Wiadomości medyczne - aktualności i newsy

Medycyna to bardzo dynamiczna dziedzina nauki, a każdy dzień przynosi nowe odkrycia. Codziennie dowiadujemy się o wynalezieniu nowego leku lub nowej metody terapii choroby, której dotąd uznawano za trudną lub wręcz niemożliwą do wyleczenia, o nieznanych przyczynach zachorowań czy metodach profilaktyki, a nawet o nowo odkrytych chorobach. Trzymamy rękę na pulsie i o tym wszystkim piszemy w dziale Aktualności Poradnika Zdrowie.

W naszym nieustającym dążeniu do zdrowia często ignorujemy cichych, ale groźnych wrogów, takich jak wysoki poziom złego cholesterolu (LDL). Chociaż cholesterol jest niezbędny dla naszego organizmu, jego nadmiar może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, w tym do miażdżycy, udaru mózgu, i zawału serca.
Joanna Opozda podzieliła się z fanami wyznaniem dotyczącym jej zdrowia. Mimo pozytywnego wizerunku, jaki prezentuje w mediach społecznościowych, gdzie często pokazuje fragmenty swojego życia zawodowego, aktorka zmaga się z problemami zdrowotnymi, które znacząco wpływają na codzienne funkcjonowanie.
Nie każdy chętnie i otwarcie opowiada o swojej chorobie. Niektórzy decydują te informacje pozostawić najbliższym, inni potrzebują czasu, a kiedy pojawia się właściwy moment, opisują swoją historię. Dzięki temu łatwiej przełamać tabu, czy wskazać innym drogę do właściwej diagnostyki, czy leczenia. Małgorzata Potocka po latach milczenia opowiedziała o trudnych momentach.
Witamina B1, znana również jako tiamina, jest składnikiem niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odpowiada za wiele kluczowych procesów metabolicznych, a jej niedobór może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Jednak, jak pokazują badania, nadmierna suplementacja tej witaminy również nie jest obojętna dla zdrowia.
Resort zdrowia w Uzbekistanie przekazał, że 68 dzieci zmarło po wypiciu zanieczyszczonego syropu. Zapadły wyroki w tej sprawie. Do więzienia pójdą 23 osoby, które przez liczne zaniedbania przyczyniły się do śmierci nieletnich. Najdłuższą karę pozbawienia wolności wymierzono dyrektorowi uzbeckiej firmy za sprowadzanie tego produktu do kraju.
Ośmioletnia dziewczynka zmarła w nocy. Tuż przed śmiercią skarżyła się na jeden objaw. Pogrążeni w ogromnej rozpaczy rodzice zamieścili w mediach społecznościowych wzruszający list pożegnalny. Jego treść chwyta za serce.
W ostatnich tygodniach brytyjska rodzina królewska znalazła się w centrum uwagi mediów na całym świecie, a wszystko za sprawą niepokojących doniesień dotyczących stanu zdrowia księżnej Kate. Księżna Cambridge, znana ze swojej aktywności i zaangażowania w liczne publiczne obowiązki, nagle wycofała się z życia publicznego, co wywołało falę spekulacji.
Zbigniew Ziobro, szef resortu sprawiedliwości, zmaga się z bardzo poważnymi problemami zdrowotnymi. Ostatnie doniesienia przynoszą kolejne smutne informacje na temat jego kondycji. W Radiu ZET wypowiedział się na ten temat Patryk Jaki.
Leki indukujące szybką utratę wagi, takie jak Ozempic i Wegovy, stały się jednym z najczęściej dyskutowanych tematów na rynku farmaceutycznym. Mimo ich rosnącej popularności niektórzy badacze wyrażają sceptycyzm co do ich długoterminowych korzyści. Badania sugerują, że osoby przerywające cotygodniowe iniekcje zwykle odzyskują dwie trzecie wagi.
Wypalenie zawodowe to problem, z którym mierzy się coraz więcej pracowników i pracodawców. Naukowcy stworzyli prosty test, który pozwala oszacować, kto może być zagrożony ryzykiem wypalenia zawodowego. Chcesz się sprawdzić?
Eksperci alarmują, że liczba dorosłych z ADHD może obecnie dotyczyć nawet miliona Polaków, co stawia problem na równi z epidemią depresji. W związku z tym problem z dostępnością i refundacją leków na zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) dla dorosłych pacjentów staje się coraz bardziej palący.
Doda 15 lutego skończyła 40 lat. Piosenkarka jednak zupełnie nie wygląda na swój wiek. Ma wysportowane ciało, a jej cera wygląda jak u 20-latki. Okazuje się jednak, że gwiazda ma kolejne plany dotyczące aparycji. Na antenie RMF FM przyznała, że niebawem czeka ją operacja.

Zawsze wiarygodne aktualności zdrowotne

Jeśli interesujesz się tematyką zdrowotną, to jesteś w dobrym miejscu, bo na naszej stronie znajdziesz najbardziej aktualne informacje. Aktualności zdrowotne to wymagająca tematyka. Aby być na bieżąco, śledzimy światowe i polskie media naukowe oraz agencje informacyjne, czerpiemy również wiedzę z innych wiarygodnych źródeł eksperckich. Zależy nam na tym, by nasi czytelnicy jako pierwsi otrzymali najważniejsze informacje o tym, co w zdrowiu piszczy - niezależnie od tego, czy chodzi o skuteczny lek na raka, czy o nowe objawy znanych chorób. Bardzo dbamy o sprawdzanie faktów, a każdy tekst z kategorii aktualności Poradnika Zdrowie odsyła do wyników recenzowanych badań naukowych. Najważniejsze doniesienia naukowe komentują znani polscy eksperci.

Piszemy też o tym, co dzieje się w Polsce

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego w dziale aktualności nie pomijamy tematów, które dzieją się tuż obok nas: problemach polskiego systemu ochrony zdrowia, braku lekarzy i ciągle zbyt długich kolejkach w przychodniach, o prozdrowotnych akcjach i wydarzeniach. Piszemy też o tym, co nas i naszych czytelników bulwersuje lub drażni w ochronie zdrowia.

Dlatego jeśli chcesz być na bieżąco, regularnie odwiedzaj dział Aktualności, możesz nas także obserwować w mediach społecznościowych i włączyć powiadomienia push, dzięki którym będziesz otrzymywać najważniejsze informacje - nie tylko z działu aktualności - które pojawią się w serwisie poradnikzdrowie.pl