Skorzystaj z kalkulatora miesiączkowego

Cykl miesiączkowy – kalkulator miesiączkowy online

Cykl miesiączkowy (inaczej cykl menstruacyjny) to powtarzające się zmiany w organizmie kobiety, które mają za zadanie przygotować narządy rodne do zapłodnienia. Pomocnym narzędziem do śledzenia cyklu miesiączkowego jest kalkulator miesiączkowy online.

Co to jest kalendarz miesiączkowy?

Kalkulator miesiączkowy to przydatne narzędzie do monitorowania cyklu miesiączkowego. Za jego pomocą można oszacować datę kolejnej miesiączki, ale także dni płodnych i owulacji.

Z kalkulatora miesiączkowego korzystają kobiety planujące zajść w ciążę, ale również te, które chcą na bieżąco sprawdzać, jak funkcjonuje ich organizm i wiedzieć, kiedy nadejdzie kolejna miesiączka.

Poza tym monitorowanie cyklu miesiączkowego to również bardzo dobra metoda wczesnej identyfikacji zaburzeń ginekologicznych.

Warto wypróbować kalkulator miesiączkowy online w naszym serwisie!

Ile trwa cykl miesiączkowy? Kalkulator miesiączkowy

Długość cyklu miesiączkowego to jedna z trzech danych, którą należy wpisać w kalkulatorze miesiączkowym. Przyjmuje się, że prawidłowy cykl miesiączkowy trwa zwykle 28 dni, licząc od 1. dnia krwawienia do ostatniego dnia przed następną menstruacją.

Cykl miesiączkowy dzieli się na cztery etapy:

  1. menstruację (1 – 5 dzień cyklu),
  2. fazę folikularną (6 – 13 dzień cyklu),
  3. owulację (14 dzień cyklu),
  4. fazę lutealną (15 -28 dzień cyklu).

U niektórych kobiet mogą występować różnice w cyklu miesiączkowym. Za normalne uznaje się odchylenie wahające się między 26 a 32 dniami.

Jak obliczyć cykl miesiączkowy za pomocą kalkulatora?

Kalkulator miesiączkowy to jest bezpłatne narzędzie, które szybko obliczy cykl miesiączkowy. Nie będziesz zaskoczona kolejną miesiączką, jeśli skorzystasz z naszego kalkulatora. Wystarczy, że w pierwszej rubryce podasz pierwszy dzień ostatniej miesiączki, w drugiej – długość miesiączki, a w trzeciej – długość cyklu (28 dni albo średnią z ostatnich z trzech cyklów w przypadku nieregularnego okresu).

Po wpisaniu tych danych kalkulator miesiączkowy obliczy w ciągu kilku sekund, zarówno kiedy możesz spodziewać się następnej miesiączki, jak i kiedy będziesz miała dni płodne i owulację.

Ważne! Pamiętaj, że kalkulator miesiączkowy nie jest uważany za metodę antykoncepcji. Podane daty poszczególnych faz cyklu miesiączkowego są orientacyjne. Niewykluczone, że mogą one zostać zaburzone przez takie czynniki jak stres, restrykcyjna dieta, wahania wagi zmiana klimatu czy strefy czasowej.

W przypadku występowania nieregularnego miesiączkowania należy udać się na wizytę do ginekologa.