Aktualności

Podczas piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił nowe zarządzenia w związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19. Co nas wkrótce czeka?
Program Wspieraj Seniora - Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów - co musisz wiedzieć? Jak skorzystać z pomocy, gdzie zadzwonić jakiego rodzaju wsparcia mogą oczekiwać seniorzy? Sprawdź.
W przypadku masek jednorazowych zasada jest prosta: można ich użyć, jak sama nazwa wskazuje, tylko raz. Proces dbania o maseczkę komplikuje się jednak przy asortymencie wielokrotnego użytku. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie bardzo ważne zasady w tym temacie.
Na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego pojawiło się właśnie ostrzeżenie o skażeniu popularnego masła salmonellą. Jakiego produktu nie kupować?
Sześć spółek Skarbu Państw, m.in. Orlen, Lotos, KGHM, PKO BP, zostało zobowiązanych przez premiera Mateusza Morawieckiego do budowy szpitali tymczasowych - powiedział w piątek szef KPRM Michał Dworczyk.
Nowe obostrzenia w związku ze wzrostem liczby zakażeń zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas czwartkowej konferencji na Stadionie Narodowym. Co nas czeka?
W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 i niewydolnością służby zdrowia wszyscy zastanawiają się, czy rząd wprowadzi całkowity lockdown - podobny do tego z wiosny tego roku. Czy to ma sens? Oto opinia dr. Tomasza Dzieciątkowskiego, znanego wirusologa.
Aktualna mapa szerzenia się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie, na której znajdziecie potwierdzone przypadki zakażeń na całym świecie. Mapa jest aktualizowana w czasie rzeczywistym. Sprawdź bieżące statystyki zachorowań na COVID-19.
Aktualna mapa szerzenia się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie, na której znajdziecie potwierdzone przypadki zakażeń na całym świecie. Mapa jest aktualizowana w czasie rzeczywistym. Sprawdź bieżące statystyki zachorowań na COVID-19.
Teleporada pozwala na kontakt z lekarzem bez konieczności osobistej wizyty - jednak jak podkreślają eksperci, taka forma konsultacji w niektórych przypadkach nie jest wskazana i powinna być jedynie uzupełnieniem tradycyjnej wizyty. Kiedy zamiast teleporady bezpieczniejsza będzie wizyta lekarska?
Izolatorium to placówka zamknięta, w której przebywają pacjenci dotknięci chorobami zakaźnymi. O izolatoriach zrobiło się głośno ostatnio, gdy liczba chorych na COVID-19 zaczęła rosnąć w zastraszającym tempie. Na ostatniej konferencji prasowej minister zdrowia zapowiedział zwiększenie w najbliższym czasie liczby miejsc w izolatoriach z 4 do 10 tysięcy.
Na antenie Programu III Polskiego Radia członek Rządowej Rady Medycznej ds. Epidemiologicznych prof. Andrzej Horban podkreślił, że obecny poziom zakażeń w Polsce zmierza do przekroczenia granic, które zostały zakreślone jako możliwość utrzymania normalnego systemu opieki medycznej.