Pozycje seksualne – 10 najlepszych pozycji z Kamasutry

2022-06-03 10:16

Pozycje seksualne mają zapewniać obojgu partnerom satysfakcję – nie jest jednak tajemnicą, że niektóre z nich są preferowane przez kobiety, a inne przez mężczyzn. Zobacz galerię zdjęć, w której prezentujemy najlepsze pozycje seksualne z Kamasutry dające największe doznania partnerom obojga płci. Przeczytaj o 10 najlepszych pozycjach z Kamasutry.

Pozycje seksualne – 10 najlepszych pozycji z Kamasutry
Autor: Getty Images

Spis treści

  1. 1. Pozycje Kamasutry: pozycja na jeźdźca
  2. 2. Pozycje Kamasutry: papużki nierozłączki
  3. 3. Pozycje Kamasutry: rozkwitający lotos
  4. 4. Pozycje Kamasutry: pozycja na pieska
  5. 5.  Pozycje Kamasutry: pozycja huzarska
  6. 6. Pozycje Kamasutry: pozycja uścisk ogiera
  7. 7. Pozycje Kamasutry: pozycja na stojąco
  8. 8. Pozycje Kamasutry: pozycja misjonarska (klasyczna)
  9. 9. Pozycje Kamasutry: pozycja na łyżeczkę
  10. 10. Pozycje Kamasutry: pozycja kwiat lotosu

Pozycje seksualne, w zależności od ułożenia ciał kochanków, mogą nie tylko dawać bodźce o różnej intensywności, ale także odpowiadać na szczególne potrzeby partnerów. Niektóre pozycje seksualne są bardziej lubiane przez mężczyzn, ponieważ umożliwiają głęboką penetrację nawet, gdy partner nie jest hojnie obdarzony, za to inne preferowane są przez kobiety – zwykle ze względu na możliwość kontroli tempa stosunku oraz łatwe dojście do łechtaczki.

Zobacz zdjęcia 10 najlepszych pozycji seksualnych z Kamasutry, które zapewniają szczególnie intensywne doznania.

1. Pozycje Kamasutry: pozycja na jeźdźca

Opis: mężczyzna leży na plecach, kobieta siada na nim okrakiem. W tej konfiguracji to partnerka za pomocą rytmicznych ruchów miednicy nadaje tempo zbliżeniu. Partner może pieścić jej piersi, brzuch, uda i stymulować łechtaczkę.

Dla kogo? Jeździec to pozycja seksualna lubiana przez kobiety, ponieważ odgrywają w niej rolę dominującą. Jednak mężczyźni także bardzo ją lubią ze względu na podniecający widok partnerki.

Czytaj też: Pozycja na jeźdźca - jak się poruszać, by dojść do orgazmu

Jeśli łatwiej uzyskujesz orgazm poprzez stymulację łechtaczki, pochyl się nieco do przodu, aby ocierać się łechtaczką o kość łonową partnera.

Pozycja na jeźdźca
Autor: thinkstockphotos.com Kobieta ma władzę!
Jak wpływają na współżycie nowe pozycje seksualne?

2. Pozycje Kamasutry: papużki nierozłączki

Opis: mężczyzna siedzi np. na krawędzi łóżka, na krześle. Kobieta siada mu na kolanach zwrócona plecami do jego twarzy, wprowadza członek do pochwy i rozchyla nogi. W tej pozycji seksualnej partnerka jest stroną dominującą.

Dla kogo? Papużki nierozłączki to pozycja idealna dla kobiet, które mają trudność z uzyskaniem orgazmu pochwowego, ponieważ daje możliwość pieszczenia łechtaczki przez partnera.

Czytaj też: Łechtaczka - jak ją pieścić, by dać kobiecie najwięcej przyjemności

Pozycja papużki nierozłączki
Autor: thinkstockphotos.com Nazwa od razu kojarzy się z bliskością.

3. Pozycje Kamasutry: rozkwitający lotos

Opis: kobieta kładzie się na plecach (może być na brzegu łóżka), partner klęka przed nią i nachyla się wspierając na rękach. Partnerka wyciąga nogi w górę, zbliża kolana do klatki piersiowej i opiera stopy na jego ramionach.

Dla kogo? Pozycja seksualna rozkwitający lotos polecana jest mężczyznom z małym członkiem. Umożliwia głębokie pchnięcia, dzięki czemu kobieta odczuwa satysfakcję nawet przy niewielkich rozmiarach penisa.

Sprawdź też: Na czym polega seks hiszpański?

Pozycja rozkwitający lotos
Autor: thinkstockphotos.com Piękna nazwa - pozycja umożliwia głęboką penetrację.

