Zdrowo Odpytani

Co Polacy wiedzą o zdrowiu? Jaki jest nasz poziom wiedzy na temat różnych chorób? Czego najczęściej szukamy w internecie, kiedy nie wiemy, co nam dolega? Czy rak to zawsze odpowiedź na każdy objaw? W programie Zdrowo Odpytani sprawdzamy, czy jesteśmy w stanie rozpoznać choroby wokół nas na podstawie różnych objawów. Wszystko pod czujnym okiem eksperta, który przy okazji wyszukuje najpopularniejsze w sieci frazy. Wiemy, czego najczęściej szukacie w internecie, dlatego …

Ochrona skóry przed słońcem to już nie dobrowolny wybór, ale konieczność, dlatego krem z filtrem przez cały rok powinien być stałym elementem codziennej pielęgnacji. Latem, kiedy więcej czasu spędzamy na dworze, ochrona przed słońcem musi być silniejsza, niż w innych porach roku. Jakie kremy z filtrem są najlepsze na lato, jak dobrać wysokość filtra i dbać o skórę w słoneczne dni? W najnowszym odcinku Zdrowo Odpytanych rozmawiamy o tym z Natalią Grzywińską, ekspertką pielęgnacji Ziaja

Materiał sponsorowany

Ziewanie to naturalny odruch, który ma duże znaczenie dla organizmu - pomaga regulować temperaturę mózgu i poprawia koncentrację. Zwykle kojarzy się z nudą lub zmęczeniem, ale może być też oznaką poważnej choroby. W nowym odcinku Zdrowo Odpytanych dr Marlena Szcześniak, internistka, wyjaśnia, dlaczego właściwie ziewamy i kiedy z tego powodu trzeba zasięgnąć pomocy lekarza.
Halitoza, znana potocznie jako nieświeży oddech, to problem, który dotyka wielu Polaków. Może się wydawać, że nieświeży oddech jest jedynie kwestią estetyczną, jednak w rzeczywistości może to być oznaka poważniejszych problemów zdrowotnych. W najnowszym odcinku Zdrowo Odpytanych sprawdzamy, co Polacy wiedzą o halitozie, a dr Joanna Grabska, lekarz specjalista chorób wewnętrznych radzi, jak się z nią uporać.
Nadmiar i chaos rządzące na twojej kosmetycznej półce zamień na prostotę, w którą wpisują się dermokosmetyki. Za ich skutecznością stoją badania naukowe i składniki aktywne dopasowane do potrzeb skóry. Skin streaming to powrót do rzetelnej wiedzy i personalizowanej pielęgnacji.

Materiał sponsorowany

Codziennie siadamy do stołu, ale nie zawsze przykładamy wagę do tego, co się na nim znajduje. Dlaczego jakość i sposób przygotowania dań mają znaczenie? Czy można w jednym posiłku dostarczyć całe dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, czy lepiej jeść co kilka godzin? Czy parówki to największe zło? Co kryje się pod hasłem “zdrowe odżywianie”? Na te i wiele innych pytań odpowiedziała dietetyk Celina Całka-Kinicka w najnowszym odcinku “Zdrowo Odpytanych”. Zapraszamy!
Wysuszona, poszarzała lub nadmiernie przetłuszczająca się to problemy skóry, z jakimi wielu z nas boryka się po zimie. Jej regeneracja może być sporym wyzwaniem. Jak zabrać o prawidłową pielęgnację i co zrobić, aby w ciepłych miesiącach cieszyć się nawilżoną i gładką cerą? Na te i inne pytania odpowiadają warszawiacy oraz ekspertka marki Ziaja, Natalia Grzywińska.

Materiał sponsorowany

Sen jest równie ważny dla zdrowia, co jedzenie i picie. Zdarza się jednak, że wygodne łóżko i ciepła kołdra to za mało, by dobrze spać. Dr Justyna Sędek, psychiatra z Poradni Zaburzeń Snu Centrum Terapii Dialog zdradza, jak szybko zasnąć, wyjaśnia, czemu budzimy się w nocy i radzi, co możemy zrobić, by sen był efektywny i przynosił regenerację.

Materiał sponsorowany

Każdego dnia ok. 50 kobiet w Polsce dowiaduje się, że ma raka piersi. Choć chorobie trudno zapobiec, szansa na jej wyleczenie jest duża, jeśli diagnoza zostanie postawiona odpowiednio wcześnie. Chirurg-onkolog dr Antoni Szymczak wylicza, na jakie objawy zwrócić uwagę i jak często przeprowadzać badania kontrolne. Zapraszamy do obejrzenia odcinka "Zdrowo odpytani" na temat nietypowych objawów raka piersi.
Starzenie skóry to proces nieunikniony. Z wiekiem zauważamy na niej zmarszczki, przebarwienia czy zmianę jej elastyczności. Na szczęście proces ten możemy spowolnić. Kiedy nasza skóra zaczyna się starzeć? Jakie znaczenie dla cery ma kolagen? Jak można odbudować kolagen, którego zawartość w organizmie z wiekiem spada? Na te i inne pytania w najnowszym odcinku Zdrowo Odpytanych odpowiadają warszawiacy oraz dr Maciej Krajewski, dermatolog, specjalista medycyny estetycznej.

Materiał sponsorowany

Angina - kto z nas jej nie miał? Chociaż może wydawać się prosta w leczeniu, to często powoduje spory dyskomfort i eliminuje nas z życia towarzyskiego. Czy da się obronić przed anginą? Czy klimatyzacja ma wpływ na rozwój choroby? Ile powinna wynosić różnica temperatury między klimatyzowanym pomieszczeniem a tym na zewnątrz? O tym wszystkim opowiada dr Monika Zajcher-Badzian w najnowszym odcinku “Zdrowo Odpytanych”.

Materiał sponsorowany

W programie Zdrowo Odpytani konfrontujemy się z tym, co Polacy sądzą, że wiedzą na temat danej choroby, a tym, co naprawdę o niej wiedzą. Z kamerą wychodzimy na ulice, aby zbadać, jak wygląda wiedza przeciętnego Polaka na temat chorób, ale nie tylko. Nie boimy się mówić o wypróżnianiu albo seksie. Tu wszystko jest nazwane i opisane, a żadne słowo nie wywołuje na naszej twarzy wyrazu zażenowania.


Zdrowo Odpytani to format okraszony zabawnym komentarzem eksperta, który nie tylko konfrontuję się z uliczną sondą, ale także sprawdza, czego Polacy najczęściej szukają w Internecie. Jakie hasła wpisujemy w wyszukiwarkę? Czy ból głowy albo palca to zawsze objaw raka? O te najpopularniejsze frazy z internetu pytamy naszych gości, czyli lekarzy i profesorów, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i odpowiadają na wszystkie wasze wątpliwości.

Poradnik Zdrowie od swojego powstania stawia na eksperckość, a edukacja w zakresie medycyny i profilaktyki chorób jest dla nas bardzo ważna. Dlatego w Zdrowo Odpytanych chcemy uczyć innych,, jak rozpoznawać objawy choroby u siebie lub swoich bliskich. Wiedząc, na co zwrócić uwagę, możemy szybko udać się do lekarza i uzyskać fachową pomoc.