Jak osiągnąć orgazm wielokrotny?

2014-08-22 11:21 Joanna Krupa

Każdy chciałby przeżyć orgazm dwa, trzy a nawet pięć razy w trakcie jednego stosunku. Od czego zależy zdolność do wielokrotnego szczytowania - od budowy fizycznej czy może od umiejętności? I czy warto starać się, by osiągnąć orgazm wielokrotny?

Czy orgazm wielokrotny może przeżyć każdy? Czy są sposoby, by orgazm wielokrotny przestał być tylko marzeniem? Kampania proorgazmowa ostatnich lat sprawiła, że w powszechnym rozumieniu nie wystarczy już szczytować raz podczas jednego stosunku. Trzy, a nawet cztery orgazmy uchodzą za tzw. standard i dowód perfekcyjnego opanowania ars amandi. Problem w tym, że zakładanie wielokrotnych orgazmów najczęściej kończy się fiaskiem.

Posłuchaj, jak osiągnąć wielokrotny orgazm. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Orgazm wielokrotny - szkodliwy nadmiar oczekiwań

Im bardziej się na nie nastawimy, tym trudniej będzie nam ich doświadczyć. Nie od dziś wiadomo, że rzeczy spontaniczne, nie planowane przychodzą nam najłatwiej. I dlatego właśnie orgazm raz za razem zdarza się przeważnie wtedy, gdy nasze myśli zajęte są zupełnie czym innym, np. najbardziej pobudzającą fantazją seksualną a nie wyczekiwaniem na "ten" moment. Nastawienie pociąga za sobą najczęściej rozczarowanie i może sprawić, że przeżycie orgazmu stanie się szczytem nie do zdobycia. Poza tym warto pamiętać, że nawet najmocniejsza więź z partnerem i największe pożądanie mogą zawieść, jeśli zechcemy doświadczyć kilkakrotnego orgazmu po stresującym tygodniu w pracy, ogromnym wysiłku fizycznym czy też kilkudniowej zabawie obficie zakrapianej alkoholem i innymi używkami.

Kobiety częściej osiągają wielokrotny orgazm

Ale nawet najzdrowszy tryb życia nie zagwarantuje rozmnożonego orgazmu. Przynajmniej w przypadku mężczyzn. Szczytują oni szybko i krótko. Potrzebują także znacznie więcej czasu na tzw. naładowanie akumulatorów. Według sztuki kochania, wielokrotne orgazmy są u panów znacznie rzadsze niż u pań. Podczas jednego stosunku szczytowanie zdarza im się co najwyżej dwa razy, podczas gdy kobieta jest w stanie osiągnąć najwyższe podniecenie nawet sześć razy!

Przeczytaj też: Jak wygląda życie seksualne Polaków? Zapoznaj się z raportem!

Zdaniem eksperta
dr Andrzej Depko, seksuolog

Jak tłumaczy w swojej książce „Pytania do seksuologa” dr Andrzej Depko, fenomen wielokrotnego orgazmu uzależniony jest od wysokiego poziomu libido oraz pewnych predyspozycji psychoseksualnych. Jeżeli kobieta lub mężczyzna nie są w stanie go osiągnąć, nie oznacza wcale, że są w jakikolwiek sposób gorsi czy też upośledzeni przez naturę. Seksuolog zaleca pewien "test": podczas stosunku partner nie zaprzestaje ruchów frykcyjnych po pierwszym szczytowaniu kobiety. Kontynuowanie stymulacji także wtedy, gdy kobieta jest najsilniej pobudzona oznacza dostarczanie nowych bodźców, które najprawdopodobniej wywołają kolejny orgazm.

Niewykluczone, że przyczyną tego są hormony, które w połączeniu z wrażliwszą psychiką zapewniają kobietom większą gamę doznań miłosnych. Bo chociaż mówi się, że mężczyźni zawsze i wszędzie mają ochotę na seks, to tak naprawdę wzmożony popęd seksualny mają jedynie wtedy, gdy dochodzi do większego wydzielania męskich hormonów – androgenów. A to następuje przeważnie latem i jesienią, i to w godzinach porannych.

Wszystko o kobiecym orgazmie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Sposób na wielokrotny orgazm u mężczyzn? Orgazmy bez wytrysku

Podstawowym błędem, jaki popełniają panowie, jest kojarzenie orgazmu wyłącznie z ejakulacją. Tymczasem szczytować można także wtedy, gdy do ejakulacji po raz drugi nie dochodzi. Hindusi na przykład wierzą, że wystarczy nauczyć się kontrolować energię seksualną, aby rozprzestrzeniła się ona na całe ciało, a nie skupiała się tylko na narządach płciowych. W niektórych kastach praktykuje się tzw. ejakulację wsteczną, która polega na cofaniu nasienia do pęcherza moczowego i wydalania go wraz z moczem. Hindusi wierzą, że w ten sposób oszczędzają nasienie, które dla nich jest źródłem wewnętrznej siły i mocy. Tzw. suchy orgazm uchodzi za znacznie dłuższy i silniejszy niż ten tradycyjny. I chociaż można doświadczać go w każdym wieku, to niewątpliwie wymaga większej samokontroli i umiejętności niż orgazm połączony z ejakulacją.

Ważne

Brytyjscy naukowcy twierdzą, że największy wpływ na kobiecy orgazm wywiera nie budowa fizyczna czy doświadczenie, lecz geny. Orgazm jest bowiem tak samo uwarunkowany genetycznie, jak choroby serca czy nowotwory.

