Aktualności

W ciągu ostatniej doby (mowa o piątku, 7 sierpnia) służby medyczne wykryły 809 infekcji koronawirusem w Polsce. Łącznie w naszym kraju pojawiło się już ponad 50,3 tys. przypadków. To bardzo szybkie tempo wzrostu, któremu zaradzić mają wprowadzane od soboty restrykcje.
Sanepid w Oświęcimiu (woj. małopolskie) szuka osób, które przebywały w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze 28 lipca tego roku w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u jednej z odwiedzających osób.
Aktualna mapa szerzenia się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie, na której znajdziecie potwierdzone przypadki zakażeń na całym świecie. Mapa jest aktualizowana w czasie rzeczywistym. Sprawdź bieżące statystyki zachorowań na COVID-19.
Aktualna mapa szerzenia się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie, na której znajdziecie potwierdzone przypadki zakażeń na całym świecie. Mapa jest aktualizowana w czasie rzeczywistym. Sprawdź bieżące statystyki zachorowań na COVID-19.
Koronawirus w Polsce - najnowsze dane dotyczące kraju. Chcesz być na bieżąco z informacjami o koronawirusie w Polsce? Śledź naszą relację na żywo.
Na warszawskich Bulwarach Wiślanych oglądać można fotografie najpiękniejszych polskich obiektów hotelowych. Cudze chwalicie, swego nie znacie? Żeby zadać kłam temu powiedzeniu obejrzyj wystawę Wyjątkowe Polskie Obiekty Hotelowe i zakochaj się w polskich kurortach.
Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, w których powiatach rząd planuje przywrócić obostrzenia. Będzie to 19 powiatów, przy czym będą one podzielone na czerwone i żółte pod względem rygorów. Będzie także trzeba mieć przy sobie zaświadczenie od lekarza, że nie możemy mieć maski na twarzy. O co chodzi?
Od soboty 8 sierpnia w niektórych powiatach zostaną wprowadzone mniejsze lub większe obostrzenia związane z koronawirusem. Zobacz, które powiaty znajdą się w żółtej, a które w czerwonej strefie.
Biohacking, czyli ingerencja w DNA, staje się coraz powszechniejsza. Modyfikacje DNA wykorzystywane są nie tylko do leczenia, ale także... do tworzenia. O ile sztuczne oko z wbudowaną kamerą nie dziwi (w końcu fantazja filmowców oswoiła nas z pewnymi nowinkami), o tyle tworzenie dzieci... A taki eksperyment miał już miejsce.
Główny Inspektorat Sanitarny przestrzega przed kupowaniem "Mielonki tyrolskiej" marki Kraina Wędlin - popularnego produktu sprzedawanego w sieci sklepów Biedronka.
Nosisz maseczkę przez dwie lub trzy godziny bez przerwy? Jeśli tak – to natychmiast przestań. Zbyt długie noszenie maseczki to prosta droga do bakteryjnych lub grzybiczych infekcji układu oddechowego i problemów z cerą. Tak przynajmniej twierdzą hiszpańscy pulmonolodzy, którzy ustalili również, ile czasu maksymalnie można spędzić w maseczce, by czuć się bezpiecznie.
Polska Organizacja Turystyczna podała listę miejsc, gdzie bon turystyczny można zrealizować. Zobaczcie, gdzie go wykorzystać i co grozi za próby jego odsprzedania.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020