Inne

Nowoczesne technologie odgrywają coraz istotniejszą rolę w edukacji pacjentów na temat chorób. Internetowe serwisy umożliwiają dostęp do rzetelnych informacji i aktualności, a mobilne aplikacje od już kilku lat pozwalają np. na śledzenie postępów w leczeniu czy przypominają o zażywaniu leków.

Tekst sponsorowany

W trakcie upałów konieczna jest częstsza zmiana pościeli. Ekspertów od dawna niepokoi, że większość osób zmienia pościel zbyt rzadko, pomimo gromadzenia się w niej zanieczyszczeń takich jak kurz, pot, martwy naskórek czy sierść zwierząt. Ciepłe i wilgotne środowisko pościeli sprzyja rozwojowi bakterii i grzybów.
Publiczne toalety, mimo iż niewygodne, są nieuniknione. Czasem nie ma innej opcji, niż skorzystać właśnie z nich. Jak to zrobić sprawnie i bez naruszania zasad higieny? Z pewnością nie polecamy wykładania sedesu papierem toaletowym. Dlaczego?
Farmaceuci są gotowi i chcą odgrywać większą rolę w systemie opieki zdrowotnej, aktywnie wspierając pacjentów w profilaktyce chorób, edukacji zdrowotnej i leczeniu drobnych dolegliwości. Jak wynika z raportu pt. „Rola farmaceutów w walce z chorobami cywilizacyjnymi” [1], opracowanego przez IQVIA na zlecenie firmy Kenvue, rozwoju opieki farmaceutycznej oczekują nie tylko pracownicy aptek, ale przede wszystkim pacjenci. Z usług takich jak przeglądy lekowe, szybkie badania diagnostyczne, edukacja zdrowotna skorzystałoby aż 2/3 ankietowanych. Jak wygląda obecnie opieka farmaceutyczna w Polsce i co jest potrzebne, aby farmaceuci mogli skuteczniej realizować swoją misję?
Meszki należą do tych owadów, których szczególnie nie lubimy, bo gryzą wyjątkowo boleśnie, a ślady ich ukąszeń, u osób wrażliwych, mogą się utrzymywać przez wiele dni, powodując nieprzyjemne swędzenie. Dlatego każdy przepis na odstraszenie tych owadów, jest na wagę złota. Sprawdź, co możesz zrobić, żeby meszki trzymały się od ciebie z daleka.
Sezon wiosenno-letni, który sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, zwiększa narażenie na kontakt z kleszczami. W konsekwencji wzrasta też ryzyko zachorowania na choroby odkleszczowe, z których najbardziej znana borelioza nie jest jedynym zagrożeniem. To niebezpieczeństwo wzrasta, gdyż w Polsce pojawiły się nowe, jeszcze większe kleszcze.
Wskutek sepsy straciła obie dłonie, a oprócz tego prawie całe jedno ramię. Przeszła pionierski zabieg przeszczepu obu rąk, po czym wymagała wdrożenia kolejnego nowatorskiego leczenia, bo jej organizm zaczął odrzucać przeszczep. Oto niezwykła historia pacjentki, która właśnie zapisała się w historii medycyny.
Śpimy przez co najmniej jedną trzecią naszego życia. Chyba że jesteś osobą studiującą w czasie sesji albo szczęśliwym rodzicem noworodka - wtedy jest to raczej jedna dziesiąta. Jakość snu, miejsce nocnego wypoczynku, jego długość i inne okoliczności, rzutują na zdrowie fizyczne i psychiczne. Sprawdź, jakie są najzdrowsze i najgorsze pozycje snu.
Masz trudności, żeby zasnąć? Długo leżysz w łóżku, przewracając się z boku na bok? Czujesz zmęczenie, ale gdy tylko się położysz, to senność mija? Sprawdź tę prostą i sprawdzoną metodę, praktykowaną m.in. przez żołnierzy na misjach. Ten trik sprawi, że w krótkim czasie odpłyniesz w błogi sen.
Olejek pichtowy, tłoczony z pędów jodły syberyjskiej, to naturalny produkt o działaniu antybakteryjnym, przeciwstarzeniowym i regenerującym skórę. Sprawdzi się w pielęgnacji cery trądzikowej, kuracjach przeciwzmarszczkowych oraz w pielęgnacji skóry głowy. Warto przygotować domową inhalację podczas przeziębienia i użyć kilku kropel do relaksacyjnej kąpieli.
To jedna z substancji „must have”, jeśli chodzi o domową apteczkę. Ma więcej zastosowań, niż się wydaje. Dla urody, dla zdrowia, do prania, do sprzątania... Jak to możliwe, że to tylko jeden środek, a ma tyle możliwości?
Ból mięśni, stawów, kręgosłupa? W pewnym wieku, w dodatku przy siedzącym trybie życia, mawia się, że "dopóki boli, znaczy, że żyję". Jednak warto pamiętać o tym, że ból wcale nie musi być nieodłączną częścią naszego życia. Istnieją metody, które mogą nieść ulgę i niwelować dolegliwości bólowe. Co warto wiedzieć o pinoterapii?