Pozycja na pieska, czyli seks od tyłu - jak osiągnąć orgazm?

2018-05-16 15:44

Pozycja na pieska, zwana też pozycją od tyłu, jest szczególnie lubiana przez mężczyzn, bo pozwala im dominować nad kobietą i sterować całym stosunkiem. Jak sprawić, by seks od tyłu w pozycji na pieska był jeszcze bardziej ekscytujący? Koniecznie wypróbujcie te porady.

Seks od tyłu, czyli pozycja na pieska
Autor: thinkstockphotos.com Pozycja na pieska pozwala na głęboką penetrację i dzięki temu daje maksimum przyjemności zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie.

Spis treści

 1. Pozycja na pieska - jak wygląda?
 2. Pozycja na pieska - zalety
 3. Pozycja na pieska - wady
 4. Pozycja na pieska - warianty na lepszy orgazm
 5. Pozycja na pieska - przydatne wskazówki

Pozycja na pieska to taka, w której kobieta wypina pośladki, a mężczyzna klęcząc wchodzi w nią od tyłu. Kochając się "na pieska" partnerzy nie mają ze sobą kontaktu wzrokowego, dlatego pozycja ta raczej nie sprzyja bliskości, ale za to gwarantuje najlepsze doznania.

Pozycja na pieska - jak wygląda?

Klasyczna pozycja na pieska wygląda następująco: kobieta staje na czworaka, partner klęka za nią i inicjuje stosunek od tyłu. Taki układ pozwala na głęboką penetrację partnerki i doskonałą stymulację punktu G. Partner ma także możliwość manualnego pobudzania łechtaczki. Z tych względów pozycja na pieska uważana jest przez wielu seksuologów za jedną z najlepszych pozycji do osiągania orgazmu przez kobietę.

Czytaj też: Jak pieścić łechtaczkę, aby kobieta przeżyła orgazm?

Zdrowo Odpytani: Swinging, kobiecy wytrysk, BDSM . Sprawdziliśmy, czego Polacy szukają w sieci

Pozycja na pieska - zalety

Mężczyźni uwielbiają seks w pozycji od tyłu. Układ "na pieska" zapewnia im wszystko to, czego potrzebują w seksie - daje pełną kontrolę nad partnerką, budzi pierwotny instynkt myśliwego-zdobywcy i pozwala zrealizować naturalną potrzebę dominacji. Możliwość samodzielnego wyznaczania tempa i głębokości stosunku oraz rozkoszowania się widokiem seksownych pośladków partnerki, poruszających się w rytm miłosnych pchnięć, to według mężczyzn najważniejsze zalety tej pozycji.

Co na to kobiety? Mimo bycia bierną stroną podczas stosunku, wcale nie czerpią z tej pozycji mniej przyjemności niż mężczyźni. Pozycja od tyłu zapewnia im wyjątkowo głęboką penetrację oraz intensywną stymulację punktu G. Partner może pieścić kobiece ciało rękoma, całować w kark, plecy i szeptać do ucha czułe słówka – wystarczy, że wychyli się bardziej do przodu.

Pozycja na pieska - wady

Podczas seksu od tyłu nie ma możliwości przytulenia i utrzymywania kontaktu wzrokowego, w efekcie partnerom może brakować bliskości i ciepła. Z tego też powodu pozycja od tyłu nie powinna być wybierana przez pary, które w seksie stawiają przede wszystkim na czułość i romantyzm. Stosunek w pozycji tylnej zdecydowanie bardziej przypadnie do gustu niezależnym kochankom, lubiącym odważny, wyuzdany seks.

Sprawdź też: Na czym polega seks hiszpański?

Inną wadą pozycji na pieska jest ryzyko wysunięcia się penisa z pochwy - uprawiając seks w ten sposób mężczyzna jest tak silnie podniecony, że w pogoni za orgazmem może za którymś razem się wycofać się za daleko i... niechcący trafić w pośladek. Nic dziwnego, że seks na pieska figuruje na liście pozycji stwarzających największe ryzyko złamania penisa...

