Seks

Wygraj voucher do sklepu Zalando o wartości 200 zł i produkty JOBST

Materiał sponsorowany

Brytyjska modelka i aktorka Cara Delevingne wsparła badanie naukowe nad kobiecym orgazmem. W tym celu oddała próbkę krwi, aby sprawdzić, jak zmienia się jej stan chemiczny tuż po seksie. "W XXI w. mężczyźni i kobiety powinni mieć równie satysfakcjonujące życie seksualne, prawda?" – stwierdziła w wywiadzie dla portalu Daily Online. Ostrzega zatem, żeby przygotować się na szok.
Niedawno przeprowadzone badania uchylają rąbka tajemnicy na temat naszych łóżkowych fantazji. Aż połowa uczestników przyznaje, że podczas stosunku seksualnego z partnerem choć raz wyobrażała sobie kogoś innego. A to nie koniec.
To całkowicie normalne, że mężczyźni czasami mają problemy z uzyskaniem erekcji. W większości przypadków nie ma się czym martwić, ponieważ zaburzenia wzwodu mogą być odpowiedzią na stres czy lęk. Urolog zdradza, o co należy zadbać, aby uniknąć tego problemu.
Brytyjscy naukowcy z Uniwersytetu w Exeter postanowili obalić jeden ze stereotypów dotyczących życia seksualnego. Według nich osoby religijne czerpią największą przyjemność z seksu. Czy odnosi się to w równym stopniu zarówno do kobiet, jak i mężczyzn? Uczeni udzielili jednoznacznej odpowiedzi.
Trwa testowanie nowej metody antykoncepcji dla mężczyzn. Naukowcy sprawdzają, jak w zabezpieczeniu przed zapłodnieniem sprawdzi się niehormonalny hydrożel, który rozpuszcza się po dwóch latach.
Temat kobiecych orgazmów nadal jest obszarem niedostatecznie zbadanym. Ale wyniki nowego badania przeprowadzonego przez naszych południowych sąsiadów dają nadzieję na to, że jesteśmy coraz bliżej rozwikłania tajemnic kobiecej przyjemności. Grupie ekspertów udało się wyodrębnić trzy typy orgazmu, jakie przeżywają panie, czyli "falę", "lawinę" i "wulkan".
To, czego dowiedli niemieccy psycholodzy w najnowszych badaniach raczej nikogo nie zaskoczy. Potwierdzili przekonanie, że mężczyźni mają większy popęd seksualny niż kobiety. Natomiast… jest jedna rzecz, na którą uczeni zwrócili szczególną uwagę.
Seks jest niezwykle korzystny dla naszego zdrowia. Korzyści z aktywności seksualnej obejmują m.in. obniżenie ciśnienia krwi, lepszy sen, ogólną redukcję stresu. Jednak podczas namiętnych uniesień nietrudno o uraz. Oto kontuzje i obrażenia, które zdarzają się najczęściej podczas seksu.
"Czy miałaś orgazm?" - która z nas choć raz nie skłamała odpowiadając: “tak” niech pierwsza rzuci kamieniem. To pytanie z rodzaju niezręcznych, wręcz niebezpiecznych. Trudno dyplomatycznie wybrnąć, gdy w głowie rozbrzmiewa przeczenie. Niestety, fałszywe “tak” to często gwóźdź do trumny dla seksualnego życia pary. Dlaczego kobiety udają orgazmy i jak to rujnuje związek?
Przyczyn obniżonego libido lub zaburzeń erekcji doszukiwać się można w wielu czynnikach. Mogą one być związane m.in. z wieloma jednostkami chorobowymi, a także z nadmiernym stresem. Na szczęście istnieje naturalny sposób, by sobie z nimi poradzić. Wystarczy zajrzeć do kuchni.
Temat kobiecej ejakulacji wzbudza zainteresowanie w środowisku naukowym. Przez długi czas kwestia kobiecego wytrysku stanowiła wielką niewiadomą. Ciecz, która wydalana jest w dużych ilościach w czasie orgazmu, pochodzi z pęcherza moczowego. W najnowszych badaniach opublikowanych na łamach "International Journal of Urology" odkryto coś jeszcze.

