Aktualności

Zaburzenie nerwowe grozi Polakom. Wiele osób doświadcza traumy z powodu izolacji społecznej, poczucia lęku o zdrowie swoje i najbliższych oraz stresu związanego z pracą. W rezultacie kupują oni coraz więcej antydepresantów na receptę i coraz częściej chodzą na L4. Czy to pokłosie lockdownu?
W najbliższym czasie będziemy mieli prawo do wykonania testu antygenowego w Podstawowej Opiece Zdrowotnej (POZ). Jest to informacja potwierdzona przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego podczas dzisiejszej konferencji prasowej.
Brzmi dziwne, prawda? Latający kuskus? Ale, że co, że kasza lata? Nie. Otóż naukowcy odkryli nowy gatunek zwierzątka. I bynajmniej nie jest on olbrzymi...
Wielkimi krokami zbliżają się święta, które w tym roku będą wyglądały zdecydowanie inaczej. Możemy celebrować narodziny Jezusa tylko w okrojonym gronie bliskich. A zastanawialiście się, co będzie z kolędą 2020/2021 w dobie pandemii?
Już dwa razy pokonała COVID-19, a będąc dzieckiem – grypę hiszpankę. Ma 101-lat i „nadzwyczajny hart ducha”.
Aktualna mapa szerzenia się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie, na której znajdziecie potwierdzone przypadki zakażeń na całym świecie. Mapa jest aktualizowana w czasie rzeczywistym. Sprawdź bieżące statystyki zachorowań na COVID-19.
Aktualna mapa szerzenia się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie, na której znajdziecie potwierdzone przypadki zakażeń na całym świecie. Mapa jest aktualizowana w czasie rzeczywistym. Sprawdź bieżące statystyki zachorowań na COVID-19.
Grudzień dla wielu osób to czas, kiedy wyjeżdżają z Polski do ciepłych krajów. Kuszący jest zwłaszcza Egipt, który ma atrakcyjne oferty dla turystów, zwłaszcza jeśli ktoś potrzebuje słońca i wody.
Poluzowanie restrykcji wcale nie oznacza powrotu do normalności. Koronawirus nadal nam zagraża, a rząd ma pomysł, jak walczyć z pandemią. Pomóc w tym mają tzw. przepustki do wolności. Czy pomysł przyjmie się także w Polsce?
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a sytuacja epidemiologiczna dalej jest niepokojąca. Wiele osób zastanawia się jak spędzić Boże Narodzenie w tym roku, żeby nie narażać nikogo z bliskich na niebezpieczeństwo, ale jednocześnie nie zostać w domu samemu. Jak podjąć dobrą decyzję?
Światowa Organizacja Zdrowia bada materiały przedstawione przez naukowców z Włoch. Twierdzą oni, że koronawirus nie pochodzi z Chin. Podobno odkryto go we Włoszech jeszcze przed wykryciem go w chińskim Wuhan.
Metoda pomagająca chorym na bezdech senny może być pomocna przy leczeniu COVID-19. Badania przeprowadzone przez zespół naukowców wykazały, że w warunkach ograniczonego dostępu do łóżek na oddziale intensywnej terapii leczenie może być skutecznie realizowane przy użyciu CPAP. Co to za metoda?