Ugryzienia meszek - jak je leczyć? Sprawdzone sposoby na ukąszenia meszek

2018-05-04 11:02

Ugryzienia meszek bardzo łatwo odróżnić od ukąszeń innych owadów. Meszki pozostawiają bowiem widoczny, krwawiący ślad i bolesny obrzęk, który może nam dokuczać nawet kilka dni. Często obserwuje się też reakcje uczuleniowe na ukąszenia meszek, które są poważnym problemem. Sprawdź, co należy aplikować na ślady po ugryzieniach meszek, by uniknąć groźnych stanów zapalnych.

UGRYZIENIA MESZEK - jak je leczyć? Sprawdzone sposoby na ukąszenia meszek
Autor: Thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Ugryzienia meszek - leczenie

Ugryzienia meszek to jedna z najczęstszych wakacyjnych plag. Na szczęście są sprawdzone sposoby na ugryzienia tych uciążliwych owadów, które złagodzą bolesny obrzęk i zmniejszą widoczność krwawiącego śladu po ugryzieniu.

Ugryzienia meszek - leczenie

  • soda oczyszczona lub okład z octu

Łyżkę octu wlej do szklanki wody. Możesz także rozpuścić łyżkę sody oczyszczonej w 250 ml zimnej wody. Następnie nasącz jednym z roztworów gazę i przyłóż do zranionej skóry.

  • okład z cebuli

Cebula działa przeciwbakteryjnie i dodatkowo oczyszcza skórę z toksyn, dlatego jest idealnym sposobem na ukąszenia meszek. Zamiast plasterka cebuli możesz ją zetrzeć, nałożyć na gazę, zawinąć i przyłożyć na ukąszony fragment skóry.

  • wapno

Kup wapno w formie tabletek musujących i rozpuść je w wodzie. Następnie nasącz nim gazę i przyłóż do rany. Wapno zlikwiduje zaczerwienienia i obrzęki.

Ukąszenia - alergia
  • olejek lawendowy

Olejek lawendowy ma działanie odkażające. Jednocześnie łagodzi ból i pieczenie.

  • miętowa pasta do zębów

Mięta zawarta w paście do zębów koi ból i zaczerwienienie

  • zsiadłe mleko

Zsiadłe mleko likwiduje dyskomfort związany z uciążliwym uczuciem swędzenia

  • witamina E w kapsułkach

Witamina E w kapsułkach po rozpuszczeniu i wtarciu w skórę, przyśpieszy gojenie się ran i zapobiegnie powstawaniu blizn.

  • okłady z ziół

werbena, tymianek i szałwia to zioła, które wykazują silne właściwości przeciwzapalne i odkażające. Jeśli zmagasz się z trudno gojącymi się ranami, obrzękami lub wysypką skórną, zastosuj okład z tych ziół.

Wystarczy, że suszone zioła zalejesz wrzątkiem. W letnim wywarze zamocz gazę i przyłóż na zmieniono chorobowo skórę.

  • plaster z ananasa

Plaster z ananasa skutecznie zlikwiduje obrzęki powstałe w wyniku ugryzienia meszek, przyspiesza gojenie się ran i zminimalizuje widoczność siniaków.