4. Pozycje Kamasutry: pozycja na pieska

Opis: kobieta przyjmuje pozycję na czworaka i wypina pośladki, mężczyzna klęka i wchodzi w nią od tyłu.

Dla kogo? Pozycja na pieska jest bardzo podniecająca dla mężczyzn – z reguły szybko osiągają podczas niej orgazm. Jest tak, ponieważ partner ma całkowitą kontrolę nad stosunkiem, a dodatkowo widok genitaliów działa na niego wyjątkowo stymulująco. Wbrew pozorom, seks na pieska jest także lubiany przez kobiety, ponieważ zapewnia dogłębną penetrację.

Pozycja na pieska
Autor: thinkstockphotos.com Bardzo popularna pozycja z Kamasutry.

5.  Pozycje Kamasutry: pozycja huzarska

Opis: kobieta kładzie się na plecach (na płaskiej powierzchni lub na brzegu łóżka) i unosi obie nogi pionowo w górę. Mężczyzna siada (klęka) przed nią, zakłada sobie jej nogi na ramionach i chwyta za uda lub łydki.

Dla kogo? Pozycja seksualna zwana huzarską jest preferowana przez mężczyzn, ponieważ w tej konfiguracji penis idealnie dopasowuje się do pochwy. Dodatkowo partner może swobodnie układać nogi i biodra partnerki.

Pozycja huzarska
Autor: thinkstockphotos.com Tutaj potrzebne jest łóżko lub kanapa!

6. Pozycje Kamasutry: pozycja uścisk ogiera

Opis: kobieta kładzie się na brzuchu i lekko unosi biodra. Mężczyzna kładzie się na niej i wsuwa członek od tyłu podpierając się na rękach.

Dla kogo? Jest bardzo podniecająca zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, jednak to partner jest w niej górą i decyduje o mocy pchnięć. Żeby partnerka odczuwała większą satysfakcję, może mocniej przywrzeć do łóżka – ocierając się o materac będzie dodatkowo stymulować łechtaczkę.

Pozycja uścisk ogiera
Autor: thinkstockphotos.com Mężczyzna decyduje o głębokości i tempie stosunku.

7. Pozycje Kamasutry: pozycja na stojąco

Opis: mężczyzna stoi, podnosi partnerkę łapiąc ją za pośladki, kobieta oplata nogi wokół jego bioder. Pozycja jest wygodniejsza, gdy partnerka opiera się o ścianę plecami.

Dla kogo? Seks na stojąco wymaga sprawności i siły, zwłaszcza od mężczyzny. Może to być jednak bardzo ekscytujące przeżycie dla obojga, ponieważ niewątpliwą zaletą pozycji na stojąco jest możliwość wykonania jej gdziekolwiek się znajdziemy, np. pod prysznicem . Pozycja ta na pewno pomoże zerwać z rutyną i doda pikanterii naszemu życiu seksualnemu.

Pozycja na stojąco
Autor: thinkstockphotos.com Pozycja stojąca, ale bardzo wygodna!

8. Pozycje Kamasutry: pozycja misjonarska (klasyczna)

Tej pozycji chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Kobieta jest na dole, wszystko leży w rękach, a w zasadzie w biodrach, mężczyzny. Kochankowie mogą do siebie przylegać ciałami lub mężczyzna może opierać się na rękach z wyprostowanymi łokciami. 

Pozycja misjonarska (klasyczna)
Autor: thinkstockphotos.com Kochankowie mogą czule patrzeć sobie w oczy.

9. Pozycje Kamasutry: pozycja na łyżeczkę

Opis: partnerzy kładą się na tym samym boku. Mężczyzna wprowadza członek od tyłu przylegając do pleców partnerki. To on nadaje stosunkowi rytm.

Dla kogo? Mimo, iż ta pozycja seksualna nie daje kobietom wielkiego pola do popisu, panie lubią ją ze względu na poczucie bliskości z partnerem, a także pieszczoty partnera. Podczas seksu mężczyzna może dotykać piersi, brzucha, pośladków partnerki, a także stymulować łechtaczkę. To idealna pozycja do pobudzania punktu G .

10. Pozycje Kamasutry: pozycja kwiat lotosu

Opis: mężczyzna siada ze skrzyżowanymi nogami. Kobieta wprowadza członka do pochwy siadając na partnerze przodem i oplatając nogi wokół jego talii. Kochankowie mogą w tej pozycji dotykać się, całować i przytulać.

Dla kogo? To pozycja seksualna polecana parom ceniącym sobie poczucie bliskości i zespolenia. Zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie pozwala na obserwację mimiki i reakcji partnera na pieszczoty.

Pozycja kwiat lotosu
Autor: thinkstockphotos.com Tutaj kochankowie mogą poczuć swoją bliskość!