Pozycja 69 - na czym polega? Jak osiągnąć orgazm w pozycji 69?

2018-01-30 8:58

Pozycja 69 polecana jest osobom chcącym wyeliminować rutynę ze swojego życia erotycznego, ale także tym, którzy pragną spróbować czegoś nowego. Wprowadź pozycję 69 do swojego repertuaru technik seksualnych, aby seks z tobą sprawiał jeszcze więcej przyjemności drugiej połówce. Sprawdź, jak łatwo możecie wspólnie przeżywać rozkosz w łóżku.

Pozycja 69 - na czym polega? Jak osiągnąć orgazm w pozycji 69?
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

 1. Co to jest pozycja 69?
 2. Na czym polega pozycja 69 i jakie ma zalety?
 3. Pozycja 69 - na co zwrócić uwagę, aby sprawić jak najwięcej przyjemności kobiecie?
 4. Pozycja 69 - na co zwrócić uwagę, aby sprawić jak najwięcej przyjemności mężczyźnie?
 5. Wady pozycji 69
 6. Warianty pozycji 69
Od czego powinien zacząć się wieczorny seks? Ciekawa zasada seksuologów

Co to jest pozycja 69?

Nazwa pochodzi od skojarzenia związanego z ułożeniem. Gdy partnerzy wzajemnie pieszczą się w pozycji 69, ich ciała kształtem przypominają właśnie te cyfry. Dla jednych to metoda na jednoczesne osiągnięcie orgazmu, co chciałoby przeżyć wiele par. Inni natomiast uważają tę formę pieszczot jako odpowiednią wyłącznie podczas gry wstępnej.

Pozycja 69 umożliwia zrealizowanie zarówno pierwszej, jak i drugiej opcji. Jej największym atutem w porównaniu do wielu innych pozycji jest fakt jednoczesnego zaangażowania kochanków w sprawianie przyjemności drugiej osobie.

Na czym polega pozycja 69 i jakie ma zalety?

Pozycja 69 to jedna z technik oralnego sprawiania przyjemności seksualnych. Para powinna ułożyć się w ten sposób, aby usta znajdowały się zaraz przy narządach płciowych partnera, a głowy były skierowane ku stopom drugiej osoby. Mężczyzna leżący na dole może złapać partnerkę za pośladki, biodra lub objąć ją w pasie.

Do tej pozycji warto wybrać wygodne miejsce - najlepiej jeśli nie jest ono pochyłe, aby dodatkowo nie utrudniało nienaturalnego ułożenia na drugiej osobie. Gdy ciała kochanków dopasują się do siebie, można zacząć stymulowanie okolic intymnych na kilka sposobów.

 • cunnilingus – to nazwa pochodząca z terminologii naukowej odnosząca się do pieszczot oralno-genitalnych u kobiety,
 • fellatio – to nazwa pochodząca z terminologii naukowej odnosząca się do sprawiania przyjemności mężczyznom metodą seksu oralnego.

Sprawdź też: Na czym polega seks hiszpański?

Pozycja 69 - na co zwrócić uwagę, aby sprawić jak najwięcej przyjemności kobiecie?

 • wargi sromowe – ich lizanie w pozycji 69 to jeden z elementów rozpoczęcia pieszczot. Technika jest dowolna i zależy przede wszystkim od upodobań partnerki (o które można bezpośrednio zapytać). Mężczyzna może na przykład przesuwać językiem w górę i w dół, tak aby jak najbardziej nawilżyć wargi zewnętrzne. Bardziej intensywne odczucia zagwarantuje zasysanie całych warg.
 • penetracja – to kolejna technika pieszczot oralnych. Zaraz po zewnętrznym pieszczeniu pochwy partner może starać się wsunąć język do jej wnętrza i również tam wykonywać rytmicznie posuwiste ruchy. Na początku mogą być one płytkie, ale finalnie mężczyzna powinien postarać się włożyć język jak najgłębiej. To powinno sprawić partnerce najwięcej przyjemności.
 • łechtaczka – w pozycji 69 mężczyzna powinien poświęcić najwięcej czasu właśnie na ten punkt na ciele kobiety. Łechtaczkę może pokryć śliną, aby następnie czubkiem języka pieścić ją poprzez lizanie (ruchami ku górze). Właśnie taka technika przyczyni się do wzrostu podniecenia u kobiety. Jeszcze większą stymulację odczuje ona, gdy mokry język będzie uciskał bądź napierał na łechtaczkę.

