Seks

Czy można czerpać radość z seksu i osiągnąć szczęście, gdy w sypialni stale towarzyszy ci wstyd, poczucie winy oraz ksiądz? Według Violetty Nowackiej, psycholożki, terapeutki i edukatorki seksualnej, autorki książki: "Boże, daj orgazm", to możliwe, ale nie zrobi się samo. Czasem najlepszym lekiem jest kobiecy krąg i podróż do przeszłości.
Nie przepuszczają powietrza, sprzyjając infekcjom i podrażnieniom. Są źle tolerowane po depilacji intymnej. Potęgują potliwość, bywają przyczyną alergii i upławów. Może czasem warto odpuścić i o nich "zapomnieć”? Zwłaszcza że sama wizja wyjścia bez majtek niektórych zachęca do fantazjowania.
Według wiosennego raportu Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) liczba przypadków chorób przenoszonych drogą płciową w Europie rośnie lawinowo. Prawdopodobnie odpowiada za to rozluźnienie popandemiczne. Nadchodzące lato raczej sytuacji nie poprawi.
Ile kobiet, tyle upodobań, ale są takie pozycje seksualne, które dają kobiecie spore szanse na orgazm, przyjemność z bycia we dwoje. Dla równowagi - 3 propozycje dla pań, które lubią w sypialni porządzić i 3, które sprawdzą się, kiedy ona chce być trochę zdominowana.
Byłoby najlepiej zapytać konkretną wybrankę, na co ma ochotę. Ile kobiet, tyle upodobań. Zakładając jednak, że masz do czynienia z partnerką niezbyt śmiałą, a relacja jest na tyle świeża, że rozmowa jeszcze się nie klei, dobrze na początku postawić na pewniaki i unikać łóżkowych pułapek. Podane pozycje to przykłady. Lista mogłaby być znacznie dłuższa.
Nie ma mocnych. Powszechnie dostępna antykoncepcja awaryjna w Polsce nadal pozostaje w sferze obietnic wyborczych. Niby ministerialne rozporządzenie dotyczące pigułki "dzień po" weszło w życie, ale Naczelna Rada Aptekarska przekonuje, że farmaceuci nie mogą wystawiać recept osobom nieletnim. Pełnoletnie zresztą też mają wciąż pod górkę.
Męski członek rzadko jest rzeczywiście za mały, by zadowolić partnerkę. Unerwiona, najbardziej wrażliwa część pochwy to jej pierwsze 3 cm. Większym zmartwieniem są kompleksy i technika seksualna. Nie do końca istotne jest, co masz w spodniach, tylko jak tego używasz - tłumaczą seksuolodzy.
Seks ma wiele korzyści dla zdrowia i wiadomo to od dawna. Ale w obliczu codziennych obowiązków i natłoku pracy, nie wszystkie pary mogą sobie pozwolić na spontaniczne zbliżenia. Naukowcy postanowili sprawdzić, czy seks spontaniczny, czy może zaplanowany, daje więcej satysfakcji. Wyniki są zaskakujące.
Seks analny może być przyjemny, jeśli zadbasz o odpowiednie przygotowanie. Ważne są 3 podstawowe zasady, które ułatwią osiągnięcie poczucia bezpieczeństwa i komfortu w czasie analnej penetracji. Co musisz wiedzieć?
Rozmowa o niskim libido nawet z partnerem może być trudna. Należy mieć na uwadze fakt, że to powszechny problem, z którym zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zdrowie seksualne też jest ważne i jeśli widzimy u siebie obniżenie ochoty na seks oraz spadek zainteresowania tym aspektem, warto się temu przyjrzeć.
Higiena intymna to poważna sprawa, zwłaszcza gdy masz ochotę na seks oralny. Szanse, że ktoś zechce obdarzyć cię pieszczotami rosną, gdy twój zapach jest kuszący, okolice penisa zadbane, a bezpieczeństwo zdrowotne optymalne. Zrób to dobrze, a będzie okazja na powtórkę z niewątpliwie interesującej rozrywki.
Teoretycznie żyjemy w czasach ciałopozytywności. W praktyce żyjemy w czasach, gdzie hejt – m.in. za sprawą internetu – leje się szerokim strumieniem. Osoby z otyłością są stale na celowniku hejterów – gdy jedzą, gdy ćwiczą, gdy są w związkach. A kiedy chcą uprawiać seks? Niekiedy potrzebują wsparcia – mentalnego i medycznego. I nie mogą na to liczyć liczyć. Seksualność osób z otyłością to jeden z tematów, które niepotrzebnie stanowią tabu.

