30 minut marszu dziennie może wydłużyć życie! Weź udział w II edycji "Spaceru po zdrowie"

2017-05-01 18:07

7 maja 2017 r. w okolicach Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbędzie się II edycja „Spaceru po zdrowie – zaproś swojego lekarza!”. To unikatowe wydarzenie sportowe organizowane przez Fundację "Zaskoczeni wiekiem". Spacer integruje ludzi w każdym wieku, pokazując że aktywność fizyczna jest dla wszystkich bez wyjątku.

30 minut marszu dziennie może wydłużyć życie! Weź udział w II edycji Spaceru po zdrowie
Autor: Materiały prasowe

Spis treści

  1. Program II edycji "Spaceru po zdrowie - zaproś swojego lekarza!"

Ogromne powodzenie pierwszej edycji tego wydarzenia było siłą napędową do stworzenia ze „Spaceru po zdrowie – zaproś swojego lekarza!” imprezy cyklicznej, która odbywać się będzie co roku! W 2016 r. w spacerze wzięli udział również seniorzy i najmłodsi, którzy maszerujących obserwowali z poziomu dziecięcego wózka. Ideą marszu jest nie tylko promowanie zdrowotnych zalet tej formy aktywności, ale też integrowanie pokoleń, ludzi z różnych środowisk i z różnymi schorzeniami. To właśnie wartość ruchu poprzez spacer! Nie trzeba przechodzić specjalistycznych badań, by stwierdzić, czy sport ten można uprawiać. Wystarczą wygodne buty i motywacja.

Co roku coraz więcej badań naukowych udowadnia zbawienny wpływ aktywności fizycznej na zdrowie. Ruch zapobiega wielu chorobom, pomaga utrzymać wysoką jakość życia w trakcie leczenia chorób przewlekłych, jednocześnie jest pozbawiony efektów ubocznych. Niektórzy eksperci żartują, że gdyby zamknąć ruch w opakowania, byłby najczęściej przepisywanym lekiem na świecie. Jest nieskończenie wiele form ruchu, biorąc jednak pod uwagę wielowiekowe doświadczenie człowieka, najprostszą i najlepiej zrozumiałą dla wszystkich formą ruchu jest chodzenie.

Program II edycji "Spaceru po zdrowie - zaproś swojego lekarza!"

II edycja wydarzenia „Spacer po zdrowie – zaproś swojego lekarza!” odbędzie się 7 maja 2017 o godzinie 11:00 na warszawskich błoniach w pobliżu Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Uczestnicy będą maszerować 30 minut. Jest to minimalny czas, który jest sugerowany przez najnowsze badania prowadzone nad spacerem w wielu światowych instytucjach, jak Harvard Medical Institute. Przed spacerem, ok. godziny 10:00, wszyscy będą mogli wziąć udział w warsztatach i rozgrzewce prowadzonej przez Joannę Zabłocką-Leonowicz, Wojtka Świątka i Bernadettę Bocek-Piotrowską.

Joanna Zabłocka-Leonowicz poprowadzi warsztat „Zdrowy Kręgosłup” oraz rozciąganie połączone z relaksem. Joanna jest fizjoterapeutą, absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz trenerem personalnym, instruktorem pilates, instruktorem bodyART. Zdobyła prestiżowy w Europie dyplom Aerobic & Step Licence, a także International Instructor bodyART™ by Robert Steinbacher.

Wojtek Świątek poprowadzi warsztaty nordic walking oraz rozgrzewkę. Wojtek to międzynarodowy instruktor nordic walking z 12-letnim doświadczeniem, prowadzi liczne szkolenia, warsztaty i pokazy. Propagator tej formy aktywności ruchowej w całej Polsce. Autor wielu artykułów i wykładów związanych z szeroko rozumianą rekreacją i chodzeniem z kijami.

Bernadetta Bocek-Piotrowska poprowadzi warsztaty nordic walking. Bernadetta jest instruktorką nordic walking. Skończyła prawo, ale jej pasją stał się sport. Ma się czym pochwalić. Jest MŚ juniorów w 1990 na 15 km dow. – 4 m, 19-krotną mistrzynią Polski, 11-krotną wicemistrzynią kraju, czterokrotną uczestniczką Mistrzostw Świata (Falun: 7 m. na 30 km dow.), mistrzynią Słowacji (1994), triumfatorką Biegu Piastów (1994), trzykrotną uczestniczką Igrzysk Olimpijskich (Albertville 1992, Lillehammer 1994, Nagano 1998).

Marsz poprowadzi Rafał Perl - absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (specjalizacja trenerska – trener pływania). Dziedzicznie obciążony sportem. W przeszłości wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w wioślarstwie oraz zawodnik kadry narodowej Polski. Dziś opiekun i trener wielu medalistów mistrzostw Polski w pływaniu. Trener olimpijczyka Dawida Szulicha – Londyn 2012. Trener personalny, instruktor nordic walking.

Wydarzenie organizowane jest wspólnie z Biegiem Wegańskim. Organizatorkami są lek. med. Anna Plucik-Mrożek, prezes Fundacji "Zaskoczeni wiekiem" i prekursorka fitnessu medycznego w Polsce, oraz Małgorzata Perl, założycielka klubu Perła Wellness oraz wiceprezes Fundacji "Zaskoczeni wiekiem".

Dodatkowe informacje znajdziecie Państwo na stronie: http://zaskoczeni.com.pl/index.php/spacer-po-zdrowie/, http://biegweganski.pl/5-bieg-weganski/spacer, a także na profilu wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1647803748862589/

Zapisywać się można na stronie: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2565

Poradnikzdrowie.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem - zapraszamy!