Idealny seks oralny - jak najlepiej pieścić penisa ustami?

2022-06-10 11:17

Seks oralny polega na stymulacji narządów płciowych za pomocą warg i języka. Choć podobno to mężczyźni nie wiedzą, jak uprawiać seks oralny, również wiele kobiet nieumiejętnie pieści ustami swoich partnerów. Dzieje się tak dlatego, że niezbyt orientują się w męskiej anatomii. Dowiedz, się, jak pieścić penisa, aby mężczyzna doznał największej rozkoszy.

Kobieta uwodzi mężczyznę w sypialni
Autor: Getty Images

Spis treści

 1. Co to jest seks oralny?
 2. Jak uprawiać seks oralny?
 3. Seks oralny - wskazówki
 4. Seks oralny - krótka instrukcja obsługi penisa
 5. Seks oralny - co zrobić, gdy on ma wytrysk?
Zdrowo Odpytani: Swinging, kobiecy wytrysk, BDSM . Sprawdziliśmy, czego Polacy szukają w sieci

Seks oralny jest dziś niemal tak samo popularny jak tradycyjny stosunek. Pieszczoty oralne mają jednak to do siebie, że można stosować je w ramach gry wstępnej, jako element pettingu lub samodzielny akt seksualny.

Co to jest seks oralny?

Seks oralny, nazywany inaczej miłością francuską, to pobudzanie stref intymnych partnera bądź partnerki za pomocą ust i języka. Repertuar technik seksu oralnego jest niezwykle szeroki: począwszy od niewinnego całowania, poprzez lizanie, ssanie, ciągnięcie, na podgryzaniu kończąc (choć to ostatnie dla niektórych wcale może nie być przyjemne).

Seks oralny nie ogranicza się tylko do stymulacji penisa lub łechtaczki - tak naprawdę może obejmować całość genitaliów, łącznie z pochwą, wargami sromowymi mniejszymi oraz większymi, jądrami i moszną, a nawet odbytem.

Jak uprawiać seks oralny?

Warto dowiedzieć się, jak uprawiać seks oralny, aby sprawić drugiej połówce jak najwięcej przyjemności.

Najpierw kilka ważnych informacji dla kobiet. Penis wcale nie jest tak prostym urządzeniem, że wystarczy na kilka minut wziąć go do ust, potrzymać, ewentualnie parę razy przejechać po nim językiem – i on już będzie zwijał się z rozkoszy. To całkiem nie tak. Najlepszy przyjaciel twego kochanka jest niezwykle czułym instrumentem, dlatego wymaga niezwykłych pieszczot.

Zanim zaczniesz pieszczoty oralne penisa, zapamiętaj: najbardziej wrażliwe punkty znajdują się na żołędzi (główce) penisa, a zwłaszcza na wędzidełku - fałdzie skórnym łączącym na spodzie penisa napletek z żołędzią. Drażnienie wędzidełka i jego okolic dostarczy partnerowi największej rozkoszy. Ale nigdy, przenigdy nie dmuchaj w otworek znajdujący się na czubku główki, bo to może doprowadzić do poważnego urazu, a nawet, uwaga, zatoru naczynia krwionośnego, co może zakończyć się nawet śmiercią!

Mężczyzna, zanim przejdzie do seksu oralnego ze swoją partnerką, powinien pamiętać, że okolice intymne u kobiet są bardzo wrażliwe i należy "przygotować je" na konkretne bodźce. Aby rozbudzić ukochaną, warto zacząć od delikatnych pieszczot okolic intymnych, czyli ud i warg sromowych większych. Można je głaskać, potem całować, następnie lizać i z czasem zbliżać się do coraz bardziej ergoennych obszarów - łechtaczki, warg sromowych mniejszych i pochwy. Zbyt szybkie przejście do bezpośrednich pieczot łechtaczki, zamiast przyjemności może sprawić kobiecie ból!

Seks oralny - wskazówki

Oto przydatne wskazówki dla kobiet, które sprawią, że wasz seks oralny będzie udany.

1. Popatrz, jak on to robi. Jeśli nie wiesz, w jakim rytmie go pieścić, najpierw przyjrzyj się, jak on sam to robi, czy to sam się masturbując, czy poruszając się w tobie. A potem ustami próbuj naśladować te ruchy. Oczywiście możesz dorzucić coś od siebie, ale za każdym razem dokładnie obserwuj jego reakcje.

2. Zadbaj o nawilżenie. Nie próbuj pieścić penisa na sucho, bo sprawisz mu ból. Zanim weźmiesz go do ust, nawilż go śliną albo lubrykantem (jadalnym) lub wodą. Dla lepszego efektu możesz wypić przedtem łyk miętowej herbaty lub possać miętówkę. Przystępując do seksu oralnego, powinnaś mieć usta i język wilgotne. To ma jeszcze dodatkowy plus – mniejsze będzie ryzyko ugryzienia.

