Wiadomości medyczne - aktualności i newsy

Medycyna to bardzo dynamiczna dziedzina nauki, a każdy dzień przynosi nowe odkrycia. Codziennie dowiadujemy się o wynalezieniu nowego leku lub nowej metody terapii choroby, której dotąd uznawano za trudną lub wręcz niemożliwą do wyleczenia, o nieznanych przyczynach zachorowań czy metodach profilaktyki, a nawet o nowo odkrytych chorobach. Trzymamy rękę na pulsie i o tym wszystkim piszemy w dziale Aktualności Poradnika Zdrowie.

Sen ma fundamentalne znaczenie dla zdrowia. Eksperci podkreślają, że dobre nawyki poprawiają jakość i długość snu, co znacznie przekłada się na naszą formę w ciągu dnia. Co należy robić, by obudzić się wypoczętym i pełnym energii do działania? Jak się okazuje, to nic trudnego.
W najbliższych tygodniach ruszy kolejna tura szczepień przeciw COVID-19. Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie V dawki szczepień. Niedzielski wymienił rekomendacje.
Nastoletnia Lauren Menzies uchodziła za okaz zdrowia. Wszystko jednak zmieniło się w ciągu jednego dnia. U dziewczynki pojawił się nagły i bardzo silny ból brzucha. Jej stan zdrowia uległ drastycznemu pogorszeniu w ciągu 12 godzin. Lekarze walczyli o jej życie w szpitalu.
Popularne przekąski i potrawy, choć lubiane, mogą negatywnie wpływać na zdrowie, a zwłaszcza na serce. Tych 6 popularnych produktów może podwyższać ciśnienie krwi oraz poziom cholesterolu. Lepiej ogranicz ich spożycie.
Mama dwójki dzieci, Michelle Grant, zasłabła w czasie pracy. Za kilka miesięcy przytrafiło się jej to ponownie. Do tego zaczęła zauważać u siebie niepokojące objawy. Zakładała najgorszy z możliwych scenariuszy. Niestety, jej podejrzenia się ziściły. Tak objawiał się rak.
Orgazm kobiecy może mieć wiele postaci. Od orgazmu pochwowego, przez łechtaczkowy, do nawet sutkowego. Jak się okazuje, możliwe jest również odczuwanie orgazmu podczas stymulacji stóp.
Astma to choroba, którą w Polsce często diagnozuje się latami. Jednak teraz jest szansa, by się to zmieniło. Dzięki współpracy czołowych ekspertów z czterech towarzystw naukowych opracowano nowe standardy diagnostyki oraz leczenia astmy u dorosłych i dzieci. Inicjatorem zmian jest Koalicja na rzecz Leczenia Astmy.
Menopauza jest naturalnym etapem w życiu kobiety. Jej najczęstszym i jednym z najbardziej nieprzyjemnych objawów są uderzenia gorąca, które mogą wywoływać duży dyskomfort. O tej dolegliwości ostatnio mówiła znana amerykańska aktorka Drew Barrymore. Musiała się z nią zmierzyć podczas prowadzenia programu.
W siedleckim szpitalu doszło do szokującego zdarzenia. Lekarze, którzy mieli zoperować kostkę pacjenta, rozcięli mu kolano. Mężczyzna jest wstrząśnięty sytuacją. "Gdy się wybudziłem z narkozy, zobaczyłem szwy na kolanie" - powiedział pan Szymon.
Nie każdy kto gra superbohatera, jest nim w życiu prywatnym. Z pewnością te słowa nie dotyczą hollywoodzkiego gwiazdora, który by chronić siostrzeńca, naraził się na śmiertelne niebezpieczeństwo. W nowym wywiadzie Jeremy Renner zdradza szczegóły wypadku i opowiada, jak teraz wygląda jego życie.
Uczeń trzeciej klasy szkoły podstawowej źle się poczuł i zasłabł w czasie lekcji. Pomimo reanimacji, ośmiolatek zmarł. "Odszedł na oczach kolegów z III C" - czytamy w jednym z dzienników.
Główny Inspektorat Farmaceutyczny przekazał informację o natychmiastowym wycofaniu z aptek serii produktu w postaci kremu i maści. Jak podaje GIF, przyczyną jest ryzyko "wprowadzenia stanu niepewności wśród pacjentów".

Zawsze wiarygodne aktualności zdrowotne

Jeśli interesujesz się tematyką zdrowotną, to jesteś w dobrym miejscu, bo na naszej stronie znajdziesz najbardziej aktualne informacje. Aktualności zdrowotne to wymagająca tematyka. Aby być na bieżąco, śledzimy światowe i polskie media naukowe oraz agencje informacyjne, czerpiemy również wiedzę z innych wiarygodnych źródeł eksperckich. Zależy nam na tym, by nasi czytelnicy jako pierwsi otrzymali najważniejsze informacje o tym, co w zdrowiu piszczy - niezależnie od tego, czy chodzi o skuteczny lek na raka, czy o nowe objawy znanych chorób. Bardzo dbamy o sprawdzanie faktów, a każdy tekst z kategorii aktualności Poradnika Zdrowie odsyła do wyników recenzowanych badań naukowych. Najważniejsze doniesienia naukowe komentują znani polscy eksperci.

Piszemy też o tym, co dzieje się w Polsce

Chcemy być jak najbliżej naszych czytelników, dlatego w dziale aktualności nie pomijamy tematów, które dzieją się tuż obok nas: problemach polskiego systemu ochrony zdrowia, braku lekarzy i ciągle zbyt długich kolejkach w przychodniach, o prozdrowotnych akcjach i wydarzeniach. Piszemy też o tym, co nas i naszych czytelników bulwersuje lub drażni w ochronie zdrowia.

Dlatego jeśli chcesz być na bieżąco, regularnie odwiedzaj dział Aktualności, możesz nas także obserwować w mediach społecznościowych i włączyć powiadomienia push, dzięki którym będziesz otrzymywać najważniejsze informacje - nie tylko z działu aktualności - które pojawią się w serwisie poradnikzdrowie.pl