Co lubi nasze serce i czym jest "rzeka życia"? Proste odpowiedzi naszej ekspertki.

2023-09-01 12:24 Materiał sponsorowany

Co lubi nasze serce i czym jest rzeka życia? Proste odpowiedzi naszej ekspertki.
Autor: poradnikzdrowie.pl

Nieprawidłowy przepływ krwi w organizmie może prowadzić do poważnych konsekwencji w postaci udaru mózgu, zawału serca oraz zatoru płucnego. Czy wiemy od czego zależy zdrowy przepływ krwi? Jak dbamy o prawidłowa pracę układu naczyniowego i jakie mogą być konsekwencje zaburzeń krążenia? Na te i inne pytania w najnowszym odcinku Zdrowo Odpytanych odpowiadają warszawiacy oraz dr Monika Zajcher-Badzian.

Co lubi nasze serce i czym jest "rzeka życia"? Proste odpowiedzi naszej ekspertki.

Prawidłowy przepływ krwi w organizmie jest niezbędny do jego normalnego funkcjonowania. Krew nie tylko dostarcza do komórek tlen i substancje odżywcze, ale też odbiera szkodliwe produkty przemiany materii. Odpowiada również za odporność organizmu i jego zdolności naprawcze.

Niestety czynniki środowiskowe, takie jak zanieczyszczenie powietrza, niezdrowy tryb życia czy niektóre choroby mogą prowadzić do zwężenia krwionośnych. Efektem jest utrudniony przepływ krwi, który może mieć poważne konsekwencje.

Jak prawidłowo dbać o układ krążenia? Czego unikać, a co powinno stać się dla nas rutyną, jeśli chcemy uniknąć problemów z przepływem krwi w organizmie? O tym wszystkim w najnowszym odcinku “Zdrowo Odpytanych”. Zapraszamy!