Rozwój osobisty

Marazm to w rozumieniu medycznym wyniszczenie organizmu, ale w potocznym to stan, w którym czujemy się zmęczeni, apatyczni, znudzeni dotychczasowym życiem: pracą, codziennymi obowiązkami. Niby chcemy coś zmienić, ale nie wiemy jak. Sprawdź, jakie ćwiczenia pomogą ci przezwyciężyć ten stan!
Motywacja - słyszymy o niej niemal z każdego miejsca. "Brakuje Ci motywacji!", "Możesz osiągnąć sukces, ale popracuj nad motywacją", "Jak zmotywować dziecko, pracownika, siebie?". Przeczytaj więc, czym tak naprawdę ta motywacja jest i jak się zmotywować.
Drag queen to mężczyzna (a rzadziej także kobieta), który za pomocą mocnego makijażu, efektownej fryzury i ubrania odgrywa na scenie kobiecą rolę. Drag queen gra spektakl, jest postacią sceniczną, a (nie zawsze) transwestytą czy gejem. Drag queen nie jest też osobą transseksualną, która przeszła lub jest w trakcie procesu korekty płci. Przeczytaj, kim jest drag queen i na czym polegają jej występy!
Aseksualizm coraz częściej uznawany jest za czwartą orientację na równi z hetero-, homo- i biseksualizmem. Osoby aseksualne nie uprawiają seksu, ponieważ nie odczuwają w ogóle popędu płciowego. Jak rozpoznać aseksualizm i czy osoba aseksualna może zbudować normalny związek?
Test IQ dostępny online stał się w ostatnich latach bardzo popularny – nietrudno natknąć się chociażby na rozmaite internetowe testy, które miałyby pozwolić uzyskać wiedzę na temat tego, jaki jest nasz iloraz inteligencji. Przeczytaj, czym dokładnie jest IQ, dowiedz się, jak je mierzyć, a także sprawdź, jakie znaczenie ma określanie wartości IQ.
Ksenofobia (z gr. "ksénos", czyli obcy i "phóbos" - strach) oznacza skrajną niechęć wobec obcych danej jednostce osób, które różnią się od niej np. narodowością, wyznaniem, zostały wychowane w innej kulturze bądź inaczej się ubierają, pochodzą z innego środowiska czy mówią innym językiem. Przeczytaj, czym się objawia ksenofobia, dowiedz się, jakie są jej przyczyny i przejawy!
Homofobia według definicji oznacza strach wobec osób homoseksualnych. Homofobia wiąże się nierzadko także z niechęcią czy nawet nienawiścią wobec gejów i lesbijek. Przeczytaj, czym jest homofobia i jak się ona przejawia również w Polsce.
Hipokryta - to pojęcie kojarzy się bardzo negatywnie, ale czy tak naprawdę wiemy, co się pod nim kryje? Kogo nazywamy hipokrytą i jak się przejawia hipokryzja? Jakie warunki trzeba "spełnić", by usłyszeć w stosunku do siebie takie określenie? Przeczytaj, kim jest hipokryta i poznaj definicję hipokryzji!
Co to jest asertywność i jak brzmi jej definicja? Kim jest człowiek asertywny? Poznaj 10 praw człowieka asertywnego oraz sprawdź, jak nauczyć się trudnej sztuki asertywności i poznaj przydatne ku temu ćwiczenia!
Co to jest altruizm? Altruista posiada cechy, które są przeciwieństwem egoisty. Z jednej strony altruizm, czyli bezinteresowna pomoc innym, daje mu możliwość spełnienia i radości, z drugiej - coraz częściej może przysporzyć całkiem sporych problemów. Czy istnieje czysty altruizm?
Introwertyk - kto to i czy łatwo być introwertykiem? Introwertyk to osoba, którą od świata zewnętrznego zdecydowanie bardziej interesuje świat wewnętrzny i swoje własne odczucia. Jednak nie jest to bynajmniej jedyna cecha osobowości introwertyka. Ponieważ co najmniej jedna trzecia z nas to introwertycy, warto poznać inne charakterystyczne cechy introwertyka, a także wiedzieć, jak funkcjonuje introwertyk w związku i w środowisku zawodowym.
Biohacking to zbiór „sztuczek”, a także sprawdzonych zasad, które pozwolą nam zwiększyć poziom energii i efektywniej wypoczywać, kiedy czujemy, że nasz organizm jedzie na rezerwie. Nie wszystkie jednak działają od razu. Na efekt niektórych z nich trzeba czekać nawet kilka tygodni.