Aktualności

Aktualna mapa szerzenia się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie, na której znajdziecie potwierdzone przypadki zakażeń na całym świecie. Mapa jest aktualizowana w czasie rzeczywistym. Sprawdź bieżące statystyki zachorowań na COVID-19.
Aktualna mapa szerzenia się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie, na której znajdziecie potwierdzone przypadki zakażeń na całym świecie. Mapa jest aktualizowana w czasie rzeczywistym. Sprawdź bieżące statystyki zachorowań na COVID-19.
Badania wykazały, że opiekunka ze żłobka "Słoneczko" w Bydgoszczy jest zakażona koronawirusem. Placówka została zamknięta, a 178 osób objęto kwarantanną.
Teraz naukowcy wiedzą, dlaczego niektórzy mogą jeść ile chcą i nie tyją. Wszystko za sprawą genów, a w zasadzie - jednego genu.
Są już wytyczne dla kin, teatrów, oper i filharmonii, w jaki sposób mają wznowić działalność. Już niebawem widzowie będą mogli korzystać z dóbr kultury. Ale pod pewnymi obostrzeniami.
Wszystko wskazuje na to, że kolejny wirus szaleje. Wiadomości o kolejnych zakażeniach potwierdził rząd.
Większość z nas nie wie lub nie jest pewna jak jeść bób. Ze skórą czy bez? Czy można go jeść na surowo? Pora się przekonać!
Koronawirus w Polsce - najnowsze dane dotyczące kraju. Chcesz być na bieżąco z informacjami o koronawirusie w Polsce? Śledź naszą relację na żywo.
Podczas gdy w krajach Europy Zachodniej epidemia powoli wygasa, a w Włoszech i w Hiszpanii maleje liczba zgonów, w Europie Wschodniej jest odwrotnie: z dnia na dzień rośnie liczba zakażeń. Najgorzej pod tym względem wcale jednak nie jest w Polsce.
Jak donosi cytowany przez Polską Agencję Prasową włoski dziennik "Corriere della Sera", wielu włoskich 90-latków znosi zakażenie koronawirusem dużo lepiej, niż młodsi od nich seniorzy. Zjawisko to analizują właśnie eksperci i lekarze, zafascynowani sposobem, w jaki organizmy zbliżających się do setki Włochów pokonują koronawirusa.
Druga fala epidemii jest pewna, ale można się do niej przygotować. Szczepionki nie ma i długo nie będzie, są jednak inne sposoby, dzięki którym można uniknąć drastycznego wzrostu zachorowań. O tym, co może pomóc, mówił w Senacie prof. Andrzej Horban, krajowy konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych.
Pacjenci mogą już szykować się na wyjazdy do uzdrowisk - będą kontynuować leczenie (jeśli je przerwali) lub mogą je rozpocząć. NFZ podał oficjalną datę.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020