Czytaj też: Jaki lubrykant wybrać? Właściwości i rodzaje żeli intymnych

3. Zmieniaj pozycje. I tu masz ogromne pole do popisu. Zapewne znana jest ci pozycja do seksu oralnego o nazwie pozycja 69, ale nie jest ona wcale najodpowiedniejsza. Głównie dlatego, że w tym ułożeniu partnerom trudno jest się skupić na doznawaniu przyjemności, a jednoczesne osiągnięcie orgazmu jest jeszcze trudniejsze. Możesz pieścić penisa partnera, klęcząc przed nim, kiedy on stoi. Możesz siedzieć na krześle, podczas gdy on stoi przed tobą. Z kolei on może siedzieć w fotelu czy na krześle, a ty pochylasz się nad nim. Możecie to robić w najrozmaitszych ułożeniach, w różnych miejscach – na podłodze, w łóżku, pod prysznicem, w zaciszu własnej sypialni czy na łonie natury.

4. Przyspieszaj. Zaczynaj lizać i ssać penisa delikatnie, powoli, stopniowo zwiększając siłę stymulacji.

5. Nie ograniczaj się jedynie do pieszczot penisa. Stymuluj także jego okolice, zwłaszcza mosznę. Zwilżaj śliną jądra, ssij je, igraj z nimi swoim ruchliwym językiem. Nawet możesz leciutko je podgryzać, jednak rób to delikatnie. Pamiętaj - to nie same jądra są strefą erogenną mężczyzn, ale moszna, w której są umieszczone. Podczas seksu oralnego nie zapominaj też o kroczu – miejscu między podstawą penisa a odbytem. Pieszcząc kochanka językiem, możesz w pewnym momencie jednocześnie bardzo ostrożnie pomasować mu palcem okolice odbytu i, jeśli nie będzie miał nic przeciwko, spróbować włożyć mu palec do pupy. Tam właśnie, w odległości ok. 4 cm od wejścia, znajduje się jego najwrażliwszy punkt (P), odpowiednik twojego punktu G. Jednak, jeśli napotkasz na choćby minimalny opór partnera, nie ponawiaj próby. Niektórzy mężczyźni nie lubią takich eksperymentów.

Czytaj też: Seks pod prysznicem, czyli jak się kochać w łazience

Seks oralny - krótka instrukcja obsługi penisa

 • Weź do ust czubek penisa i energicznie poruszaj końcem swojego języka.
 • Ujmij trzon penisa w dłoń, usta zamknij na główce. I poruszaj jednocześnie dłonią i ustami w górę i w dół, ślizgając się po całym penisie.
 • Dla wzmocnienia doznań, zanurzaj wargi raz w zimnym, raz w gorącym płynie i tak naprzemiennie stymuluj go ustami.
 • Ssij go, jednocześnie delikatnie potrząsając głową.
 • Liż go tak, jakbyś lizała najlepszego na świecie lizaka lub loda. Najpierw tylko liż, a potem nagłym ruchem wsuń go sobie jak najgłębiej.
 • Liż go z dołu do góry i z góry do dołu, kręcąc głową z lewej do prawej i z prawej do lewej strony.
 • Pieść penisa tylko ustami i językiem, nigdy zębami!
 • Co jakiś czas pieść wędzidełko, ale nie rób tego zbyt długo, jeśli nie chcesz za szybko doprowadzić partnera do orgazmu.

Co jeść przed seksem oralnym?

Cierpki smak spermy to jeden z czynników, które zniechęca kobiety do seksu oralnego. Istnieje jednak specjalna dieta, dzięki której nasienie twojego mężczyzny może lepiej smakować.

Zachęć partnera, by jadł więcej ananasów - owoce te ze względu na wysokie pH, obniżają zasadowe pH spermy, co sprawia, że staje się słodsza. Według różnych źródeł smak nasienia może poprawić także poprzez spożywanie niektórych przypraw - cynamonu, kardamonu, mięty, a także cytryny.

Ważne

Przed seksem oralnym zadbajcie o higienę

Czystość to podstawowy warunek udanego seksu oralnego, dlatego jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy twój partner umył się przed seksem, nie wstydź się i zapytaj go o to. Mastka, czyli naturalna wydzielina napletka, zaczyna gromadzić się pod nim już kilka godzin po umyciu, a jej specyficzny zapach może skutecznie zniechęcić cię do seksu oralnego. Dlatego dobrym pomysłem dla początkujących par jest seks oralny w wannie - w takich warunkach dbałość o higienę jest ułatwiona.

Seks oralny - co zrobić, gdy on ma wytrysk?

Jeśli nie masz zamiaru połykać spermy podczas seksu oralnego, nie musisz tego robić. Wyczuwając jego zbliżający się wytrysk, oderwij swoje usta i skieruj spermę na swoje piersi czy brzuch. Gdy partner zobaczy, że rozsmarowujesz sobie spermę na skórze, będzie wniebowzięty. A sperma ma właściwości ujędrniające...