Niezbędnik pacjenta

Od kilku miesięcy jest możliwość zastrzeżenia w aplikacji mObywatel numeru PESEL, ale realne konsekwencje prawne z tego tytułu zaczną obowiązywać w czerwcu. Sporo osób ma wątpliwości, czy to nie utrudni codziennego funkcjonowania i załatwiania spraw urzędowych.
Życie seksualne owadów jest niezwykle interesujące - w przypadku niektórych gatunków to po prostu odlot. Niestety, jeśli gody odbywają się w naszym najbliższym otoczeniu, miewamy problemy do zmartwień. Właśnie ruszyła rójka i potrwa do października. Czy mamy powody do obaw?
Pilotażowy program PFRON-u "Rehabilitacja 25 plus" będzie przedłużony do 2026 roku. 7 czerwca upływa termin składania wniosków na rok szkolny 2024/25. Program wspiera osoby z niepełnosprawnościami, które ukończyły 25 lat.
Planując urlop bardzo często zostawiamy zakup ubezpieczenia naszej podróży na ostatnią chwilę. A potem brakuje czasu, by zapoznać się ze szczegółowymi warunkami jego realizacji. Dlatego już teraz przeczytaj, o czym należy pamiętać przy wyborze ubezpieczenia podróżnego.

Materiał sponsorowany

Pojawił się obywatelski projekt ustawy podnoszący rentę socjalną do wysokości minimalnego wynagrodzenia. Sejmowa podkomisja przyjęła poprawki. Okazuje się, że ma być zaproponowane inna forma pomocy zamiast podwyżki. Renta nie ulegnie zmianie, ale dla beneficjentów zostanie przyznany nowy dodatek w wysokości 2500 tys. złotych. Jakie warunki należy spełnić? Sprawdź!
Dodatek pielęgnacyjny przysługuje z automatu seniorom powyżej 75. roku życia. O comiesięczne świadczenie w wysokości 342,39 zł mogą ubiegać się także osoby, będące w szczególnej sytuacji zdrowotnej. Aby otrzymać pieniądze, trzeba spełnić jeden z dwóch warunków.
Niełatwo uwierzyć, że ten program profilaktyczny przetrwał niemal 4 lata. Od początku krytykowany, nisko oceniany przez lekarzy i pacjentów, z czasem wcale nie zdobył uznania, a Ministerstwo Zdrowia nie umiało konkretnie wyjaśnić, po co właściwie jest. Wraz ze starą władzą odchodzi do historii, ale to nie oznacza, że nie warto z niego skorzystać.
Konieczna terapia dosłownie pożera ci energię elektryczną, a rachunki za prąd przyprawiają o ból głowy? Masz szansę uzyskać dopłatę, nawet 100 zł miesięcznie. Resort rodziny, pracy i polityki społecznej ma przekazać na ten cel 30 mln zł ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Przed nami długi majowy weekend. Gdzie możemy szukać pomocy medycznej, gdy dopadnie nas przeziębienie, gorączka czy ból brzucha, a lekarz rodzinny nie przyjmuje? Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.
Zdrowy sen jest inwestycją w nasze zdrowie i szczęście. Niesie za sobą naprawdę wiele korzyści - pomaga zachować formę, wspiera odporność, poprawia nastrój i pamięć oraz ułatwia wykonywanie codziennych czynności. Okazuje się, że kluczowe znaczenie dla jakości nocnego wypoczynku ma również pora, o której kładziemy się spać. Naukowcy wskazali „złotą” godzinę na sen, aby być zdrowym i wypoczętym.
Bolą, pieką, swędzą, zostawiają opuchliznę i brzydkie bąble – każdy wie, że ukąszenia owadów to nic przyjemnego. Wiedząc, co nas pogryzło, często jesteśmy w stanie złagodzić dokuczliwe objawy przy pomocy domowych sposobów lub środków z apteki. Cała sztuka tylko w tym, by rozpoznać ugryzienie. A to może nie być wcale takie proste.
Rozstrzygnięć należy się spodziewać dosłownie na dniach. Po zmianie politycznej apetyty i nadzieje są spore, a potrzeby pacjentów ogromne. Wielu już spisało te środki na straty, ale, trzeba wierzyć, że przedwcześnie. Jest szansa, że będzie solidny zastrzyk finansowy, który może pacjenta nie uzdrowi, ale da mu szansę na przetrwanie.

Poradnikzdrowie.pl – wiodący serwis o zdrowiu, zawierający kompendium wiedzy o chorobach, leczeniu, profilaktyce, badaniach. Zdrowie – niezbędnik pacjenta – kompendium wiedzy o rynku aptecznym, receptach, o prawach pacjenta. Przewodnik po lekach refundowanych. Jak powinna wyglądać prawidłowo wypełniona recepta? Co to jest opieka farmaceutyczna? Co to są prawa pacjenta? Opieka medyczna – prawa i przywileje pacjenta. Jak formalności potrzebne są do tego, by otrzymać skierowanie do specjalisty? A jakie, by otrzymać skierowanie do sanatorium? Co to są suplementy diety? Jak je stosować? Jakie ulgi przysługują pacjentom niepełnosprawnym? Tu znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytana dotyczące opieki medycznej i farmaceutycznej.