"Zdrowe jelita" - jak pozbyć się dolegliwości trawiennych i poczuć ulgę

2017-12-01 13:51

"Zdrowe jelita" to druga publikacja z serii Leczenie Odżywianiem dietetyczki oraz specjalistki od spraw żywienia Kimberly Tessmer. Zawiera ona wachlarz cennych informacji dotyczących sposobów na zachowanie równowagi mikrobiologicznej w jelitach i ustrzeżenie się przed niebezpiecznymi chorobami, między innymi: otyłością, alergią, astmą, zapaleniem stawów, chorobami autoimmunologicznymi, nowotworem jelita grubego czy cukrzycą.

Przełomowa książka, która pomaga pozbyć się dolegliwości trawiennych i poczuć ulgę
Autor: materiały prasowe

Książka dedykowana jest wszystkim,  którzy chcą raz na zawsze uporać się ze wzdęciami, z gazami, biegunką, nudnościami, zatwardzeniem, bólem brzucha i skurczami żołądka. To kopalnia fenomenalnych wskazówek dotyczących tego, jak pozbyć się dolegliwości żołądkowych i innych symptomów wskazujących na zaburzenia pracy jelit.

Niniejsza publikacja przekazuje najnowsze doniesienia medyczne na temat pracy jelit oraz uproszczone omówienie różnych zaburzeń pokarmowych dla lepszego ich zrozumienia.

Książka przedstawia przydatne porady, jak wprowadzić zmiany w stylu odżywiania, potrzebne do wyeliminowania problemów jelitowych i utrzymania układu pokarmowego w zdrowiu. Prezentuje również komplementarne zestawienie suplementów, które mogą pomóc w osiągnięciu optymalnego zdrowia jelit. Wreszcie proponuje łatwe do planowania przepisy na pożywne posiłki, dzięki którym można poczuć się lepiej.

"Zdrowe jelita" to najprostszy i najskuteczniejszy sposób na walkę z dolegliwościami żołądkowymi, dlatego książka cieszy się rewelacyjnymi recenzjami lekarzy i dietetyków:

– Rzetelne porady dietetyczne od doświadczonego dietetyka. Książka pani Tessmer, pełna praktycznych porad dla utrzymania jelit w optymalnym zdrowiu, jest wspaniałym poradnikiem dla każdego – zarówno z problemami trawiennymi, jak i bez – kto jest zainteresowany zdrowym odżywianiem –  mówi Colleen D. Webbs.

– To bogactwo informacji, dzięki którym możemy poprawić zdrowie jelit, przedstawionych w przystępny i zrozumiały sposób. Listy produktów spożywczych opracowane przez Kimberly oraz porady autorki są praktyczne i łatwe do wprowadzenia w życie, natomiast jej smakowite ciekawostki pomagają utrwalić wiedzę. Ta książka to niezbędnik dla każdego, komu doskwierają problemy jelitowe lub chce utrzymać jelita w dobrej kondycji – twierdzi Lisa Davis.

O autorze
Kimberley A. Tessmer, dietetyczka

Licencjonowana dietetyczka praktykująca na co dzień w Brunwick, Ohio i autorka książek na temat zdrowego żywienia, między innymi: Tell Me what to Eat If I Have Inflammatory Bowel Disease („Dieta dla osób cierpiących na nieswoiste zapalenie jelit”), The Complete Idiot’s Guide to Te Mediterranean Diet („Dieta śródziemnomorska – przewodnik dla opornych”) oraz Tell Me What To Eat If I Have Celiac Disease („Dieta dla osób cierpiących na celiakię”).

Kimberly jest właścicielką i administratorką serwisu Nutrition Focus (www.nutrifocus.net), który specjalizuje się w doradztwie w sprawie kontrolowania wagi, przygotowywaniu prezentacji, opracowywaniu menu i innymi usługami związanymi z żywieniem. Ponadto, Kimberly jest członkiem rady Lifestyles Technologies Inc., wdrażającej oprogramowanie związane z żywieniem i tworzeniem różnorodnych, wartościowych planów dietetycznych.

Poradnikzdrowie.pl jest patronem medialnym książki - polecamy!Vi_jelita_front_3d.jpg
Autor: archiwum poradnikzdrowie.pl