Pozycja na pieska - warianty na lepszy orgazm

Jak osiągnąć w pozycji tylnej jeszcze lepszy orgazm? Oto kilka sztuczek, które warto wykorzystać podczas stosunku.

Seks na pieska: opuść tułów

Aby zapewnić sobie głębszą penetrację i lepszą stymulację punktu G, powinnaś ustawić pośladki wyżej niż tułów. W tym celu połóż piersi na łóżku i wypnij w górę pośladki. W ten sposób maksymalnie wydłużasz kanał pochwowy i umożliwiasz partnerowi optymalne wejście.

Seks na pieska: złącz nogi

Gdy złączysz nogi i pośladki, zwęzisz wejście do pochwy, a to z kolei umożliwi lepsze tarcie. Ściskanie nóg najlepiej sprawdza się w sytuacji, gdy z jakichś powodów niedostatecznie czujesz partnera w sobie, np. gdy partner ma małego członka lub pochwa utraciła sprężystość po porodzie. Dla wzmocnienia doznań powinnaś dodatkowo zaciskać podczas penetracji mięśnie Kegla.

Seks na pieska w pozycji pchnięcie słonia

Wypróbujcie wejście od tyłu w pozycji, gdy ty leżysz na brzuchu z lekko rozchylonymi nogami, a partner kładzie się na tobie, wspierając się na wyprostowanych ramionach. Pozycja zapewnia obu stronom wyjątkowo intensywne doznania, a to za sprawą dogodnego układu twojego ciała: dzięki wąsko ustawionym pośladkom, możliwe jest intensywne tarcie o ścianki pochwy, a kość łonowa oparta o podłoże umożliwia stymulację łechtaczki. W celu zmaksymalizowania doznań powinnaś zewrzeć nogi, dzięki czemu jeszcze bardziej zwęzisz wejście do pochwy i zapewnisz partnerowi intensywniejsze tarcie.

Seks na pieska w pozycji stojącej

Seks w pozycji tylnej na stojąco to marzenie wielu facetów. Pełna perwersji i wyuzdania poza działa niezwykle podniecająco, ponieważ przywodzi na myśl szybkie numerki w łazience lub publicznej toalecie. A pozycja jest bardzo prosta: stoisz w lekkim rozkroku tyłem do partnera i przytrzymujesz się rękami ściany lub stołu. Partner staje za tobą i inicjuje stosunek mocnym pchnięciem. W celu zmaksymalizowania doznań, powinnaś pochylić tułów i wypiąć pośladki w górę oraz lekko zwęzić zewrzeć pośladki, by zwęzić wejście do pochwy.

Warto wiedzieć

Pozycja na pieska - przydatne wskazówki

Wskazówki dla kobiet:

 • Podczas seksu w pozycji od tyłu odwróć się na chwilę twarzą do partnera, aby zobaczył, że jest ci dobrze - takie spojrzenie będzie dla niego nagrodą i sygnałem, że jest świetnym kochankiem;
 • W trakcie pozycji na pieska partner może być tak pochłonięty sobą, że zapomni o twojej przyjemności - w takim przypadku sama stymuluj łechtaczkę robiąc to ręką lub np. wibratorem.
 • Spróbuj nadać tej pozycji jeszcze więcej pikanterii pozwalając mężczyźnie dać ci niewinnego klapsa.

Wskazówki dla mężczyzn:

 • Zwolnij! Pozycja na pieska jest bardzo podniecająca, ale to nie znaczy, że liczy się tylko twój orgazm - partnerka będzie ci wdzięczna, jeśli zwolnisz obroty i zadbasz też o jej przyjemność;
 • W czasie seksu od tyłu kobiecie może brakować bliskości - spróbuj nachylić się i przylgnąć do jej pleców, objąć jej biodra, w ten sposób dodatkowo pogłębisz penetrację;
 • Mężczyźni kochając się w tej pozycji często mają ochotę złapać kobietę za włosy - nie rób tego jednak bez wcześniejszego sygnału! Partnerka może wziąć to za zbyt brutalny gest.