Czego potrzebuje nasza skóra, aby była jędrna? I co ma z tym wspólnego kolagen?

2023-09-26 8:40 Materiał sponsorowany

Starzenie skóry to proces nieunikniony. Z wiekiem zauważamy na niej zmarszczki, przebarwienia czy zmianę jej elastyczności. Na szczęście proces ten możemy spowolnić. Kiedy nasza skóra zaczyna się starzeć? Jakie znaczenie dla cery ma kolagen? Jak można odbudować kolagen, którego zawartość w organizmie z wiekiem spada? Na te i inne pytania w najnowszym odcinku Zdrowo Odpytanych odpowiadają warszawiacy oraz dr Maciej Krajewski, dermatolog, specjalista medycyny estetycznej.

Czego potrzebuje nasza skóra, aby była jędrna? I co ma z tym wspólnego kolagen?

Starzenie się skóry to proces naturalny, który dotyczy każdego z nas. Jednak to, kiedy oznaki starzenia organizmu zaczną być widoczne gołym okiem, zależy w dużej mierze od nas samych. Największy wpływ na wygląd naszej cery mają czynniki zewnętrzne takie jak promieniowanie UV, zanieczyszczenie powietrza oraz jego wilgotność i temperatura. Nie bez znaczenia jest również stan zdrowia całego organizmu, a także tryb życia, jaki prowadzimy. Dlatego, aby nasza skóra jak najdłużej wyglądała pięknie, powinniśmy wesprzeć ją w odpowiedni sposób.

Co lubi nasza skóra? Jak możemy spowolnić efekty jej starzenia? Jak ją wspierać? O tym wszystkim w najnowszym odcinku Zdrowo Odpytanych. Zapraszamy!