Objawy

Bezsenność to dolegliwość, której przyczyną może być niewywietrzone pomieszczenie lub zbyt wysoka temperatura w nim panująca. Jednak najczęstszą przyczyną kłopotów ze snem są dolegliwości zdrowotne, np.: zgaga, bezdech nocny, choroby reumatyczne, układu oddechowego, pokarmowego albo nadczynność tarczycy. Sprawdź, które choroby mogą powodować bezsenność.
Mimo, że cukrzycę typu 2 zdiagnozować może tylko lekarz na podstawie wyników badań, o tej chorobie świadczą określone objawy. A niektóre widoczne są w miejscach, w których byśmy się ich nie spodziewali - na paznokciach u stóp i rąk. Co powinno zwrócić twoją uwagę?
Świąd skóry to objaw, którego nie należy bagatelizować, ponieważ może świadczyć o chorobach, nie tylko dermatologicznych. Swędzenie skóry może być spowodowane atopowym zapaleniem skóry (AZS), grzybicą, albo świerzbem. Inne możliwe przyczyny świądu skóry to między innymi zapalenie wątroby i niedoczynność tarczycy. Dowiedz się, jakie choroby objawiają się swędzeniem skóry.  
Ból niedokrwienny jest uznawany za najtrudniejszy do opanowania, ponieważ powszechnie dostępne środki przeciwbólowe nie są skuteczne. Pojawia się, gdy przepływ krwi przez naczynia krwionośne jest z jakiegoś powodu utrudniony. Jakie są przyczyny bólu niedokrwiennego i na czym polega jego leczenie?
Jeśli któregoś dnia zauważysz, że twoja skóra jest sucha i zaczęła się łuszczyć, koniecznie zbadaj poziom witaminy A. Bo chociaż ta witamina jest niezbędna dla funkcjonowania całego organizmu, to jej niedobór najszybciej widoczny jest z reguły właśnie na skórze. Lepiej go nie lekceważyć, gdyż długotrwały deficyt tej witaminy może doprowadzić nawet do osłabienia wzroku.
Czy brakuje mi magnezu? Wiele osób zadaje sobie to pytanie za każdym razem, gdy słyszy lub widzi reklamę preparatów z magnezem. O niedoborach tego pierwiastka organizm daje nam znać w określony sposób. Niekiedy jednak objawy wcale nie są tak oczywiste, jak twierdzą aktorzy w reklamach. Na które z nich również warto zwrócić uwagę?
Kichanie i kaszel to te czynności, które najczęściej prowadzą do przenoszenia zakażenia drogą kropelkową. W wydzielinie z nosogardła osoby chorej znajdują się drobnoustroje, które mogą zostać zainhalowane przez drugą osobę, co prowadzi do przeniesienia infekcji. Jakie choroby przenoszą się drogą kropelkową? Jak możemy minimalizować ryzyko zakażenia?
Stres, nieprawidłowa dieta czy brak ruchu to tylko kilka przyczyn, które mogą powodować zmęczenie. Często jest objawem, który ma związek z innymi schorzeniami, dlatego nie powinniśmy go ignorować. Dlaczego zmęczenie powinno cię zaniepokoić oraz czym grozi bagatelizowanie tego objawu?
Ten charakterystyczny objaw nie pojawi się u każdego, kogo ukąsił kleszcz, ale jest sygnałem, że osobnik był nosicielem bakterii borrelia burgdorferi. Jeśli zauważysz go u siebie, nie czekaj i udaj się do lekarza. "Oku byka" mogą towarzyszyć także inne objawy, jednak tylko konsultacja ze specjalistą może uchronić cię przed rozwojem boreliozy.
Widoczne pod paznokciem ciemne przebarwienia lub prążki łatwo zlekceważyć i pomylić z krwiakiem po urazie lub objawami zakażeń bakteryjnych. Tymczasem, choć wydają się niewinne, mogą okazać się objawem groźnego nowotworu - czerniaka podpaznokciowego.
Powodem spuchniętych kostek u nóg jest zwykle brak ruchu, wiele godzin spędzonych przy biurku. Ale o czym może świadczyć swędzenie łydek, silny ból pięty czy skurcze łydek? Jeśli masz takie objawy, sprawdź jaka to choroba.
Badania wskazują, że większość Polaków ma niedobór witaminy D. Ale niewiele osób wie, że w pewnych sytuacjach witaminę D można również przedawkować, co jest równie groźne dla zdrowia, jak jej niedobory. W jaki sposób może dojść do przedawkowania witaminy D i jak organizm daje nam znać, że ma jej za dużo?

Poradnikzdrowie.pl – wiodący serwis o zdrowiu, zawierający kompendium wiedzy o chorobach, leczeniu, profilaktyce, badaniach. Sprawdź się – sygnały ciała – sprawdź o czym świadczą: udar mózgu: jak ratować człowieka. Objawy inwazyjnej choroby meningokokowej u dzieci. Wygląd skóra zdradza, co dzieje się w organizmie. Chroniczne zmęczenie - co może Ci dolegać? Nieprzyjemny posmak w ustach - przyczyny i porady. Dlaczego czasem kłuje w sercu. Czy masz zdrową tarczycę? Objawy i diagnostyka chorób tarczycy. Gdy serce cię ostrzega zadbaj o nie. Kręci Ci się w głowie? Sprawdź jaka może być tego przyczyna. Skąd biorą sie zawroty głowy? Nerki do kontroli - niepokojące objawy, które powinny dać do myślenia. Nadmierne pocenie się może być objawem choroby. O czym świadczą obrzęki. Intymne bakterie. Nogi, ręce, brzuch. Czy wiesz, co mówi twój organizm. Choroby oczu - objawy i leczenie. Przyczyny krwawień z nosa: leki, nadciśnienie, polipy, wysuszona śluzówka. Nagłe chudnięcie - o czym może świadczyć niezamierzona utrata wagi. Nadczynność tarczycy – najczęstsze objawy choroby. Gdy świat się chwieje.