Zdrowo Odpytani

Co Polacy wiedzą o zdrowiu? Jaki jest nasz poziom wiedzy na temat różnych chorób? Czego najczęściej szukamy w internecie, kiedy nie wiemy, co nam dolega? Czy rak to zawsze odpowiedź na każdy objaw? W programie Zdrowo Odpytani sprawdzamy, czy jesteśmy w stanie rozpoznać choroby wokół nas na podstawie różnych objawów. Wszystko pod czujnym okiem eksperta, który przy okazji wyszukuje najpopularniejsze w sieci frazy. Wiemy, czego najczęściej szukacie w internecie, dlatego …

Dla wielu osób problemy dermatologiczne to głównie łupież oraz trądzik nastoletni. Jednak poza tymi przypadłościami istnieją też inne choroby, których etymologia nie jest znana. Wpływ na to może mieć genetyka, ale co poza nią? O tym, skąd biorą się niedoskonałości skóry, co je powoduje i jakie mogą być tego konsekwencje, opowiedział dermatolog Łukasz Pacek w najnowszym odcinku Zdrowo Odpytanych.
Menopauza dotyczy każdej z nas niezależnie od wieku. Czy można się na nią wcześniej przygotować? Jakie nieswoiste objawy daje menopauza? Czy po ostatniej miesiączce można mieć jeszcze dzieci? Na te i inne pytania odpowiedziała dr Katarzyna Pietuch w najnowszym odcinku Zdrowo Odpytanych. Zapraszamy!

Tekst sponsorowany

Nie ma osoby na świecie, która nie doświadczyła czkawki. Nie ma się co dziwić, to nasz odruch fizjologiczny. Nie ma też osoby, która by ją lubiła. Temu też nie ma się co dziwić - czkawka może być męcząca. O tym, kiedy zabawna czkawka staje się poważnym problemem zdrowotnym opowiedział dr Paweł Weiss w najnowszym odcinku Zdrowo Odpytanych.
Wątroba to jeden z najważniejszych narządów w ludzkim organizmie. Ciężko pracuje 24 godziny na dobę, a dodatkowo ma zdolności regeneracyjne, jakich nie posiada żaden inny organ. Jak zatem możemy ją wspierać w jej codziennej pracy? O tym w najnowszym odcinku “Zdrowo Odpytanych”.

Materiał sponsorowany

Gazy jelitowe to całkowicie naturalna sprawa. Każdy z nas je ma, a ich dźwięk, zapach czy nawet uczucie pieczenia mogą powiedzieć, czy jesteśmy zdrowi czy nie. W najnowszym odcinku “Zdrowo Odpytanych” dr Paweł Weiss mówi wszystko, co chcieliście wiedzieć o bąkach, ale wstydziliście się zapytać. Zapraszamy!
Dbanie o kości to coś więcej niż tylko unikanie złamań. Co najbardziej szkodzi kościom? A której najbardziej nie chcemy złamać? Dlaczego dzieci mają więcej kości niż dorośli? W najnowszym odcinku “Zdrowo Odpytanych” dr Wojciech Glinkowski odpowiada na najczęściej zadawane pytania.
Pochylona sylwetka może świadczyć o wewnętrznych dolegliwościach, ale o wiele częściej jest spowodowana nieprawidłowym dbaniem o kręgosłup. Wady postawy takie jak skolioza czy wdowi garb można z powodzeniem leczyć. Wystarczy kilka prostych ćwiczeń. Jakich? Podpowiada specjalista fizjoterapii Ireneusz Hałas w najnowszym odcinku “Zdrowo Odpytanych”.
Dzięki technologii możemy rozwijać swoją kondycję fizyczną, ale co się stanie, gdy będziemy korzystać z telefonu bez umiaru, garbiąc się i stale wyginając nasze nadgarstki? O tym, co może nam grozić za kilka lat, jeśli będziemy nieumiejętnie korzystać ze smartfonów opowiedział specjalista fizjoterapii Ireneusz Hałas w najnowszym odcinku “Zdrowo Odpytanych”.
Pielęgnacja skóry to całkiem prosta sprawa, gdy stosujemy się do kilku łatwych zasad. Ale co zrobić, kiedy systematyczność nie jest twoją mocną stroną? O tym, jak szybko poprawić kondycję skóry opowiada Natalia Grzywińska, ekspertka pielęgnacji skóry Ziaja.

Tekst sponsorowany

Reakcje naszego organizmu są uzależnione od tego, co jemy. Gdy nasze posiłki są pełne pustych kalorii, nasz metabolizm zwalnia, co przekłada się na tycie. A co z osobami, które jedzą i nie tyją? W najnowszym odcinku “Zdrowo Odpytanych” podążamy szlakami metabolicznymi wraz z dietetykiem Celiną Całką-Kinicką. Zapraszamy!
Codziennie siadamy do stołu i spożywamy jakieś posiłki. Dlaczego ich jakość i sposób przygotowania mają znaczenie? Czy można w jednym posiłku dostarczyć całe dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, czy lepiej jeść co kilka godzin? Czy parówki to największe zło? Co kryje się pod hasłem “zdrowe odżywianie”? Na te i wiele innych pytań odpowiedziała dietetyk Celina Całka-Kinicka w najnowszym odcinku “Zdrowo Odpytanych”. Zapraszamy!
Ból gardła potrafi uprzykrzyć życie. I choć towarzyszy głównie przeziębieniu, to gdy staje się natarczywy i idzie w parze z innymi objawami, może świadczyć o poważniejszych chorobach. Warto wiedzieć, kiedy na ból gardła i zatkane zatoki pomoże inhalacja, a kiedy niezbędna jest wizyta u specjalisty oraz kompleksowe leczenie. O tym w najnowszym odcinku Zdrowo Odpytanych.

Materiał sponsorowany

W programie Zdrowo Odpytani konfrontujemy się z tym, co Polacy sądzą, że wiedzą na temat danej choroby, a tym, co naprawdę o niej wiedzą. Z kamerą wychodzimy na ulice, aby zbadać, jak wygląda wiedza przeciętnego Polaka na temat chorób, ale nie tylko. Nie boimy się mówić o wypróżnianiu albo seksie. Tu wszystko jest nazwane i opisane, a żadne słowo nie wywołuje na naszej twarzy wyrazu zażenowania.


Zdrowo Odpytani to format okraszony zabawnym komentarzem eksperta, który nie tylko konfrontuję się z uliczną sondą, ale także sprawdza, czego Polacy najczęściej szukają w Internecie. Jakie hasła wpisujemy w wyszukiwarkę? Czy ból głowy albo palca to zawsze objaw raka? O te najpopularniejsze frazy z internetu pytamy naszych gości, czyli lekarzy i profesorów, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i odpowiadają na wszystkie wasze wątpliwości.

Poradnik Zdrowie od swojego powstania stawia na eksperckość, a edukacja w zakresie medycyny i profilaktyki chorób jest dla nas bardzo ważna. Dlatego w Zdrowo Odpytanych chcemy uczyć innych,, jak rozpoznawać objawy choroby u siebie lub swoich bliskich. Wiedząc, na co zwrócić uwagę, możemy szybko udać się do lekarza i uzyskać fachową pomoc.