Leki

SYROP Z SOSNY to naturalna substancja lecznicza. Stosując go profilaktycznie przez cały rok unikniesz obciążających organizm kuracji antybiotykowych. Młode pędy sosny do przygotowania syropu najlepiej zbierać w maju, a zawarte w nich sole mineralne, węglowodany i witamina C pomogą w leczeniu przeziębienia i nieżytu górnych dróg oddechowych. Czy wiesz, jak dawkować syrop z sosny?
Mniszek lekarski (łac. Taraxacum officinale), czyli mniszek pospolity, ma wiele właściwości leczniczych, dzięki którym znalazł zastosowanie w medycynie naturalnej. Mniszek ma m.in. właściwości przeciwcukrzycowe i potencjalne przeciwnowotworowe, wspiera też pracę wątroby. Sprawdź, jakie jeszcze właściwości lecznicze ma mniszek, jakie jest działanie mniszka lekarskiego i jakie zastosowanie ma to ziele.
Pokrzywa to nie tylko chwast. Na wsi od wieków traktowano ją z szacunkiem ze względu na właściwości lecznicze i wartości odżywcze. Pokrzywa zawiera wiele cennych witamin, mikroelementów i soli mineralnych pomocnych m.in. przy leczeniu kamicy nerkowej i artretyzmu.
Kozieradka to roślina, która znalazła zastosowanie w kuchni, kosmetyce i lecznictwie dzięki swoim wyjątkowym właściwościom. Kozieradka m.in. łagodzi objawy choroby wrzodowej i obniża poziom cukru we krwi. W kosmetyce sławę zyskała jako antidotum na wypadające włosy. Z kolei w kuchni pełni rolę aromatycznej przyprawy. Sprawdź, jak jeszcze możesz wykorzystać kozieradkę.
Marihuana lecznicza, znana również jako marihuana medyczna, ciągle budzi kontrowersje, a przez wiele osób traktowana jest wręcz jako niebezpieczny narkotyk. Tymczasem wiadomo, że marihuana lecznicza w wielu przypadkach jest wręcz nieoceniona: pomaga uśmierzyć przewlekły ból, może być pomocna w leczeniu fibromialgii, stwardnienia rozsianego, epilepsji, zaburzeń ze spektrum autyzmu czy chorób reumatycznych. Jakie właściwości lecznicze i terapeutyczne ma marihuana lecznicza? W jaki sposób przebiega leczenie, kto może wystawić receptę na medyczną marihuanę i czy do jej stosowania są jakieś przeciwwskazania?
Atropina to naturalny alkaloid, występujący między innymi w roślinie takiej jak pokrzyk wilcza jagoda, czyli Atropa belladonna. Atropina, pomimo, że dla większości kojarzona jest z kropelkami do oczu, posiada dosyć szerokie zastosowanie w medycynie. Jakie są właściwości atropiny? Jakie są wskazania i przeciwwskazania do jej stosowania? Na jakie interakcje i skutki uboczne należy uważać, stosując atropinę?
Lek przyjmowany przez pacjentów z cukrzycą typu 2, skuteczny w leczeniu insulinooporności i zespołu metabolicznego może powodować wady rozwojowe u noworodków. Na całym świecie przyjmuje ją ponad 150 milionów osób, w tym 2 miliony Polaków.
Hormon wzrostu dołączył do listy preparatów odmładzających. Specjaliści jednak ostrzegają – organizacje zdrowia nie zatwierdziły jego stosowania jako bezpiecznej metody na zachowanie młodości. Jak działa hormon wzrostu? Kto i po co zażywa preparaty zawierające hormon wzrostu?
Leki uspokajające to preparaty stosowane w celu przywrócenia równowagi psychicznej. Przyjmuje się je by złagodzić stres i napięcie nerwowe. Jakie są rodzaje laków uspokajających? Czy ziołowe tabletki uspokajające są skuteczne? Które leki uspakajające s na receptę? Jak działają, czy są bezpieczne i kiedy można się od nich uzależnić?
Syrop z chrzanu można stosować podczas infekcji przy objawach kaszlu, podczas grypy, zapalenia oskrzeli oraz przy nieżytach górnych dróg oddechowych.
Właściwe dawkowanie witaminy D u niemowląt, dzieci i dorosłych jest bardzo ważne, bo zarówno jej niedobór, jak i nadmiar może zaburzyć prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Suplementacja witaminy D jest różna u dzieci, dorosłych i kobiet w ciąży, a także u osób z grup ryzyka niedoboru, m.in. otyłych, pracujących nocą oraz z ciemną karnacją skóry. Sprawdź, jakie są normy spożycia witaminy D.
Używamy rozmaitych leków: tabletka od bólu głowy, coś na sen, na łamanie w kościach, na obniżenie ciśnienia. Codziennie łykamy garść pigułek. Potem martwimy się, że nie pomagają. O czym należy pamiętać, żeby lekarstwa dobrze nam służyły? Jak zażywać leki?