Seks hiszpański – jak wygląda pozycja „na Hiszpana”?

2022-06-15 12:16

Seks po hiszpańsku czy też pozycja „na Hiszpana” to bardzo wyrafinowana (a dla niektórych wręcz perwersyjna) forma stosunku seksualnego, która polecana jest parom lubiącym eksperymentować. Hiszpański seks przynosi całkiem nowe doznania erotyczne i może być receptą na nudę w sypialni. Jak wygląda pozycja „na Hiszpana” i dlaczego warto wprowadzić ją do swojego repertuaru ars amandi?

Para na łóżku leży i się trzyma za ręce
Autor: Getty Images

Spis treści

  1. Na czym polega seks hiszpański?
  2. Jak wygląda pozycja „na Hiszpana”?
  3. Warianty pozycji „na Hiszpana”
  4. Jakie doznania daje seks po hiszpańsku?

Hiszpański seks czy też seks po hiszpańsku budzi sporo kontrowersji, a nawet oskarżeń o to, że dyskryminuje kobiety z małym biustem. Bo o ile w tradycyjnym stosunku pochwowym wielkość piersi nie ma żadnego znaczenia, to w seksie po hiszpańsku obfite kształty partnerki mogą pogłębiać doznania – zwłaszcza partnera.

Nie oznacza to jednak, że kobiety z małym biustem w ogóle powinny rezygnować z tego rodzaju seksu – istnieje bowiem kilka wariantów pozycji „na Hiszpana”, które nadają się dla posiadaczek drobniejszych piersi.

Zdrowo Odpytani: Swinging, kobiecy wytrysk, BDSM . Sprawdziliśmy, czego Polacy szukają w sieci

Na czym polega seks hiszpański?

Seks po hiszpańsku to określenie na stosunek międzypiersiowy. Mężczyzna wkłada członek między piersi kobiety i wykonuje ruchy frykcyjne.

Ta forma igraszek zakłada pełną dominację partnera - mężczyzna czerpie największą przyjemność ze stosunku, a kobieta jest stroną bierną. Mimo to wiele pań bardzo lubi tę formę zbliżenia, a element dominacji działa na nie podniecająco.

Czytaj też: Na czym polega seks BDSM?

Stopień satysfakcji czerpanej z seksu hiszpańskiego zależy od upodobań obojga partnerów, ich wzajemnego zaufania do siebie i potrzeby eksperymentowania w seksie. Ponieważ pozycja „na Hiszpana” należy do tych mniej standardowych, lepiej, aby wspólnie uzgodnić jej przebieg (zwłaszcza to, jak będzie wyglądał jej finał).

Jak wygląda pozycja „na Hiszpana”?

Klasyczny seks hiszpański zakłada, że kobieta kładzie się na plecach, ściska mocno biust, a partner klęka nad nią okrakiem. Następnie wkłada członek między piersi i zaczyna rytmicznie się poruszać. Żołądź skierowany jest w stronę twarzy partnerki, więc seks hiszpański można połączyć z pieszczotami oralnymi. Choć kobieta nie jest bezpośrednio stymulowana, mężczyzna może dłońmi pieścić jej sutki, a nawet łechtaczkę i inne strefy strefy erogenne w okolicy krocza.

Warianty pozycji „na Hiszpana”

Klasyczna pozycja „na Hiszpana” jest najwygodniejsza dla pań, które mają duży biust. Wówczas najłatwiej objąć penisa ze wszystkich stron i zagwarantować partnerowi głębokie doznania. Kobiety z mniej obfitymi kształtami mogą wypróbować inne warianty tej pozycji, w których piersi bardziej sterczą i stosunek jest łatwiejszy.

Wariant 1. Zamiana miejsc

To partner leży na plecach, a kobieta pochyla się nad nim i obejmuje biustem wzwiedziony członek. W tej pozycji piersi łatwiej zebrać i wydają się większe, jest więc idealna dla małych biustów.

Wariant 2. Hiszpański seks na siedząco

Mężczyzna siedzi na krawędzi łóżka, a partnerka klęczy przed nim i w tej pozycji wkłada członek między swoje piersi.

Zobacz też:

Jakie doznania daje seks po hiszpańsku?

Dla mężczyzn jest to bardzo podniecająca forma seksu. Usatysfakcjonowani będą zwłaszcza ci panowie, którzy lubią kontrolowaną dominację. Dodatkowym plusem jest możliwość oralnego pieszczenia penisa przez partnerkę. Z seksu hiszpańskiego w dowolnym momencie można przejść do klasycznego seksu francuskiego (szczególnie gdy wybierzemy pozycję, w której partnerka klęczy).

Dla kobiet seks po hiszpańsku może być równie przyjemny, ale w dużej mierze zależy to od ich nastawienia. Niektóre panie nie akceptują tej formy zabaw, ponieważ zakłada całkowitą uległość. Znaczenie mają też umiejętności partnera i to, czy jest w stanie jednocześnie dawać rozkosz partnerce. Jeśli skupi się jedynie na swojej przyjemności, kobieta może nie mieć żadnej satysfakcji ze stosunku. Dlatego wskazane są dodatkowe pieszczoty piersi oraz miejsc erogennych.

Czytaj też: Jak pieścić piersi, aby kobieta przeżyła orgazm sutkowy?

To ci się przyda

Wskazówki przed seksem hiszpańskim

  • Przed seksem zdecydowanie warto zaopatrzyć się w lubrykant, aby nadać stosunkowi „poślizg” i nie nabawić się otarć.
  • Jeśli chcemy połączyć seks hiszpański z francuskim, najlepiej wybrać lubrykant smakowy.
  • W klasycznej pozycji „na Hiszpana” partnerka może wsunąć sobie pod plecy poduszkę, aby wypiąć mocniej biust.
  • Ponieważ w trakcie stosunku członek skierowany jest czubkiem w stronę twarzy partnerki, lepiej wcześniej ustalić, czy kochacie się w tej pozycji do końca.