Obrzęk naczynioruchowy Quinckego – przyczyny, objawy, leczenie

Obrzęk naczynioruchowy Quinckego to choroba skóry i błon śluzowych, charakteryzująca się występowaniem ograniczonych obrzęków. Jakie są przyczyny i objawy obrzęku Quinckego? Jak leczy się obrzęk Quinckego?

Spis treści:

  1. Obrzęk naczynioruchowy Quinckego - przyczyny
  2. Obrzęk naczynioruchowy Quinckego - objawy
  3. Obrzęk naczynioruchowy Quinckego - diagnoza
  4. Obrzęk naczynioruchowy Quinckego - leczenie

Obrzęk naczynioruchowy Quinckego może być groźny dla życia, gdy zlokalizowany jest w gardle lub krtani i gdy grozi zamknięciem dróg oddechowych.

Obrzęk naczynioruchowy Quinckego - przyczyny

Do najbardziej typowych  przyczyn obrzęku zalicza się:

Obrzęk naczynioruchowy Quinckego - objawy

Objawy obrzęku naczynioruchowego Quinckego mają charakter przemijający i mogą wystąpić na całym ciele, ale najczęściej dotyczą zmian na twarzy w okolicach ust i powiek oraz języka i podniebienia. Charakterystyczne cechy tych objawów to:

Obrzęk naczynioruchowy Quinckego - diagnoza

Pomocne w rozpoznaniu obrzęku naczynioruchowego Quinckego jest współistnienie objawów alergii, takich jak pokrzywka i eozynofilia.

Obrzęk naczynioruchowy Quinckego - leczenie

W leczeniu tego typu alergii podaje się leki przeciwhistaminowe, efedryny, a w ciężkich przypadkach hydrokortyzon. W przypadku obrzęku głośni wskazana jest tracheostomia. W zapobieganiu ważna jest eliminacja alergenu (np. wyleczenie ogniska zakażenia, zlikwidowanie pasożytów jelitowych czy zaprzestanie brania uczulających leków).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
P
|

Mam ten obrzęk w prawym oku - puchnie mi worek pod okiem bardzo mocno.
Ponoć występuje to głównie wtedy, gdy ma się zwierzęta a one mają robaki czy jakieś bakterie. Reakcja alergiczna może również wystąpić od kontaktu z nowym środkiem alergicznym np nowym płynem do płukania albo od jakiegoś dymu (spalony olej albo gdy ktoś pali jakieś opony w piecu czy inne szkodliwe rzeczy).

Należy okład z lodu przyłożyć na dwie minuty, co pół godziny oraz najlepiej użyć kropli Relestat i pić dużo wapna.

Tak długo jak będziemy PRZECIWKO EKOLOGII i OCHRONIE ŚRODOWISKA, a za paleniem syfu w piecach, tak długo będziemy chorować na takie rzeczy.

Kimi
|

A co robicie zeby ta opuchlizna szybko zeszla z twarzy?

Kimi
|

Co za leki bierzesz?

ekonom
|

Adamie- ja tez mam podobnie od 15 lat. Cały czas biorę leki i pomimo tego nadal zdarzają się obrzęki. Dieta bardzo uboga, ale nie ma innego wyjścia, bo lepiej żyć, niż nie żyć. Każdy człowiek ma jakieś ograniczenia, tylko niewielu potrafi je stosować. Alkoholik nie powinien pić, a mimo to pije...Palacz papierosów nie powinien palić, bo ma chore płuca i krtań, a jednak dalej pali...Tak więc my może mamy lepiej, bo jemy to co jest dobre dla naszego organizmu i nie dopuszczamy nałogów:)

E.J.
|

Adamie, poczytaj, co Jerzy Zięba mówi o alergiach. W skrócie - niedokwaszony żołądek -> nie trawią się do końca białka -> po przeniknięciu do krwi białe krwinki traktują te białka jak coś obcego i wywołuje się reakcja alergiczna. Dokwaś żołądek (ocet jabłkowy) i żyj normalnie!

Dzielny
|

Ja też mam takie objawy, taki urok i tyle. Akceptacja siebie to podstawa.

Adam
|

Mam tą chorobę. Dieta minimum. Żadnych leków (oprócz przeciw histaminowych). Jak ja mam żyć.. Kochani ja mam już dość.