Zdrowo Odpytani

Co Polacy wiedzą o zdrowiu? Jaki jest nasz poziom wiedzy na temat różnych chorób? Czego najczęściej szukamy w internecie, kiedy nie wiemy, co nam dolega? Czy rak to zawsze odpowiedź na każdy objaw? W programie Zdrowo Odpytani sprawdzamy, czy jesteśmy w stanie rozpoznać choroby wokół nas na podstawie różnych objawów. Wszystko pod czujnym okiem eksperta, który przy okazji wyszukuje najpopularniejsze w sieci frazy. Wiemy, czego najczęściej szukacie w internecie, dlatego …

Sen jest równie ważny dla zdrowia, co jedzenie i picie. Zdarza się jednak, że wygodne łóżko i ciepła kołdra to za mało, by dobrze spać. Dr Justyna Sędek, psychiatra z Poradni Zaburzeń Snu Centrum Terapii Dialog zdradza, jak szybko zasnąć, wyjaśnia, czemu budzimy się w nocy i radzi, co możemy zrobić, by sen był efektywny i przynosił regenerację.

Materiał sponsorowany

Każdego dnia ok. 50 kobiet w Polsce dowiaduje się, że ma raka piersi. Choć chorobie trudno zapobiec, szansa na jej wyleczenie jest duża, jeśli diagnoza zostanie postawiona odpowiednio wcześnie. Chirurg-onkolog dr Antoni Szymczak wylicza, na jakie objawy zwrócić uwagę i jak często przeprowadzać badania kontrolne. Zapraszamy do obejrzenia odcinka "Zdrowo odpytani" na temat nietypowych objawów raka piersi.
Starzenie skóry to proces nieunikniony. Z wiekiem zauważamy na niej zmarszczki, przebarwienia czy zmianę jej elastyczności. Na szczęście proces ten możemy spowolnić. Kiedy nasza skóra zaczyna się starzeć? Jakie znaczenie dla cery ma kolagen? Jak można odbudować kolagen, którego zawartość w organizmie z wiekiem spada? Na te i inne pytania w najnowszym odcinku Zdrowo Odpytanych odpowiadają warszawiacy oraz dr Maciej Krajewski, dermatolog, specjalista medycyny estetycznej.

Materiał sponsorowany

Angina - kto z nas jej nie miał? Chociaż może wydawać się prosta w leczeniu, to często powoduje spory dyskomfort i eliminuje nas z życia towarzyskiego. Czy da się obronić przed anginą? Czy klimatyzacja ma wpływ na rozwój choroby? Ile powinna wynosić różnica temperatury między klimatyzowanym pomieszczeniem a tym na zewnątrz? O tym wszystkim opowiada dr Monika Zajcher-Badzian w najnowszym odcinku “Zdrowo Odpytanych”.

Materiał sponsorowany

Dla wielu osób problemy dermatologiczne to głównie łupież oraz trądzik nastoletni. Jednak poza tymi przypadłościami istnieją też inne choroby, których etymologia nie jest znana. Wpływ na to może mieć genetyka, ale co poza nią? O tym, skąd biorą się niedoskonałości skóry, co je powoduje i jakie mogą być tego konsekwencje, opowiedział dermatolog Łukasz Pacek w najnowszym odcinku Zdrowo Odpytanych.
Menopauza dotyczy każdej z nas niezależnie od wieku. Czy można się na nią wcześniej przygotować? Jakie nieswoiste objawy daje menopauza? Czy po ostatniej miesiączce można mieć jeszcze dzieci? Na te i inne pytania odpowiedziała dr Katarzyna Pietuch w najnowszym odcinku Zdrowo Odpytanych. Zapraszamy!

Tekst sponsorowany

Nie ma osoby na świecie, która nie doświadczyła czkawki. Nie ma się co dziwić, to nasz odruch fizjologiczny. Nie ma też osoby, która by ją lubiła. Temu też nie ma się co dziwić - czkawka może być męcząca. O tym, kiedy zabawna czkawka staje się poważnym problemem zdrowotnym opowiedział dr Paweł Weiss w najnowszym odcinku Zdrowo Odpytanych.
Gazy jelitowe to całkowicie naturalna sprawa. Każdy z nas je ma, a ich dźwięk, zapach czy nawet uczucie pieczenia mogą powiedzieć, czy jesteśmy zdrowi czy nie. W najnowszym odcinku “Zdrowo Odpytanych” dr Paweł Weiss mówi wszystko, co chcieliście wiedzieć o bąkach, ale wstydziliście się zapytać. Zapraszamy!
Dbanie o kości to coś więcej niż tylko unikanie złamań. Co najbardziej szkodzi kościom? A której najbardziej nie chcemy złamać? Dlaczego dzieci mają więcej kości niż dorośli? W najnowszym odcinku “Zdrowo Odpytanych” dr Wojciech Glinkowski odpowiada na najczęściej zadawane pytania.
Pochylona sylwetka może świadczyć o wewnętrznych dolegliwościach, ale o wiele częściej jest spowodowana nieprawidłowym dbaniem o kręgosłup. Wady postawy takie jak skolioza czy wdowi garb można z powodzeniem leczyć. Wystarczy kilka prostych ćwiczeń. Jakich? Podpowiada specjalista fizjoterapii Ireneusz Hałas w najnowszym odcinku “Zdrowo Odpytanych”.

W programie Zdrowo Odpytani konfrontujemy się z tym, co Polacy sądzą, że wiedzą na temat danej choroby, a tym, co naprawdę o niej wiedzą. Z kamerą wychodzimy na ulice, aby zbadać, jak wygląda wiedza przeciętnego Polaka na temat chorób, ale nie tylko. Nie boimy się mówić o wypróżnianiu albo seksie. Tu wszystko jest nazwane i opisane, a żadne słowo nie wywołuje na naszej twarzy wyrazu zażenowania.


Zdrowo Odpytani to format okraszony zabawnym komentarzem eksperta, który nie tylko konfrontuję się z uliczną sondą, ale także sprawdza, czego Polacy najczęściej szukają w Internecie. Jakie hasła wpisujemy w wyszukiwarkę? Czy ból głowy albo palca to zawsze objaw raka? O te najpopularniejsze frazy z internetu pytamy naszych gości, czyli lekarzy i profesorów, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i odpowiadają na wszystkie wasze wątpliwości.

Poradnik Zdrowie od swojego powstania stawia na eksperckość, a edukacja w zakresie medycyny i profilaktyki chorób jest dla nas bardzo ważna. Dlatego w Zdrowo Odpytanych chcemy uczyć innych,, jak rozpoznawać objawy choroby u siebie lub swoich bliskich. Wiedząc, na co zwrócić uwagę, możemy szybko udać się do lekarza i uzyskać fachową pomoc.