Patronaty

Uniwersytet Wrocławski – Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii oraz Urząd Statystyczny we Wrocławiu są organizatorami Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Zdrowie i Style Życia – Wrocław 2023. Zdrowie i style życia w nowej sytuacji geopolitycznej”, która odbędzie się w dniach 25-26 maja 2023 r. we Wrocławiu.
Patient Design, czy to rewolucja, czy raczej „złoty standard”, który powinien obowiązywać w opiece zdrowotnej oraz w procesie tworzenia nowych technologii i usług medycznych?
Od przewidywania początku chorób po opracowywanie spersonalizowanych planów leczenia, innowacje medyczne przekształcają opiekę nad pacjentami i rewolucjonizują sektor opieki zdrowotnej w sposób, który kiedyś wydawał się niemożliwy.
Już wkrótce w Polsce odbędzie się najważniejsze wydarzenie technologiczno-gospodarcze w Europie Środkowo-Wschodniej. Swoją obecnością na kongresie Impact’23 zaszczyci wielu rozpoznawalnych mówców w kraju i na świecie, m.in. ekonomista i filozof Nassim Nicholas Taleb oraz amerykańska aktorka Natalie Portman.
Wkrótce, bo już 6 czerwca 2023 w Warszawie odbędzie się trzecia edycja konferencji "Al & MEDTECH CEE". Podczas tego wydarzenia będzie można wysłuchać czołowych ekspertów i specjalistów w dziedzinie innowacji dla sektora ochrony zdrowia. Serdecznie zachęcamy do udziału w wydarzeniu.
9 i 10 marca 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się 8. odsłona Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Wśród prelegentów wystąpi m. in. minister zdrowia Adam Niedzielski. Jakie tematy zostaną poruszone podczas tego wydarzenia?
15 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Nowotworami Dziecięcymi – rocznie w Polsce nowotwór złośliwy jest diagnozowany u ok. 1100-1200 dzieci. Najczęściej rozpoznawane są białaczki, nowotwory układu krwiotwórczego, guzy mózgu oraz inne nowotwory lite, jak m.in. neuroblastoma, mięsaki czy guzy kości. Niecharakterystyczne objawy lub ukryty początek choroby sprawiają, że u ponad połowy przypadków diagnoza jest stawiana dopiero w zaawansowanym stadium. Na problem zwraca uwagę Klinika Onkologii i Chirurgii Onkologicznej dla Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka, która inicjuje kampanię społeczną (P)OKAŻ SERCE.
Przed nami 15. edycja spotkania MEDmeetsTECH. Tym razem kluczowym hasłem wydarzenia jest Patient Design. O tym, jak rozwija się ten obszar, dowiemy się na wiosennej edycji słynnej konferencji, która odbędzie się już 18 maja 2023 r. w Warszawie. Co jest przewidziane w programie?
Światowy Dzień Walki z Rakiem to okazja, aby dowiedzieć się więcej o diagnostyce i leczeniu chorób onkologicznych. Co roku w Polsce ponad 150 000 osób dowiaduje się, że ma raka. Centrum Kryzysowe, www.centrumkryzysowe.org.pl to platforma internetowa, która prowadzi za rękę pacjentów onkologicznych i ich bliskich podczas diagnozy i leczenia. Sprawdź jakie wsparcie możesz uzyskać.
Kluczowe wyzwania stojące przed polityką zdrowotną państwa, innowacyjne terapie i rozwiązania w medycynie – Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach już po raz ósmy stanie się miejscem debaty przedstawicieli różnych środowisk związanych z ochroną zdrowia. W terminie 9- 10 marca 2023 roku odbędzie się tu VIII Kongres Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress – HCC).
Nie chcą oddawać narządów nie tylko po śmierci, ale też za życia - to coraz powszechniejsze podejście Polaków do kwestii transplantacji. Eksperci zauważają niepokojący trend i przypominają, że oddawanie narządów nie przynosi żadnej szkody dawcy, a jest kluczowe dla medycyny i ratowania życia. Już jutro odbędzie się konferencja z okazji Ogólnopolskiego Dnia Transplantacji w Parlamencie RP, podczas której ten temat zostanie poruszony. Wydarzenie będzie można śledzić online.
Blockchain był tematem przewodnim 14. już edycji MEDmeetsTECH, organizowanej 8 grudnia w Hotelu Sound Garden w Warszawie. Jak rozumieć tę technologię w kontekście potencjalnego zastosowania w sektorze opieki zdrowotnej?