Seks – w tej zakładce znajdziesz odpowiedzi na pytania dotyczące seksu oraz mnóstwo porad i cennych wskazówek na temat sztuki kochania, m.in. jak uprawiać seks (oralny, analny) oraz jak urozmaicić życie seksualne i wzbogacić doznania seksualne.

W tym dziale jest wiele wartościowych artykułów, które pomogą poszerzyć twoją wiedzę na temat seksu, pozycji i techniki, orgazmu i nie tylko. Dostarczamy solidną porcję informacji o seksie, czyli o tym:

Poznaj też porady na temat najczęstszych problemów z seksem, chorób wenerycznych (np. chlamydioza, kiła, rzeżączka), metod antykoncepcyjnych dla mężczyzn, zaburzeń pożądania i podniecenia u partnerów oraz uzależnień od cyberseksu.

Oto kilka podstawowych informacji o seksie!

Czym jest seks?

Seks (z łac. sexus) inaczej stosunek płciowy jest to ogół zachowań, które mają na celu zaspokojenie indywidualnych potrzeb seksualnych człowieka. Uprawiamy seks z różnych powodów. Dla niektórych aktywność seksualna wynika z wrodzonego popędu seksualnego i pożądania. Traktują seks bardziej jako przyjemność i dobrą zabawę niż prokreację.

Duże doświadczenie w seksie może oznaczać wyższą satysfakcję z życia seksualnego. Dla każdego udany seks to zupełnie coś innego. Akt seksualny może nie ograniczać się jedynie do stosunku płciowego. Seks oznacza wszystko to, co ma charakter seksualny, m.in. przytulanie, całowanie, pieszczoty, stosunek analny, seks oralny, nagość itd. Oznacza to, że seks obejmuje też zachowania niebędące obcowaniem płciowym.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje seksu?

Seks można uprawiać na różne sposoby. Poznaj najpopularniejsze rodzaje seksu.

Seks waginalny

Seks waginalny to inaczej stosunek płciowy, w trakcie którego dochodzi do penetracji pochwy. Dostarcza dużo przyjemności i prowadzi do orgazmu.

Seks oralny

Seks oralny (nazywany inaczej miłością francuską) polega na pobudzaniu stref intymnych za pomocą ust i języka. Pieszczoty te można stosować w ramach gry wstępnej albo jako seks sam w sobie.

Seks analny

Seks analny jest to forma stosunku płciowego polegający na stymulacji poprzez wprowadzenie do odbytu członka, ale również palców, języka czy specjalnych gadżetów erotycznych przeznaczonych do tej strefy erogennej. Ten seks wymaga odpowiednich zabiegów higienicznych i stopniowego przyzwyczajania odbytu do penetracji.

Petting

Petting jest alternatywą dla stosunku płciowego. W tej aktywności seksualnej chodzi o dostarczenie różnych pieszczot, które mają doprowadzić partnerów do osiągnięcia orgazmu bez penetracji pochwy przez prącie. Dostarcza ona satysfakcji seksualnej i jednocześnie pociąga za sobą mniejsze ryzyko zajścia w ciążę.  

Czytaj też: Problemy z seksem

Jak seks wpływa na zdrowie?

Regularne uprawianie seksu ma wiele zalet. Oto 7 korzyści zdrowotnych, o których warto wiedzieć!

  1. Seks wzmacnia układ odpornościowy.
  2. Seks pomaga zgubić nadprogramowe kilogramy. ‘
  3. Seks obniża poziom stresu oraz poprawia samopoczucie i jakość snu.
  4. Seks poprawia krążenie mózgowe, co wpływa na koncentrację.
  5. Seks wzmacnia serce i obniża ciśnienie krwi.
  6. Seks łagodzi ból głowy.
  7. Seks zmniejsza ryzyko zachorowania na raka prostaty.