Zdrowo Odpytani

Co Polacy wiedzą o zdrowiu? Jaki jest nasz poziom wiedzy na temat różnych chorób? Czego najczęściej szukamy w internecie, kiedy nie wiemy, co nam dolega? Czy rak to zawsze odpowiedź na każdy objaw? W programie Zdrowo Odpytani sprawdzamy, czy jesteśmy w stanie rozpoznać choroby wokół nas na podstawie różnych objawów. Wszystko pod czujnym okiem eksperta, który przy okazji wyszukuje najpopularniejsze w sieci frazy. Wiemy, czego najczęściej szukacie w internecie, dlatego …

W tym odcinku Zdrowo Odpytanych zajęliśmy się chorobami jamy ustnej. Wraz ze stomatologiem, Agnieszką Laskus, omówiliśmy także najczęściej wyszukiwane przez was frazy w sieci.
W najnowszym odcinku Zdrowo Odpytanych bierzemy pod lupę układ nerwowy, a dokładnie bóle głowy. W programie zastanawiamy się nad objawami migreny oraz możliwościami jej leczenia. A co Wy wiecie na temat migreny? Sprawdziliśmy wraz z neurolog dr Anną Błażucką.
W szóstym odcinku cyklu “Zdrowo Odpytani” sprawdziliśmy dla was, jakie są przyczyny i skutki bezsenności. Czego się dowiedzieliśmy? Wielu ciekawych rzeczy. Na pytania dotyczące bezsenności odpowiedział dr Sławomir Murawiec, psychiatra.
Tym razem w najnowszym odcinku “Zdrowo Odpytanych” zajęliśmy się tematem flebologii, czyli żył. W programie sprawdziliśmy, co Polacy wiedzą m.in. o hemoroidach. Jednak to nie jedyny temat, który omówił wraz z nami dr n. med. Naser Dib flebolog, który od lat 90. zajmuje się temat żył.
W kolejnym odcinku cyklu “Zdrowo Odpytani” przybliżamy Wam choroby tarczycy. Czego się dowiedzieliśmy? M.in tego, że wynik TSH jest niezależny od wieku, a płyn Lugola wcale nie pomaga. To nie jedyne wątpliwości, które rozwiała dr Anna Kępczyńska-Nyk, endokrynolog z wieloletnim stażem. Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka!
W trzecim odcinku cyklu “Zdrowo Odpytani” wzięliśmy pod lupę choroby oczu. Czego się dowiedzieliśmy? Chociażby tego, jak rozpoznać zapalenie spojówek oraz dlaczego rozszerzone źrenice to nie zawsze kwestia wpływu światła na soczewkę. Czy pęknięte naczynko w oku to coś błahego, czy nie? Na te i inne pytania odpowiada Justyna Żyszko, ordynator okulistyki w Szpitalu IBIS. Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka!
W drugim odcinku cyklu “Zdrowo Odpytani”, w którym zestawiamy wiedzę “statystycznych Polaków” z wiedzą ekspercką, sprawdzamy, jak wygląda nasze narodowe postrzeganie seksualności. Co wiemy o seksie i jak o nim mówimy, sprawdza psychoseksuolog Michał Sawicki. Zapraszamy do oglądania!
Szacuje się, że do 2030 roku aż 10% Polaków będzie chorowało na cukrzycę. Jak można chronić się przed tą chorobą? Skąd bierze się cukrzyca? Jak dbać o siebie, gdy już na nią chorujemy? Na te i inne pytania odpowiada Anna Jeznach-Steinhagen, diabetolog, wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w pierwszym odcinku nowego cyklu "Zdrowo Odpytani".

W programie Zdrowo Odpytani konfrontujemy się z tym, co Polacy sądzą, że wiedzą na temat danej choroby, a tym, co naprawdę o niej wiedzą. Z kamerą wychodzimy na ulice, aby zbadać, jak wygląda wiedza przeciętnego Polaka na temat chorób, ale nie tylko. Nie boimy się mówić o wypróżnianiu albo seksie. Tu wszystko jest nazwane i opisane, a żadne słowo nie wywołuje na naszej twarzy wyrazu zażenowania.


Zdrowo Odpytani to format okraszony zabawnym komentarzem eksperta, który nie tylko konfrontuję się z uliczną sondą, ale także sprawdza, czego Polacy najczęściej szukają w Internecie. Jakie hasła wpisujemy w wyszukiwarkę? Czy ból głowy albo palca to zawsze objaw raka? O te najpopularniejsze frazy z internetu pytamy naszych gości, czyli lekarzy i profesorów, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i odpowiadają na wszystkie wasze wątpliwości.

Poradnik Zdrowie od swojego powstania stawia na eksperckość, a edukacja w zakresie medycyny i profilaktyki chorób jest dla nas bardzo ważna. Dlatego w Zdrowo Odpytanych chcemy uczyć innych,, jak rozpoznawać objawy choroby u siebie lub swoich bliskich. Wiedząc, na co zwrócić uwagę, możemy szybko udać się do lekarza i uzyskać fachową pomoc.