Seks – w tej zakładce znajdziesz odpowiedzi na pytania dotyczące seksu oraz mnóstwo porad i cennych wskazówek na temat sztuki kochania, m.in. jak uprawiać seks (oralny, analny) oraz jak urozmaicić życie seksualne i wzbogacić doznania seksualne.

W tym dziale jest wiele wartościowych artykułów, które pomogą poszerzyć twoją wiedzę na temat seksu, pozycji i techniki, orgazmu i nie tylko. Dostarczamy solidną porcję informacji o seksie, czyli o tym:

Poznaj też porady na temat najczęstszych problemów z seksem, chorób wenerycznych (np. chlamydioza, kiła, rzeżączka), metod antykoncepcyjnych dla mężczyzn, zaburzeń pożądania i podniecenia u partnerów oraz uzależnień od cyberseksu.

Oto kilka podstawowych informacji o seksie!

Czym jest seks?

Seks (z łac. sexus) inaczej stosunek płciowy jest to ogół zachowań, które mają na celu zaspokojenie indywidualnych potrzeb seksualnych człowieka. Uprawiamy seks z różnych powodów. Dla niektórych aktywność seksualna wynika z wrodzonego popędu seksualnego i pożądania. Traktują seks bardziej jako przyjemność i dobrą zabawę niż prokreację.

Duże doświadczenie w seksie może oznaczać wyższą satysfakcję z życia seksualnego. Dla każdego udany seks to zupełnie coś innego. Akt seksualny może nie ograniczać się jedynie do stosunku płciowego. Seks oznacza wszystko to, co ma charakter seksualny, m.in. przytulanie, całowanie, pieszczoty, stosunek analny, seks oralny, nagość itd. Oznacza to, że seks obejmuje też zachowania niebędące obcowaniem płciowym.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje seksu?

Seks można uprawiać na różne sposoby. Poznaj najpopularniejsze rodzaje seksu.

Seks waginalny

Seks waginalny to inaczej stosunek płciowy, w trakcie którego dochodzi do penetracji pochwy. Dostarcza dużo przyjemności i prowadzi do orgazmu.

Seks oralny

Seks oralny (nazywany inaczej miłością francuską) polega na pobudzaniu stref intymnych za pomocą ust i języka. Pieszczoty te można stosować w ramach gry wstępnej albo jako seks sam w sobie.

Seks analny

Seks analny jest to forma stosunku płciowego polegający na stymulacji poprzez wprowadzenie do odbytu członka, ale również palców, języka czy specjalnych gadżetów erotycznych przeznaczonych do tej strefy erogennej. Ten seks wymaga odpowiednich zabiegów higienicznych i stopniowego przyzwyczajania odbytu do penetracji.

Petting

Petting jest alternatywą dla stosunku płciowego. W tej aktywności seksualnej chodzi o dostarczenie różnych pieszczot, które mają doprowadzić partnerów do osiągnięcia orgazmu bez penetracji pochwy przez prącie. Dostarcza ona satysfakcji seksualnej i jednocześnie pociąga za sobą mniejsze ryzyko zajścia w ciążę.  

Czytaj też: Problemy z seksem

Jak seks wpływa na zdrowie?

Regularne uprawianie seksu ma wiele zalet. Oto 7 korzyści zdrowotnych, o których warto wiedzieć!

  1. Seks wzmacnia układ odpornościowy.
  2. Seks pomaga zgubić nadprogramowe kilogramy. ‘
  3. Seks obniża poziom stresu oraz poprawia samopoczucie i jakość snu.
  4. Seks poprawia krążenie mózgowe, co wpływa na koncentrację.
  5. Seks wzmacnia serce i obniża ciśnienie krwi.
  6. Seks łagodzi ból głowy.
  7. Seks zmniejsza ryzyko zachorowania na raka prostaty.