Superkoktajle dla zdrowia i urody

2018-04-11 14:25

Superkoktajle to 70 sprawdzonych przepisów na pyszne koktajle, dzięki którym dostarczysz swojemu  organizmowi niezwykle cennych składników odżywczych, a swojemu podniebieniu – prawdziwej feerii smaków. W książce znajdziesz przepisy na superpyszne i zdrowe koktajle z superfoods, czyli produktów o największej zawartości cennych witamin i minerałów, a także listę polskich zamienników superfoods, które bez problemu znajdziesz w lokalnych sklepach. Poradnikzdrowie.pl jest patronem medialnym książki.

Superkoktajle dla zdrowia i urody
Autor: Wydawnictwo Zwierciadło

Spis treści

  1. Superkoktajle dla zdrowia i urody - koktajl na  potencję i nie tylko

- Superkoktajle powstały z myślą o „upłynnieniu" cennych odżywczo produktów. Przygotowując przepisy, korzystałam nieraz ze składników zazwyczaj używanych do innych potraw niż koktajle. Niejednokrotnie smak przygotowanych z nimi napojów, był dla mnie prawdziwym zaskoczeniem – jak np. sok, w skład którego wchodzi brukselka, a który stał się ulubionym napojem mojego syna Stasia. Starałam się używać powszechnie dostępnych  superfoods. Rodzime produkty niczym nie ustępują tym sprowadzanym z drugiego końca świata – mogą być równie pyszne i cenne dla naszego zdrowia - mówi autorka książki, Katarzyna Błażejewska-Stuhr.

Superkoktajle dla zdrowia i urody - koktajl na  potencję i nie tylko

Składniki:

  • 100 g czerwonej fasoli (ugotowanej lub z puszki)
  • 3 łyżki ugotowanej kaszy gryczanej niepalonej
  • 100 ml mleka owsianego (lub innego mleka roślinnego)
  • 3 śliwki
  • ½ szklanki malin
  • 1 łyżeczka konfitury z płatków róż – opcjonalnie

Fasolę, kaszę, mleko owsiane, śliwki i maliny miksujemy. Do koktajlu można dodać konfiturę z płatków róży.

Czerwona fasola jest źródłem cynku, który  odpowiada m.in. za produkcję testosteronu i prawidłowe funkcjonowanie prostaty.

O autorze
Katarzyna Błażejewska-Stuhr, dietetyk kliniczny, psychodietetyk

Wyznaje zasadę, że można jeść niemal wszystko, ważne są proporcje. W proponowanych dietach, jak również w edukacji pacjentów kładzie nacisk na produkty sezonowe, regionalne i – co ważne – naturalne. Autorka bestsellerowych książek, m.in. Koktajle dla zdrowia i urody czyli jak zamieszać w swoim życiu, Koktajle dla zdrowia i urody czyli pysznie, świeżo, kolorowo oraz Koktajle dla zdrowia i urody, czyli zdrowo, smacznie, wyjątkowo.

Poradnikzdrowie.pl jest patronem medialnym książki - polecamy!

Superkoktajle dla zdrowia i urody
Autor: Wydawnictwo Zwierciadło