Pozycja 69 - na co zwrócić uwagę, aby sprawić jak najwięcej przyjemności mężczyźnie?

 • całowanie - to najlepszy wybór na rozpoczęcie pieszczenia partnera w pozycji 69. Kobieta trzymając w dłoni penisa może delikatnie go całować. Pocałunki wskazane są także w okolicach podbrzusza i jego okolic, aby jak najbardziej podniecić partnera.
 • ssanie – to prosty ruch polegający na zasysaniu penisa partnera po uprzednim włożeniu go do ust. Podczas tej techniki oralnej partnerka może wkładać penisa za każdym razem coraz głębiej, aby mężczyzna miał jak najlepsze doznania.
 • kleszcz – pojęcie to można podzielić na dwie różne techniki: kleszcz wewnętrzny i kleszcz zewnętrzny. Ten pierwszy polega na włożeniu przez partnerkę wierzchołka penisa do ust, zaciśnięciu (delikatnym) warg na nim i pociąganiu. Ruch ten najlepiej powtórzyć kilka lub kilkanaście razy. Natomiast kleszcz zewnętrzny to objęcie wargami wierzchołka penisa, ale bez głębokiego wkładania go do ust i również rytmiczne pociąganie.

Warto zwrócić uwagę na to, że największe doznania zarówno partner, jak i partnerka osiągają, gdy druga osoba zastosuje wszystkie techniki pieszczot oralnych. Najlepiej wykonywać je naprzemiennie. Dokładnie obserwuj reakcje ciała swojego partnera. Jeśli zauważysz, że coś jest nie tak - zmień technikę na inną.

Warto wiedzieć

Wady pozycji 69

Zdecydowanie pozycja 69 nie jest powszechnie akceptowana w społeczeństwie. Dla niektórych wciąż stanowi formę aktu nieczystego zbliżenia lub pogwałcenia pewnych zasad kulturowych czy religijnych. Dlatego zamiast śmiało wychodzić z inicjatywą pieszczot w pozycji 69, warto uprzednio szczerze porozmawiać z drugą osobą, jakie jest jej zdanie na ten temat i czy aby na pewno nie ma ona nic przeciwko pieszczotom oralnym.

Pozycja 69 bywa także problematyczna, ponieważ partnerzy intensywnie starając się doprowadzić drugą osobę do orgazmu sami zapominają o czerpaniu przyjemności ze zbliżenia. Wtedy zamierzenie wspólnego szczytowania nie zostaje zrealizowane. Przeżywając orgazm często też nie są w stanie przewidzieć swojej reakcji, a na chwile przed nim zaniedbują pieszczenie drugiej osoby nie mając na to bezpośredniego wpływu.

Warianty pozycji 69

Ta z pozoru oczywista pozycja może być wykonywana na kilka sposobów, w zależności od wyobraźni i sprawności fizycznej partnerów.

 • pozycja 69 boczna - to ułożenie pozwala na największe odprężenie podczas pieszczot. Partnerzy leżą na boku zwróceni głowami w przeciwną stronę, w kierunku stóp drugiej osoby. Nogi mają rozchylone na tyle, aby umożliwić dostęp do swoich okolic intymnych. Głowę mogą oprzeć o leżące udo drugiej osoby, aby zapewnić sobie wygodną pozycję i skupić się na masowaniu narządów płciowych partnera. Pozycja ta polecana jest przede wszystkim kobietom w zaawansowanej ciąży, które mają ograniczone możliwości ruchowe związane z brzuchem.
 • pozycja 69 siedząca - mężczyzna z rozchylonymi nogami siada na łóżku dając kobiecie dostęp do swoich okolic intymnych. Kobieta opierając się na rękach masuje ustami penisa partnera jednocześnie oplatając jego szyję swoimi nogami. Ta pozycja wymaga od mężczyzny dużej wytrzymałości i siły w górnych partiach ciała.
 • pozycja 69 stojąca - to najbardziej zaawansowana, a przez co najtrudniejsza forma pieszczot w tej pozycji. Rozpoczyna się ją od ustawienia w pozycji 69 siedzącej. Następnie mężczyzna mocno trzymając partnerkę wstaję do pozycji pionowej. Ta oplata udami jego szyję i mocno trzyma się pleców. Pozycja 69 w formie stojącej nie jest polecana w sytuacjach, gdy kobieta jest dużo cięższa lub wyższa od mężczyzny.