Jeden orgazm, ale za to porządny

Jak w każdym przypadku, także w sztuce orgazmu istnieją dwie szkoły. Pierwsza stawia na prawidłowe oddychanie. Im głębszy stanie się nasz oddech i im bardziej zaangażujemy w niego przeponę, tym większa satysfakcja seksualna nas czeka. Druga szkoła - do oddychania dodaje masturbację, która wzmacnia libido i zwiększa zdolność do szczytowania. W połowie lat 70. ubiegłego stulecia para seksuologów - William H. Masters i Virginia Johnson opublikowali badania, z których wynika, że przyjemność seksualna dotyczy nie tylko ciała, ale także mózgu.

Nie bez znaczenia są także eksperymenty. Im więcej nowości będziemy wprowadzać do naszej sypialni, tym większą ilością bodźców będziemy kusić nasze ciało. Ze statystyk wynika, że co trzecia kobieta osiąga wielokrotny orgazm, czyli szczytuje od trzech do pięciu razy podczas jednego stosunku. Z drugiej strony, warto zastanowić się, czy lepiej mieć kilka orgazmów, czy też jeden, porządny. Co do tego zdania także są podzielone.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
moses.p
|

A ja mam na odwrót nie mogę sie skupić , przeważnie godzina a zona jak dojdzie po 15 min to nie da się dotknąć bo spuchnięta.

Asia
|

Ja tam niestety mam orgazm codziennie w tym wielokrotny... problem w znalezieniu odpowiedniego partnera, albo 3 minutowy, albo koneserzy seksu... choć wierze ze trafi się ten jedyny
P.s. Co do artykulu- predyspozycje geny gimnastyka tez ważna. Ważne też by nauczyć się swojego ciała zwłaszcza kobiecych narządów, my kobiety nie mamy być kodami lezacymi, ale przede wszystkim dzialac w seksie na obu polna satysfakcję!

leoska
|

Jeśli orgazm to tylko z żelem Libidizer, stosuje go podczas każdego stosunku i za każdym razem odlatuje :) :) :) :)

femme ars amandi
|

Przeżywam wielokrotne orgazmy, potrafi być nawet 6-7, ale wszystko to zależy od wielu czynników. Przede wszystkim wazne sa relacje z partnerem, ciężko mieć wielokrotny orgazm z nowo poznanym partnerem, ważne jest odprężenie i brak skrępowania. Również dobre samopoczucie jest waznym czynnikiem, jeśli jesteśmy zmęczeni to raczej nic z tego. Prawdą jest to, przynajmniej u mnie,że czasami bywa tak że jeden orgazm jest tak intensywny ze po prostu nie mam już "siły" na kolejne:) i wtedy wystarczy mi jeden, jednak sa dni w których moge dojść kilka razy jednak kazdy kolejny orgazm jest troche mniej intensywny.

Sabina
|

Ja kupiłam ostatnio ten produkt http://opinie-ekspertow.pl/..., ponieważ nie miałam ochoty na sex, teraz próbuje by wiec wielokrotny orgazm póki co udało sie tylko 2 razy, ale jestem dobrej myśli.

Gregory
|

Sport pomaga , trening czyni mistrza .

Michał
|

Często spotykam młodszych kolegów, którzy mają problem, żeby doprowadzić kobietę do orgazmu. Często proszą mnie o radę jako starszego...
Dla wszystkich, którzy mają problem radzę zasięgnąć do czasopism lub książek fachowych. Raz skorzystałem z artykułu na temat doprowadzania kobiet do orgazmu w miesięczniku Men's Health to tak rozgrzałem moją Pannę, że nie wiedziała gdzie się znajduje ;). W samym Internecie też można znaleźć sporo informacji - cenne są doświadczenia różnych ludzi na forach Internetowych.

Polecam jeszcze ebooka o tej tematyce napisanego przez, uwaga... kobietę! ;) Sam go
przeczytałem i muszę wam powiedzieć, że gdyby każdy facet go przeczytał to wszyscy byliby
zawsze zadowoleni z siebie a kobiety zawsze chodziły uśmiechnięte. Często trafiam na ludzi,
którzy są sceptycznie nastawieni do takich źródeł informacji ale nie wiem czy sami zaznali w
życiu dobrego seksu. Jeżeli jesteś kobietą to kup tego ebooka swojemu facetowi i jakoś mu go
podrzuć ;), tylko nie kupuj mu w prezencie bo go jeszcze obrazisz ;) Natomiast jeżeli jesteś
facetem i zależy Ci na przyjemności Twojej kobiety, to spraw sobie go czym prędzej. Ebook jest dostępny pod tym linkiem:
http://tinyurl.com/ygpeax7 - można przeczytać darmowy fragment.

tomas
|

Droga Pani Joanno, lub inna expertko od seksuologi
Tak szczerze mówiac to te artykuły porady,nie chce przesadzaac ale są na poziomie szkoły podstawowej. Od lat słyszy sie o tym jakie są mozliwosci organizmu, potencjalne predyspozycje szczególnie "uzdolnionych" ,konczy sie jednak na opisie .Czy ma sens przepisywanie ksiązek ,innych felietonow. Stało sie to tak banalne jak tanie horoskopy.Drodzy experci , troche tresci ! Dobre zarcie,woda,i mila atmosfera, to podstawa satysfakcji seksualnej ,ale filozofia! Stac was na cos wiecej???