Rozwój osobisty

Introwertyk - kto to i czy łatwo być introwertykiem? Introwertyk to osoba, którą od świata zewnętrznego zdecydowanie bardziej interesuje świat wewnętrzny i swoje własne odczucia. Jednak nie jest to bynajmniej jedyna cecha osobowości introwertyka. Ponieważ co najmniej jedna trzecia z nas to introwertycy, warto poznać inne charakterystyczne cechy introwertyka, a także wiedzieć, jak funkcjonuje introwertyk w związku i w środowisku zawodowym.
Biohacking to zbiór „sztuczek”, a także sprawdzonych zasad, które pozwolą nam zwiększyć poziom energii i efektywniej wypoczywać, kiedy czujemy, że nasz organizm jedzie na rezerwie. Nie wszystkie jednak działają od razu. Na efekt niektórych z nich trzeba czekać nawet kilka tygodni.
W dzisiejszych czasach temat motywacji u dzieci i młodzieży staje się wyjątkowo ważny. Pozamykani w domach uczniowie potrzebują wsparcia w obszarze motywacji, bo aktualna rzeczywistość tej motywacji nie służy. Brak aktywności dziecka w różnych obszarach, nie tylko związanych z nauką, może świadczyć o poważnych problemach, dlatego szczególnie teraz od rodzica wymaga się uwrażliwienia i dużej uważności na swoje dziecko.

Materiał partnerski

Problemy z motywacją u dzieci zaczynają się zazwyczaj wraz z rozpoczęciem przez nie nauki w podstawówce. Jest to okres zmiany głównej aktywności w ich życiu, jaką była zabawa w przedszkolu, na naukę w szkole. To niesie za sobą szereg konsekwencji dla młodych ludzi - stawia się im znacznie więcej wymagań i obowiązków niż dotychczas.

Materiał partnerski

Wraz z Nowym Rokiem lubimy zmienić coś w naszym życiu, na przykład rzucić palenie, zacząć zdrowo się odżywiać, walczyć z nadprogramowymi kilogramami, ale jednak po jakimś czasie przychodzi rutyna i wszystko bierze wniwecz. Dlaczego większość z tych postanowień noworocznych okazuje się fiaskiem? Dowiedzmy się!
Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia zwykle wyglądają tak: najpierw wydaje ci się, że masz jeszcze dużo czasu. Nagle zaczyna się on gwałtownie kurczyć. Kilka dni przed Wigilią wpadasz w panikę: robisz przedświąteczne porządki, kupujesz prezenty, bo przecież Wigilia będzie właśnie u ciebie. I na dodatek sama musisz ją przygotować. Wcale jednak nie musi tak być! Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia mogą jednak wyglądać inaczej - zapoznaj się z naszym poradnikiem świątecznym!
Operacja korekty płci (tranzycja) przebiega inaczej u mężczyzn (tranzycja K/M), a inaczej u kobiet (tranzycja M/K). Zanim do niej dojdzie, osoba transpłciowa musi przejść procedury prawne i terapię hormonalną. Cały proces korekty płci trwa zazwyczaj około półtora roku. Jak przebiega terapia hormonalna i operacja korekty płci?
Zmiana jest czymś, czego z jednej strony bardzo pragniemy, a z drugiej - jeszcze bardziej się obawiamy. Unikając jej jednak nie ruszymy do przodu i nie zrealizujemy swoich celów. Jak więc systematycznie się rozwijać? Poznaj porady Joanny Godeckiej, autorki książki "Przestań się zamartwiać", wydanej nakładem Wydawnictwa Muza.
Zmysły pozwalają człowiekowi m.in. odczuwać zapachy, widzieć oraz słyszeć. W klasycznym ujęciu wyróżnia się pięć zmysłów, niektórzy jednak przejawiają pogląd, że człowiek może mieć ich zdecydowanie więcej, bo nawet aż 21. Przeczytaj, jakie wyróżnia się podstawowe oraz dodatkowe rodzaje zmysłów u człowieka oraz sprawdź, jakie pełnią funkcje.
Postanowienia noworoczne robi większość z nas - Nowy Rok jest bowiem dla nas jak czysta kartka papieru. Niezapisana, niezamalowana, idealna do wypełnienia właśnie noworocznymi postanowieniami. Tylko dlaczego tak trudno ich dotrzymać? Przeczytajcie, co zrobić, by bardziej skutecznie przestrzegać swoich postanowień noworocznych!
Jeśli uda ci się dobrze zacząć dzień, to bardzo prawdopodobne (jeśli nie wydarzy się nic po drodze), że uda ci się w dobrym nastroju dotrwać do wieczora. Zobacz, które poranne rytuały poprawiają nastrój, nawet jeśli wstaniesz lewą nogą.
- Ciałopozytywność nie polega na tym, że siadasz na kanapie i stwierdzasz: „Nie podoba mi się, jak wyglądam, ale nie chcę nic z tym robić”. To nie jest czapka-niewidka, pod którą masz ukryć problemy, a samoakceptacja przy jednoczesnej pracy nad sobą – mówią Ewa Zakrzewska – modelka plus size, stylistka, autorka bloga Ewokracja i Daria Papis – modelka plus size, prowadząca kanał ToTalnie na YouTube.