Aktualności

Lek hamujący wydzielanie kwasu solnego w żołądku został wycofany z obrotu. Powodem tej decyzji jest zbyt duża ilość substancji czynnej w preparacie.
Od września do grudnia 2019 roku w województwie mazowieckim z objawami grypy i chorób grypopodobnych do lekarzy trafiło 241 901 osób, a hospitalizacji wymagało 428 osób. W województwie wielkopolskim odnotowano już trzy przypadki śmiertelne!
7 grudnia w Warszawie odbyła się wyjątkowa konferencja z okazji 18 urodzin Grupy Ponton pod hasłem “Edukacja seksualna i antydyskryminacyjna - czy coś się udało zmienić?”. Spotkanie odbyło się przy wsparciu Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny oraz Fundacji im. Róży Luksemburg.
Kwidzyński szpital EMC Zdrowie po miesiącach przygotowań jeszcze w grudniu otwiera nowy trakt porodowy. Wartość inwestycji to około 1,7 miliona złotych. Oficjalne otwarcie odbędzie się 12 grudnia bieżącego roku.
Tysiące osób niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin zostało objętych kampanią społeczną STOP Barierom. Jej główne cele to m.in. przełamywanie ograniczeń, które przeszkadzają osobom z niepełnosprawnościami w codziennym funkcjonowaniu oraz pokazywanie ludziom zdrowym, jak powinni się zachowywać wobec niepełnosprawnych, żeby uniknąć zakłopotania lub urażenia innych osób.
Program szczepień ochronnych dla dzieci przynosi ogromne korzyści. Eksperci zgadzają się jednak, że szczepienia ochronne dla dzieci nie są wolne od problemów dostrzegalnych w szeroko pojętej tematyce szczepień - w tym ruchów antyszczepionkowych przybierających na sile.
5 grudnia w Szpitalu Onkologicznym Magodent Grupa LUXMED przy ulicy Szamockiej w Warszawie odbyło się spotkanie edukacyjne dla liderów organizacji pacjenckich, poświęcone nowoczesnej ścieżce terapii i opieki nad pacjentem z rakiem nerki. W ramach warsztatów zainicjowanych przez Fundację OnkoCafe – Razem Lepiej uczestnicy dyskutowali o najnowszych możliwościach leczenia, a także o modelu i warunkach opieki nad pacjentami onkologicznymi w Polsce.
W połowie grudnia w stolicy Małopolski odbędzie się II edycja Kongresu Pacjentów Kardiologicznych. Będzie to świetna okazja do spotkania i zaktualizowania wiedzy na temat schorzeń serca i naczyń wśród pacjentów.
W dniach 11-13 grudnia w Krakowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z dziedziny kardiologii. Mowa o jubileuszowej, 20. edycji prestiżowych międzynarodowych warsztatów New Frontiers in Interventional Cardiology 2019.
Toksyny w bombkach są tylko częścią chemii, z którą mamy do czynienia. Oczywiście, są produkty wolne od szkodliwych substancji. Jednak jak to sprawdzić? Czy sprzedawca może nam udzielić takich informacji? Może, a nawet ma prawny obowiązek. Problem w tym, że często sam tego nie wie.
Od czego zależy gotowość Polaków do oddawania narządów? Okazuje się, że wiele zależy od wieku, a także od zaufania do systemu ochrony zdrowia w Polsce. Większość Polaków deklaruje, że zgodziłaby się zostać żywym dawcą narządu dla osoby bliskiej.
5 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W Polsce potrzebującym rodakom dobrowolnie pomaga już niemal 11 milionów osób, czyli co trzeci mieszkaniec naszego kraju. Można już mówić o prawdziwym trendzie, który dodatkowo wzmaga się w okresie świątecznym. Okazuje się, że ludzie bezinteresownie niosący pomoc mogą w zamian otrzymać wiele wymiernych korzyści.

NOWY NUMER

W numerze 1/2020 "Zdrowia": leczenie zimnem, pielęgnacja skóry w onkoterapii, zimowe kontuzje, odmładzanie bez skalpela, jak zwalczyć nawyk odwlekania, specjały na świąteczny stół. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i praktycznych wskazówek!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 1/2020

Materiał partnerski