Aktualności

Zgodnie z harmonogramem szczepień od 10 marca pacjenci z grupy 1B będą mogli zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19. Natomiast 15 marca otrzymają już pierwszą dawkę szczepionki.
Polacy wyrazili swoje zdanie na temat zakupu szczepionek przeciw wirusowi SARS-CoV-2 pochodzących z Chin czy Rosji. Sprawdź wyniki sondażu przeprowadzonego dla „Super Expressu”!
Liczba zakażonych trafia do szpitala w sposób lawinowy, o czym powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Przekazał, że w ciągu ostatniej doby odnotowano w placówkach ochrony zdrowia prawie pół tysiąca chorych na COVID-19.
Minister zdrowia podpisał rozporządzenie ograniczające teleporady lekarskie, o czym poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Co się zmieni?
W obliczu trzeciej fali pandemii rząd podjął decyzję ws. nowych zasad szczepień na koronawirusa SARS-CoV-2. Od 8 marca obowiązuje wydłużony odstęp między podaniem I i II dawki preparatu przeciw COVID-19. Dzięki temu pierwszą dawkę szczepionki ma otrzymać więcej pacjentów.
Aktualne dane na temat szerzenia się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie i statystyki potwierdzonych przypadków zakażeń i zgonów w Polsce i na świecie. Sprawdź bieżące statystyki zachorowań na COVID-19.
Od 8 marca 2021 roku wznowiono szczepienia uzupełniające z grupy tzw. „zero”. Pacjenci mają otrzymać pierwszą dawkę do 21 marca 2021. Dla tej grupy przeznaczony jest preparat opracowany przez szwedzko-brytyjski koncern AstraZeneca we współpracy z naukowcami Uniwersytetu Oksfordzkiego.
Polskie Towarzystwo Okulistyczne zaprasza na V edycję bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku jaskry w ramach Światowego Tygodnia Jaskry i kampanii: „Polscy okuliści kontra jaskra”. Badania będą prowadzone w dniach od 7 do 13 marca 2021 na terenie całego kraju. Patronem medialnym akcji jest Poradnikzdrowie.pl
Ekspert wyjaśnił, że będzie dochodzić do zgonów po szczepieniach na koronawirusa SARS-CoV-2. Według niego nie ma to żadnego związku z otrzymaniem szczepionki przeciw COVID-19.
- W woj. warmińsko-mazurskim obostrzenia zostaną przedłużone o tydzień. - Z jednym wyjątkiem. Zamiast nauki zdalnej, chcemy zastosować nauczanie hybrydowe - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Nowa zasada będzie obowiązywać od soboty do 20 marca.
Już za kilka minut odbędzie się konferencja szefa resortu zdrowia Adama Niedzielskiego po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Czy zostaną wprowadzone nowe ograniczenia? O tym dowiemy się już za chwilę!
Chiny stawiają na produkty tradycyjnej medycyny chińskiej w walce z SARS-CoV-2. Metoda ta zyskała poparcie tamtejszej Narodowej Agencji Produktów Medycznych. Zwolennikiem leczenia choroby COVID-19 „starożytnymi receptami” jest sam przywódca kraju XI Jinping.