Seks w wannie: pozycje i gra wstępna. Jak się kochać w wannie?

2017-02-14 10:00

Seks w wannie to erotyczna fantazja pojawiająca się w wyobraźni niejednej pary. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wcielić ją w życie, trzeba jednak pamiętać, że seks w wannie rządzi się swoimi prawami: istnieją pozycje, które najlepiej się na tej, niewątpliwie ograniczonej, powierzchni sprawdzą, duże pole do popisu partnerzy mają też podczas gry wstępnej w łazience. Przeczytaj, jak kochać się w wannie.

Seks w wannie: pozycje i gra wstępna. Jak uprawiać seks w wannie?
Autor: thinkstockphotos.com Komfort uprawiania seksu w wannie podniosą lubrykanty, ponieważ woda zmywa naturalne nawilżenie penisa i pochwy.

Spis treści

  1. Seks w wannie jako gra wstępna
  2. O czym warto pamiętać kochając się w wannie?
  3. Seks w wannie - najlepsze pozycje
Poradnik Zdrowie: Zdrowo Odpytani, odc. 2 Seksualność

Seks w wannie to świetny pomysł na urozmaicenie życia erotycznego. Na pewno dostarczy partnerom nowych doznań, ale i niemało wyzwań. Nie wszystkie pozycje, które sprawdzają się w sypialni, znajdą swoje zastosowanie w łazience, więcej problemów może też stwarzać wybór skutecznej metody antykoncepcji. Jednak dla chcącego (a raczej chcących) nic trudnego - seks w wannie może być bardzo satysfakcjonujący, wystarczy tylko znaleźć na niego odpowiednie sposoby.

Seks w wannie jako gra wstępna

Seks w wannie często kojarzy się z szampanem, truskawkami i mnóstwem piany. Taką filmową scenerię warto sobie stworzyć na własny użytek, by dodać miłosnym igraszkom nieco romantyzmu. Rozstawienie świec w całej łazience jest jak najbardziej wskazane, zwłaszcza tych zapachowych, warto jednak pamiętać, by raczej nie stawiać ich na samej wannie, bo oddający się miłości partnerzy łatwo mogą o nich zapomnieć i przypadkowo je zrzucić.

Sklepy oferują też mnóstwo innych gadżetów, urozmaicających seks w wannie: miłosne płatki, róże mydlane, płyny do kąpieli - bo zanim przejdziemy dalej, warto się po prostu wykąpać, ale i pamiętać, że kosmetyków do kąpieli nie aplikuje się na okolice intymne - może to spowodować podrażnienia. Wzajemne namydlanie swoich ciał, masaż wykonywany za pomocą specjalnego olejku zadziałają zdecydowanie stymulująco. Przyda się także, zwłaszcza bardziej nieśmiałym kochankom, piana, która nie dość, że podkręca romantyczną atmosferę, to pozwala się nieco za sobą "schować". Choć wanna zdecydowanie nie jest przeznaczona do spożywania posiłków, owoce i kieliszek szampana czy czerwonego wina będą jak najbardziej na miejscu.

O czym warto pamiętać kochając się w wannie?

1. Antykoncepcja

Antykoncepcja w wannie to sprawa, na którą trzeba zwrócić szczególną uwagę. Woda w żaden sposób nie zmniejsza ryzyka zajścia w ciążę, natomiast odpowiednie zabezpieczenie się przed nią jest w tych szczególnych warunkach utrudnione. Manewrowanie w wodzie z prezerwatywą i pilnowanie, by nie spadała może nastręczać wiele trudności. Nie jest to niemożliwe, ale wymaga dużej uważności. Co więcej, płyny do kąpieli mogą prowadzić do uszkodzenia prezerwatywy. Nie zmienia to faktu, że prezerwatywa podczas seksu w wannie działa, musi być jednak dobrze założona, najlepiej jeszcze przed wejściem do wody. Seks w wannie w żaden sposób zmniejsza skuteczności tabletek antykoncepcyjnych, które w tym przypadku będą wygodniejszym wyborem.

2. Nawilżenie pochwy

Wbrew pozorom, seks w wodzie nie wpływa dobrze na nawilżenie pochwy, a wręcz przeciwnie - wysusza okolice pochwy, co może się skończyć obtarciami, pieczeniem, być dla kobiety bardzo nieprzyjemne. Pomocne okażą się w tej sytuacji lubrykanty - zwłaszcza te wodoodporne, wyprodukowane na bazie silikonu. Jeśli po stosunku partnerka odda mocz, jeszcze bardziej uchroni się przed ewentualnymi zakażeniami, dzięki oczyszczeniu cewki moczowej.

3. Odpowiednia temperatura

Choć wiele osób wykazuje zamiłowanie do gorących kąpieli, temperatura 38-42 stopni Celsjusza do seksu w wodzie będzie zdecydowanie nieodpowiednia. Przyspiesza bicie serca, podnosi ciśnienie, może prowadzić do zawrotów głowy, a nawet omdleń i przegrzania jąder, a to ostatnie, czego chcieliby kochankowie. Najlepszym wyborem będzie temperatura pomiędzy 25 a 30 stopniami Celsjusza - rozluźniająca, relaksująca i wystarczająco ciepła, by ogrzewać partnerów nie tylko od razu po wejściu do wanny, ale przez całą kąpiel i stosunek.

