Latopic®

1 kaps. zawiera: maltodekstrynę, 1 mld liofilizowanych bakterii kwasu mlekowego w następujących proporcjach: 50% Lactobacillus casei ŁOCK 0919, 25% Lactobacillus rhamnosus ŁOCK 0908, 25% Lactobacillus rhamnosus ŁOCK 0900, przeciwutleniacz - kwas askorbinowy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Latopic® 30 szt., kaps.

Lactobacillus rhamnosus,

Lactobacillus casei

38.0 zł 2019-04-05

Działanie

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego. Bakterie kwasu mlekowego mogą przyczyniać się do zwiększania szczelności bariery jelitowej (która ulega rozluźnieniu u osób z atopowym zapaleniem skóry), stymulować wydzielanie śluzu, wpływać korzystnie na utrzymanie równowagi mikrobiologicznej i immunologicznej w organizmie. Dzięki temu mogą korzystnie oddziaływać na przebieg atopowego zapalenia skóry.

Dawkowanie

Doustnie: 1 kaps. dziennie, przez co najmniej 3 miesiące. W przypadku niemowląt, dzieci i osób mających trudności z połykaniem kapsułki, można otworzyć kapsułkę, wysypać proszek i rozpuścić go w niewielkiej ilości letniego płynu (mleko matki, przegotowana woda o temperaturze pokojowej, preparat hipoalergiczny polecany przez lekarza). Preparat należy spożyć bezpośrednio po przygotowaniu.

Wskazania

Postępowanie dietetyczne w alergii pokarmowej i atopowym zapaleniu skóry (AZS) u niemowląt, dzieci i osób dorosłych.

Środki ostrożności

Stosować ostrożnie u niemowląt z ciężkim upośledzeniem odporności.

Uwagi

Preparat bezglutenowy. Nie zawiera białka mleka i laktozy. Preparat jest niekompletnym środkiem spożywczym, nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia. Przechowywać w temp. 2-8st.C. Jeżeli preparat jest przechowywany poza lodówką w temp. do 25st.C, należy go spożyć w ciągu 2 tygodni.

Cena

Latopic®, cena 100% 38.0 zł

Preparat zawiera substancję: Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus casei

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."