnowszym odcinku Gadaj Zdrów, w którym Filip Rudanacja gości Annę i dr Ewę Surynt.
Tym razem w Gadaj Zdrów Filip Rudanacja spotyka się z Magdą, która od wielu lat zmaga się z endometriozą, oraz dr. n. med. Mikołajem Karmowskim. Nasi goście opowiedzą o endometriozie - chorobie, która dotyka ok. 300 mln kobiet na całym świecie, w tym 2 mln w samej Polsce. Na czym polega ta choroba? Jak wygląda życie z endometriozą? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie w nowym Gadaj Zdrów.
W trzecim odcinku cyklu “Zdrowo Odpytani” wzięliśmy pod lupę choroby oczu. Czego się dowiedzieliśmy? Chociażby tego, jak rozpoznać zapalenie spojówek oraz dlaczego rozszerzone źrenice to nie zawsze kwestia wpływu światła na soczewkę. Czy pęknięte naczynko w oku to coś błahego, czy nie? Na te i inne pytania odpowiada Justyna Żyszko, ordynator okulistyki w Szpitalu IBIS. Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka!
Irmina jest właścicielką kancelarii notarialnej, a to zajęcie zajmujące i stresujące. Wiedząc, jak stres może odbijać się na zdrowiu, dbała o profilaktykę, a przynajmniej tak sądziła. Co roku miała wykonywaną cytologię, a po 50. urodzinach regularnie zgłaszała się także na USG piersi. Mama Irminy zawsze powtarzała, że ich rodzina ma wyjątkowo dobre geny, więc kobieta czuła się spokojna. Jednak spokój okazał się pozorny.
W najnowszym odcinku zdrowotnego talk-show “Gadaj Zdrów” Filip Rudanacja gości Mateusza Andziaka, u którego kilka miesięcy temu zdiagnozowano raka jąder, oraz dr Iwonę Skoneczną - onkolog ze Szpitala Grochowskiego. Goście programu opowiadają o życiu z nowotworem i możliwościach jego leczenia. Zapraszamy do oglądania!
W drugim odcinku cyklu “Zdrowo Odpytani”, w którym zestawiamy wiedzę “statystycznych Polaków” z wiedzą ekspercką, sprawdzamy, jak wygląda nasze narodowe postrzeganie seksualności. Co wiemy o seksie i jak o nim mówimy, sprawdza psychoseksuolog Michał Sawicki. Zapraszamy do oglądania!
Osoby z zespołem Downa mogą sobie dobrze radzić w społeczeństwie, mogą być otwarte na innych i gadatliwe. Taką osobą jest Ewelina Kawecka. W kolejnym odcinku cyklu “Żyję z…” przedstawiamy sylwetkę dziewczyny, która dobrze radzi sobie w życiu, mimo zespołu Downa.
W Polsce prawie 2 mln osób ma problemy ze wzrokiem, a 100 tys. z nich jest całkowicie niewidomych. O tym, jak sytuacja tych osób wygląda w Polsce opowiedziała Monika Dubiel, która zaczęła tracić wzrok już jako małe dziecko. W nowym odcinku "Gadaj Zdrów" towarzyszył jej dr Piotr Woźniak - znany jako @dr_wzrok. Zapraszamy do oglądania!
Borelioza to choroba odkleszczowa, która przez wiele lat może nie dawać żadnych objawów. W przypadku pani Iwony objawy pojawiły się szybko, ale diagnoza zajęła kilkanaście lat. W kolejnym odcinku cyklu “Żyję z…” pokazujemy, czym jest mierzenie się z boreliozą.
W Polsce wykonuje się ok. 2 tys. przeszczepów rocznie. Najwięcej narządów pobiera się od zmarłych dawców. W drugim odcinku Gadaj Zdrów o przeszczepie opowiedzieli Adam i Grażyna Borkowscy oraz prof. Roman Danielewicz, na co dzień wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i były dyrektor Poltransplantu.
W pierwszym odcinku nowego talk-show Poradnika Zdrowie - Gadaj Zdrów - Filip Rudanacja wypytuje swoich gości o in vitro. O przebiegu całej procedury, kosztach, tabu i wszelkich kontrowersjach, jakie przez lata narosły wokół in vitro opowiadają Aneta - mama dwójki dzieci, które przyszły na świat dzięki tej metodzie - oraz dr Jarosław Niemoczyński, ginekolog i ekspert Kliniki Bocian. Zobacz wideo!