Patronaty

Czym jest uogólniony rak piersi, jaka jest rola badań obrazowych w wykrywaniu nawrotów i monitorowaniu leczenia, jak leczyć objawy nowotworu, jakie znaczenie ma rehabilitacja i wsparcie psychologiczne? To i wiele innych zagadnień poruszą uznani eksperci w trakcie XVII Konferencji Uogólniony rak piersi – stan obecny i przyszłe wyzwania „FALENTY 2024”, która odbędzie się w Warszawie pod koniec listopada.
Jak wynika z danych NFZ, dotyczących 40 monitorowanych przez Fundusz świadczeń, od stycznia do sierpnia 2024 roku na umówione wizyty lub badania nie przyszło ponad 982 tys. osób. Według prognozy NFZ do końca roku liczba ta może urosnąć do blisko 1,45 mln.
Imbir należy do roślin z rodzaju Zingiber. Są one od dawna stosowane na całym świecie w kuchni i medycynie zarówno tradycyjnej, jak i ludowej ze względu na bogate właściwości prozdrowotne. Imbir może wchodzić w reakcję z niektórymi lekami lub zwiększać efekt ich działania. Dlatego też należy uważać z łączeniem ich z imbirem.
Wątroba to ten narząd, w którym przyrzuty raka jelita grubego powstają najczęściej. W każdym przypadku, kiedy jesteśmy w stanie wyciąć przerzuty z raka jelita grubego do wątroby, powinniśmy to zrobić. Dlatego, że to daje największe korzyści, jeśli chodzi o przeżycie. Inną z metod leczenia przerzutów do wątroby jest termoablacja.
100 sztafet, mnóstwo zabawy i pozytywnych emocji, dziesiątki inspirujących rozmów, możliwość spotkania swoich ulubionych aktorów - tak w krótkich słowach można podsumować jubileuszowy, 25. Bieg po Nowe Życie, który odbył się w sobotę 21 września 2024 r w Warszawie. To największe w Polsce wydarzenie promujące donację i transplantacje narządów. Poradnikzdrowie.pl objął patronat nad Biegiem, a uczestniczyła w nim również nasza redakcja.
Osoby po przeszczepieniu, dawcy i biorcy, lekarze i koordynatorzy z ośrodków transplantacyjnych z całej Polski, znane osoby, które możecie oglądać na ekranach kinowych, telewizyjnych, na scenach teatralnych, estradzie i arenach sportowych, dziennikarze, partnerzy i młodzież warszawskich szkół ponadpodstawowych – wszyscy oni spotkają się na trasie 25. Biegu po Nowe Życie. Dwa dni przed biegiem organizatorzy zapraszają do obejrzenia programu "Przy kawie o transplantologii", w którym eksperci odpowiedzą na pytania o teraźniejszość i przyszłość transplantacji narządów w Polsce.
Już 15 września na błoniach PGE Narodowego odbędzie się piknik sportowo-rodzinny w ramach 12. edycji Narodowego Dnia Sportu. Wydarzenie potrwa od 11:00 do 18:00 i kierowane jest do wszystkich, którzy chcą spędzić czas aktywnie, zarówno indywidualnie, jak i w gronie rodzinnym. Na miejscu będzie też około 120 wystawców. Imprezę wspiera kilkadziesiąt związków sportowych.
Krzysztof Cugowski świętuje w tym roku 55-lecie pracy na scenie. Nie myśli jednak o emeryturze i zapowiada kolejne występy. – Niezależnie od różnych niedogodności związanych z wiekiem, dopóki zdrowia staje, będę to robił – powiedział Cugowski w czasie spotkania z fanami na Targach Vivelo w Lublinie.
Fundamentem i najważniejszym kamieniem węgielnym w zbudowaniu polityki senioralnej jest solidarność międzypokoleniowa i inwestycja w srebrną gospodarkę. Świadomość tej solidarności międzypokoleniowej musi być kształtowana od jak najmłodszych lat - powiedziała 4 lipca Marzena Okła-Drewnowicz minister ds. polityki senioralnej, podczas debaty zorganizowanej przez Medyczną Rację Stanu oraz Federację Stowarzyszeń „Amazonki” „Solidarność w zdrowiu” .
Naukowcy zapytani o to jakie owoce są najzdrowsze na świecie, bez wahania wskażą nie egzotyczne jagody z Ameryki Południowej, tylko właśnie aronię. Te niepozorne i nadal niedoceniane owoce są źródłem ogromnych ilości składników prozdrowotnych, między innymi polifenoli. Więcej na temat jej właściwości przeczytasz w książce Agaty Lewandowskiej.
Tworząc od 8 lat najszerszą i najaktywniejszą platformę społecznego dialogu o bezpieczeństwie zdrowotnym, think tank Medyczna Racja Stanu organizuje 4 lipca 2024 r. debatę „Solidarność w zdrowiu”. Debata stanowi kolejny etap kampanii systemowo-edukacyjnej „Siła kobiet. Zdrowie kobiety – bezpieczeństwo rodziny”, realizowanej wspólnie z najsilniejszą organizacją pacjentów - Federacją Stowarzyszeń „Amazonki” pod patronatem wicemarszałek Sejmu Moniki Wielichowskiej.
Pod względem wykonywania badań profilaktycznych Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc w Europie, a wydajemy na nie tylko jedną dziesiątą PKB. Tymczasem dzięki inwestycji w edukację zdrowotną, prewencję i wczesną diagnostykę, można by zaoszczędzić 10 razy więcej na leczeniu, zapobiegając 40-50 proc. przypadków chorób cywilizacyjnych – mówili uczestnicy czerwcowej debaty Medycznej Racji Stanu i Federacji Stowarzyszeń „Amazonki” pt. „Edukacja, profilaktyka, diagnostyka – fundamenty bezpieczeństwa zdrowotnego”.