Nie jest też wskazane nalewanie zbyt dużej ilości wody, ponieważ w trakcie seksu w wannie z pewnością część z niej znajdzie się na podłodze. Optymalny poziom to ten nieco powyżej klatki piersiowej, gdy woda delikatnie przysłania piersi.

4. Uważaj na poślizg

Choć seks w wannie nie jest sportem ekstremalnym, wiąże się z pewnymi niebezpieczeństwami - nietrudno się w niej poślizgnąć, zwłaszcza jeśli urozmaiciliśmy sobie kąpiel dużą ilością płynów i lubrykantów. Wskazana jest więc ostrożność lub zakup maty antypoślizgowej i... unikanie pozycji stojących.

5. Po kąpieli

Seks w wannie musi się kiedyś skończyć, ale nie oznacza to końca miłosnych doznań. Po kąpieli możecie się nawzajem wytrzeć ręcznikiem, wmasować w siebie balsamy i udać się do sypialni, by kontynuować igraszki.

Seks w wannie - najlepsze pozycje

Seks w wannie różni się od tego w sypialni: do dyspozycji partnerów jest znacznie mniej miejsca, znacznie więcej wody oraz zdecydowanie mniej wygody. Istnieją jednak pozycje, których przyjęcie w wannie nie jest dużo trudniejsze niż w łóżku. Istnieją nawet takie, którym ograniczona przestrzeń wanny wyjątkowo sprzyja.

Pozycja na jeźdźca

Mężczyzna siedzi i wygodnie opiera się o wannę, a kobieta siada na nim, wprowadzając jego członek do pochwy. Rozpoczyna ruchy miednicą: w przód i w tył lub podnosi się i opada. W tym czasie mężczyzna pobudza dłonią łechtaczkę partnerki, może też pieścić jej piersi, brzuch, uda.

Seks w wannie umożliwia przyjęcie wygodnych pozycji do seksu oralnego.

Pozycja bogini

Mężczyzna siedzi w wannie, a kobieta siada na nim, oplatając go nogami i wprowadzając członek do pochwy, a następnie wykonuje ruchy frykcyjne. Partner może opleść dłońmi ciało kobiety i pomagać jej unosić się i opadać. Pozycja bogini zapewnia kochankom dużą bliskość, a jednocześnie wygodę w wannie.

Czytaj też: Idealny seks oralny - jak pieścić penisa ustami?

Zakochane pandy

Kochankowie siadają twarzami do siebie, mężczyzna rozchyla nogi, a kobieta "wchodzi" między nie i oplata partnera nogami. Mężczyzna wprowadza członek do pochwy. Pozycja pozwala na stymulowanie dłońmi ciała, ale uniemożliwia, zwłaszcza w wodzie, wykonywanie szybkich pchnięć.

Lotos

Partnerzy siadają twarzami do siebie, opierając się na wyciągniętych do tyłu ramionach. Uginają nogi w kolanach, przeplatają je, a następnie jak najbardziej zbliżają swoje miednice, mężczyzna umieszcza członek w pochwie. Lotos umożliwia długie cieszenie się seksem i utrzymywanie kontaktu wzrokowego, ale uniemożliwia stymulację dłońmi.

Na pieska

Kobieta klęka i opiera się o brzeg wanny, wysuwając swoją miednicę maksymalnie do tyłu. Mężczyzna przyklęka za nią i umieszcza członek w pochwie. Pozycja pozwala na głęboką penetrację i jest wygodna dla obojga kochanków.

Dwoje na huśtawce

Mężczyzna siedzi z wyprostowanymi nogami, kobieta siada na nim i umieszcza jego członek w pochwie. Następnie oboje jak najmocniej odchylają się do tyłu. Ta pozycja działa szczególnie stymulująco na partnerkę.

Yab-Yum

Pozycja zaczerpnięta z seksu tantrycznego, sprawdzi się również w trakcie seksu w wannie. Mężczyzna siedzi ze skrzyżowanymi nogami, kobieta mości się na nim i oplata nogami w pasie. Zaczyna kołysać miednicą, ocierając łechtaczką o penis partnera. Gdy ten stwardnieje, wprowadza go do pochwy. Przez cały czas prawa ręka jednego partnera spoczywa na karku drugiej osoby, a lewa na jego/jej kości ogonowej.

O autorze
Anna Sierant
Anna Sierant
Redaktor prowadząca działy Psychologia i Uroda, a także stronę główną w serwisie Poradnikzdrowie.pl. Jako dziennikarka współpracowała m. in. z "Wysokimi Obcasami", serwisami: dwutygodnik.com i entertheroom.com, kwartalnikiem "G'RLS Room". Współtworzyła również magazyn internetowy "Pudrowy Róż". Prowadzi blog jakdziewczyna.wordpress.com.