Objawy

Czy brakuje mi magnezu? Wiele osób zadaje sobie to pytanie za każdym razem, gdy słyszy lub widzi reklamę preparatów z magnezem. O niedoborach tego pierwiastka organizm daje nam znać w określony sposób. Niekiedy jednak objawy wcale nie są tak oczywiste, jak twierdzą aktorzy w reklamach. Na które z nich również warto zwrócić uwagę?
Kichanie i kaszel to te czynności, które najczęściej prowadzą do przenoszenia zakażenia drogą kropelkową. W wydzielinie z nosogardła osoby chorej znajdują się drobnoustroje, które mogą zostać zainhalowane przez drugą osobę, co prowadzi do przeniesienia infekcji. Jakie choroby przenoszą się drogą kropelkową? Jak możemy minimalizować ryzyko zakażenia?
Stres, nieprawidłowa dieta czy brak ruchu to tylko kilka przyczyn, które mogą powodować zmęczenie. Często jest objawem, który ma związek z innymi schorzeniami, dlatego nie powinniśmy go ignorować. Dlaczego zmęczenie powinno cię zaniepokoić oraz czym grozi bagatelizowanie tego objawu?
Ten charakterystyczny objaw nie pojawi się u każdego, kogo ukąsił kleszcz, ale jest sygnałem, że osobnik był nosicielem bakterii borrelia burgdorferi. Jeśli zauważysz go u siebie, nie czekaj i udaj się do lekarza. "Oku byka" mogą towarzyszyć także inne objawy, jednak tylko konsultacja ze specjalistą może uchronić cię przed rozwojem boreliozy.
Widoczne pod paznokciem ciemne przebarwienia lub prążki łatwo zlekceważyć i pomylić z krwiakiem po urazie lub objawami zakażeń bakteryjnych. Tymczasem, choć wydają się niewinne, mogą okazać się objawem groźnego nowotworu - czerniaka podpaznokciowego.
Powodem spuchniętych kostek u nóg jest zwykle brak ruchu, wiele godzin spędzonych przy biurku. Ale o czym może świadczyć swędzenie łydek, silny ból pięty czy skurcze łydek? Jeśli masz takie objawy, sprawdź jaka to choroba.
Badania wskazują, że większość Polaków ma niedobór witaminy D. Ale niewiele osób wie, że w pewnych sytuacjach witaminę D można również przedawkować, co jest równie groźne dla zdrowia, jak jej niedobory. W jaki sposób może dojść do przedawkowania witaminy D i jak organizm daje nam znać, że ma jej za dużo?
Rozszerzone źrenice mogą być spowodowane różnymi czynnikami,np. spowodowane przebywaniem w słabo oświetlonym pomieszczeniu czy zażyciem pewnych leków czy środków psychoaktywnych. Okazuje się jednak, że na szerokość źrenic wpływają również przeżywane przez ludzi emocje. Poznaj najczęstsze przyczyny rozszerzonych źrenic.
Organizm potrzebuje jej do tego, by procesy życiowe przebiegały prawidłowo - i z tego powodu witamina E jest nam wręcz niezbędna do życia. Jest magazynowana w wątrobie, a jej niedobór daje określone objawy, które łatwo przegapić. Warto wiedzieć, komu i kiedy może brakować witaminy E, a także w jaki sposób objawia się jej deficyt.
Zwapnienia w płucach zazwyczaj źle się nam kojarzą. Jest to objaw bardzo często opisywany po wykonaniu prześwietlenia klatki piersiowej. Niestety, taki opis nie daje odpowiedzi, z jakiego powodu doszło do zwapnienia i czy jest to zmiana łagodna czy nie. Zwapnienia w płucach pojawiają się najczęściej po przebyciu niektórych schorzeń płuc, w tym gruźlicy. Mogą być też wynikiem chorób autoimmunologicznych. Jak są objawy zwapnień w płucach? Jak przebiega ich leczenie?
Ból żeber najczęściej ma związek z różnego typu urazami, do których dochodzi podczas upadków oraz urazów komunikacyjnych. Dość powszechny jest też ból żeber spowodowany uciskiem na zakończenia nerwowe znajdujące się w tej okolicy. Jakie są jeszcze inne przyczyny bólu żeber? Jak przebiega leczenie?
To, że trzustka niedomaga, można poznać nie tylko po bólu, ale również po stanie skóry. O chorobach trzustki mogą świadczyć takie symptomy, jak guzek siostry Mary Joseph, objaw Grey'a Turnera, czy objaw brudnej szyi, ale też dziwne grudki czy cętki. Jak je rozpoznać i jakim schorzeniom mogą towarzyszyć?

Poradnikzdrowie.pl – wiodący serwis o zdrowiu, zawierający kompendium wiedzy o chorobach, leczeniu, profilaktyce, badaniach. Sprawdź się – sygnały ciała – sprawdź o czym świadczą: udar mózgu: jak ratować człowieka. Objawy inwazyjnej choroby meningokokowej u dzieci. Wygląd skóra zdradza, co dzieje się w organizmie. Chroniczne zmęczenie - co może Ci dolegać? Nieprzyjemny posmak w ustach - przyczyny i porady. Dlaczego czasem kłuje w sercu. Czy masz zdrową tarczycę? Objawy i diagnostyka chorób tarczycy. Gdy serce cię ostrzega zadbaj o nie. Kręci Ci się w głowie? Sprawdź jaka może być tego przyczyna. Skąd biorą sie zawroty głowy? Nerki do kontroli - niepokojące objawy, które powinny dać do myślenia. Nadmierne pocenie się może być objawem choroby. O czym świadczą obrzęki. Intymne bakterie. Nogi, ręce, brzuch. Czy wiesz, co mówi twój organizm. Choroby oczu - objawy i leczenie. Przyczyny krwawień z nosa: leki, nadciśnienie, polipy, wysuszona śluzówka. Nagłe chudnięcie - o czym może świadczyć niezamierzona utrata wagi. Nadczynność tarczycy – najczęstsze objawy choroby. Gdy świat się chwieje.