Patronaty

8 grudnia br. w Warszawie już po raz czternasty odbędzie się konferencja MEDmeetsTECH. Uczestnicy jesiennej odsłony wydarzenia będą dyskutować m.in. o kierunkach rozwoju i trendach obszaru blockchain w medycynie. Na ten dzień zaplanowano również debatę oraz prezentację najciekawszych startupów MEDTECH.
10 września po raz 21. w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie powitamy wszystkich, dla których wsparcie inicjatyw społecznych jest szczególnie ważne. Razem przejdziemy w sztafetach symboliczną trasę z jasnym przekazem: przeszczepienia i świadome dawstwo narządów to dla wielu szansa na drugie życie, skuteczna metoda leczenia i wielki dar, który może stać się udziałem każdego.
Stany zapalne mogą wyrządzać niemało szkód w organizmie. Na szczęście istnieją sposoby na ich zwalczanie. Jednym z nich jest wprowadzenie odpowiednich nawyków żywieniowych. Nie wiesz, jak podejść do tematu? Odpowiedzią na wszelkie pytania jest książka Annoushky Gavy "Dieta przeciwzapalna. Jak zapobiegać stanom zapalnym i jak je zmniejszać, by cieszyć się zdrowiem".
Polskie Towarzystwo Psychodeliczne i Polska Sieć Polityki Narkotykowej we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji UW zapraszają na konferencję "Nauka psychodeliczna", która odbędzie się w dniach 17-18 września 2022 roku. To doskonała okazja na poszerzenie wiedzy związanej z wpływem psychodelików na organizm oraz wykorzystaniem ich w terapii.
Tematem przewodnim ostatniej, trzynastej edycji MEDmeetstTECH była Sztuczna Inteligencja – Artificial Intelligence (AI). Organizatorzy zadbali o to, aby program wydarzenia skomponowany był w taki sposób, że każde kolejne wystąpienie dopełniało obrazu jakim jest wdrażanie rozwiązań AI nie tylko na polskim rynku, ale również przez pryzmat doświadczeń międzynarodowych.
Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego (PTSR), ogólnopolska organizacja pacjencka działająca na rzecz środowiska osób ze stwardnieniem rozsianym (SM), zaprasza do wspólnych obchodów Światowego Dnia SM, który obchodzony jest 30 maja każdego roku w kilkudziesięciu krajach na całym świecie.
14 maja odbędzie się ogólnopolska akcja profilaktyczna Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland - "Zdrowie pod Kontrolą". Tegoroczne wydarzenie zostanie poprzedzone Tygodniem Zdrowia pod Kontrolą. Celem akcji jest podniesienie świadomości społeczeństwa z zakresu zdrowia oraz profilaktyki chorób cywilizacyjnych.
Miasteczko Zdrowia to projekt skierowany do mieszkańców polskich miast, który ma na celu nagłaśnainie oraz popularyzację badań diagnostycznych. To wydarzenie, które wychodzi z inicjatywą do pacjentów, dając im dostęp do bezpłatnych konsultacji medycznych. W tegorocznej edycji Miasteczko Zdrowia odwiedzi 8 miast.
Uniwersytet Wrocławski – Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii, Urząd Statystyczny we Wrocławiu oraz Koło Naukowe Rozwoju Biznesu i Przedsiębiorczości są organizatorami Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. "Zdrowie i Style Życia – Wrocław 2022. Ekonomiczne, społeczne i zdrowotne wyzwania w społeczeństwie postpandemicznym", która odbędzie się w formule online, w dniach 19-20 maja 2022 r.
Bieg po Nowe Życie – mająca już 10-letnią historię społeczna inicjatywa wspierająca dawstwo narządów, która na stałe zagościła wśród najważniejszych polskich kampanii prozdrowotnych odnalazła się w nowej rzeczywistości. 21 czerwca br. po raz pierwszy odbędzie się w formule ONLINE! Patronem Medialnym wydarzenia jest Poradnikzdrowie.pl
Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego (PTSR) - ogólnopolska organizacja pacjencka działająca na rzecz środowiska osób ze stwardnieniem rozsianym (SM), zaprasza do wspólnego świętowania Światowego Dnia SM, który obchodzony jest 30 maja w 68 krajach na całym świecie. Patronem Medialnym wydarzenia jest Poradnikzdrowie.pl
Czy jesteście gotowe na wiosenne zmiany? Zadbajcie o zdrowie i urodę jednocześnie. Fundacja „Znajdź Pomoc” wraz z Galerią Północną w Warszawie oraz partnerami odpowiedzialnymi społecznie organizuje wiosenną akcję profilaktyczną, połączoną z poradami urodowymi i spotkaniami ze specjalistami. Wydarzenie odbędzie się 7 marca 2020. Patronem Medialnym akcji jest Poradnikzdrowie.pl.