Aktualności

Aktualne dane na temat szerzenia się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie i statystyki potwierdzonych przypadków zakażeń i zgonów w Polsce i na świecie. Sprawdź bieżące statystyki zachorowań na COVID-19.
W piątek (16 kwietnia) rozpoczęły się zapisy na szczepienie przeciw COVID-19 dla 55-latków. Sprawdź kalendarz szczepień, jaki został zaplanowany dla kolejnych roczników w kwietniu 2021!
Wprowadzono nowe zasady szczepień osób, które pokonały chorobą wywołaną wirusem SARS-CoV-2. Co mówią wytyczne Ministerstwa Zdrowia. Kiedy ozdrowieńcy będą mogli przyjąć pierwszą dawkę szczepionki COVID-19?
Szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk poinformował, że program szczepień w Polsce dynamicznie przyspiesza. Jak dodał, dziś (15 kwietnia) r. ruszyły pierwsze punkty szczepień typu drive-thru.
Infekcja COVID-19 a zaburzenia pracy tarczycy – to zagadnienie było przedmiotem dyskusji na międzynarodowej konferencji online, zorganizowanej przez Amerykańskie Towarzystwo Endokrynologiczne. Zdaniem badaczy ozdrowieńcy mogą borykać się z dolegliwościami tarczycy po przebytej chorobie wywołanej wirusem SARS-CoV-2. O skomentowanie nowych doniesień naukowych zapytaliśmy endokrynologa.
Dziś (15 kwietnia) uruchomiono rejestrację na szczepienie przeciw COVID-19 dla osób urodzonych w 1965 roku. Sprawdź, jakie roczniki mogą zapisać się na szczepienie w kwietniu!
- To apogeum trzeciej fali, jeśli chodzi o liczbę zachorowań, mieliśmy w poprzednich tygodniach. Teraz ta fala przetacza się przez szpitale - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej w środę. Zapadała też decyzja, co dalej z obostrzeniami. Sprawdź!
Od dziś (14 kwietnia) została uruchomiona rejestracja na szczepienie przeciw SARS-CoV-2 dla 57-latków, którzy wcześniej nie wypełnili formularza zgłoszeniowego. Sprawdź, jak wygląda kalendarz zapisów na szczepienie w kwietniu 2021!
Aplikacja mobilna, dzięki której wykonasz test na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 może być wkrótce dostępna na rynku. Jej pomysłodawcą jest niemiecka firma. Dowiedz się, jak działa aplikacja i co sądzi o tym rozwiązaniu ekspert!
Ze wstępnych obserwacji naukowców z Izraela wynika, że niektóre osoby zaszczepione dwiema dawkami preparatu firm Pfizer/BioNTech nie są w pełni chronione przed zakażeniem wariantem południowoafrykańskim. Te najnowsze doniesienia skomentował dla naszego serwisu prof. dr hab. Krzysztof Pyrć z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
W 2020 roku liczba przypadków uchyleń od szczepień obowiązkowych przekroczyła 50 tysięcy. […] Spadek liczby szczepień sprawił, że w Polsce utraciliśmy już odporność populacyjną na odrę – pisze w apelu do Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego zaniepokojony UNICEF Polska. Poprosiliśmy ekspertkę od szczepień i chorób zakaźnych, aby przypomniała, czym grozi zachorowanie na odrę, o której dzięki systemowi szczepień wiele osób zdążyło już zapomnieć.
Szczepionka MMR to jedna z najczęściej unikanych szczepionek w Polsce. UNICEF Polska zaapelował nawet do Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego, ponieważ w 2020 roku liczba przypadków uchyleń od szczepień obowiązkowych, do których należy szczepienie szczepionką MMR, przekroczyła 50 tysięcy. Poprosiliśmy ekspertkę od szczepień o rozwianie wszelkich wątpliwości na temat skutków ubocznych podania szczepionki MMR, których obawia się tak wielu rodziców dzieci w Polsce.