Patronaty

Światowy Dzień Walki z Rakiem to okazja, aby dowiedzieć się więcej o diagnostyce i leczeniu chorób onkologicznych. Co roku w Polsce ponad 150 000 osób dowiaduje się, że ma raka. Centrum Kryzysowe, www.centrumkryzysowe.org.pl to platforma internetowa, która prowadzi za rękę pacjentów onkologicznych i ich bliskich podczas diagnozy i leczenia. Sprawdź jakie wsparcie możesz uzyskać.
Kluczowe wyzwania stojące przed polityką zdrowotną państwa, innowacyjne terapie i rozwiązania w medycynie – Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach już po raz ósmy stanie się miejscem debaty przedstawicieli różnych środowisk związanych z ochroną zdrowia. W terminie 9- 10 marca 2023 roku odbędzie się tu VIII Kongres Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress – HCC).
Nie chcą oddawać narządów nie tylko po śmierci, ale też za życia - to coraz powszechniejsze podejście Polaków do kwestii transplantacji. Eksperci zauważają niepokojący trend i przypominają, że oddawanie narządów nie przynosi żadnej szkody dawcy, a jest kluczowe dla medycyny i ratowania życia. Już jutro odbędzie się konferencja z okazji Ogólnopolskiego Dnia Transplantacji w Parlamencie RP, podczas której ten temat zostanie poruszony. Wydarzenie będzie można śledzić online.
Blockchain był tematem przewodnim 14. już edycji MEDmeetsTECH, organizowanej 8 grudnia w Hotelu Sound Garden w Warszawie. Jak rozumieć tę technologię w kontekście potencjalnego zastosowania w sektorze opieki zdrowotnej?
Ile bajtów waży zdrowie? Czy „dawstwo” danych jest tak samo istotne jak dawstwo krwi? Jakie są największe bariery we wdrażaniu technologii blockchain w medycynie i jak je pokonać? 8 grudnia br. w Warszawie rusza konferencja MEDmeetsTECH. Zapisy do 14. edycji wydarzenia wciąż trwają!
10 września po raz 21. w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie powitamy wszystkich, dla których wsparcie inicjatyw społecznych jest szczególnie ważne. Razem przejdziemy w sztafetach symboliczną trasę z jasnym przekazem: przeszczepienia i świadome dawstwo narządów to dla wielu szansa na drugie życie, skuteczna metoda leczenia i wielki dar, który może stać się udziałem każdego.
Stany zapalne mogą wyrządzać niemało szkód w organizmie. Na szczęście istnieją sposoby na ich zwalczanie. Jednym z nich jest wprowadzenie odpowiednich nawyków żywieniowych. Nie wiesz, jak podejść do tematu? Odpowiedzią na wszelkie pytania jest książka Annoushky Gavy "Dieta przeciwzapalna. Jak zapobiegać stanom zapalnym i jak je zmniejszać, by cieszyć się zdrowiem".
Polskie Towarzystwo Psychodeliczne i Polska Sieć Polityki Narkotykowej we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji UW zapraszają na konferencję "Nauka psychodeliczna", która odbędzie się w dniach 17-18 września 2022 roku. To doskonała okazja na poszerzenie wiedzy związanej z wpływem psychodelików na organizm oraz wykorzystaniem ich w terapii.
Tematem przewodnim ostatniej, trzynastej edycji MEDmeetstTECH była Sztuczna Inteligencja – Artificial Intelligence (AI). Organizatorzy zadbali o to, aby program wydarzenia skomponowany był w taki sposób, że każde kolejne wystąpienie dopełniało obrazu jakim jest wdrażanie rozwiązań AI nie tylko na polskim rynku, ale również przez pryzmat doświadczeń międzynarodowych.
Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego (PTSR), ogólnopolska organizacja pacjencka działająca na rzecz środowiska osób ze stwardnieniem rozsianym (SM), zaprasza do wspólnych obchodów Światowego Dnia SM, który obchodzony jest 30 maja każdego roku w kilkudziesięciu krajach na całym świecie.
14 maja odbędzie się ogólnopolska akcja profilaktyczna Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland - "Zdrowie pod Kontrolą". Tegoroczne wydarzenie zostanie poprzedzone Tygodniem Zdrowia pod Kontrolą. Celem akcji jest podniesienie świadomości społeczeństwa z zakresu zdrowia oraz profilaktyki chorób cywilizacyjnych.
Miasteczko Zdrowia to projekt skierowany do mieszkańców polskich miast, który ma na celu nagłaśnainie oraz popularyzację badań diagnostycznych. To wydarzenie, które wychodzi z inicjatywą do pacjentów, dając im dostęp do bezpłatnych konsultacji medycznych. W tegorocznej edycji Miasteczko Zdrowia odwiedzi 8 miast.