Topixeril®

Naturalny salicylan metylu, witaminy A i E, glicerol, zestaw emulgowanych lipidów i emolientów.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Topixeril® 40 ml, mleczko-spray 30.0 zł 2019-04-05

Działanie

Mleczko-spray do stosowania w jamie ustnej. Nawilża błonę śluzową jamy ustnej. Stosowany miejscowo zmniejsza dolegliwości bólowe związane z kserostomią. Przyczynia się do regeneracji nabłonka błony śluzowej jamy ustnej. Preparat ma przyjemny, odświeżający smak.

Dawkowanie

Preparat rozpylać bezpośrednio na błonę śluzową jamy ustnej, poprzez naciśnięcie głowicy. Jednorazowe naciśnięcie głowicy (pojedyncza dawka) to 190 µl preparatu. W razie potrzeby czynność można powtórzyć. Preparat należy rozprowadzić językiem po błonie śluzowej jamy ustnej. Po użyciu przez 30 sek. nie należy płukać ust, ani przyjmować żadnych płynów. Zaleca się stosowanie 8 aplikacji dziennie. W razie potrzeby aplikację można zwiększyć do 10-12 na dobę. Dla osiągnięcia zadowalających efektów ważne jest regularne stosowanie, aby nie dopuszczać do przesuszenia śluzówek.

Wskazania

Suchość błony śluzowej jamy ustnej i gardła (kserostomia) niezależnie od przyczyny jej powstania, szczególnie w przypadku suchości jamy ustnej będącej wynikiem: radioterapii, chemioterapii chorób nowotworowych, stosowania leków (których działaniem niepożądanym jest wywołanie kserostomii), używania uzupełnień protetycznych, w przypadkach związanych z wiekiem bądź stanem klinicznym (opieka paliatywna), w przebiegu infekcji i podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Zapobiegawczo dla osób narażonych na działanie czynników szkodliwych i drażniących takich jak: dym tytoniowy, nadmiernie wysuszone powietrze (związane z ogrzewaniem lub klimatyzowaniem pomieszczeń lub przebywaniem w strefie klimatycznej, gdzie powietrze jest suche i gorące).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 6 rż. Nie stosować na oparzenia oraz rany. Unikać kontaktu z oczami.

Cena

Topixeril®, cena 100% 30.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."