Kamagel

1 g żelu zawiera 0,05 g octanowinianu glinu w postaci 10% roztworu i 0,01 g płynnego glikolowego wyciągu z kwiatów rumianku w stosunku 1:1.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Kamagel tuba 40 g, żel

Aluminium acetotartrate,

Chamomilla recutita

16.63 zł 2019-04-05

Działanie

Zawarty w preparacie octanowinian glinu działa miejscowo jako łagodny środek ściągający i antyseptyczny. W miejscu zastosowania zmienia w sposób odwracalny warstwę białkową, która znajduje się pomiędzy komórkami naskórka, przez co skóra staje się bardziej zwarta. Zmienione białka tworzą warstwę ochronną zmniejszając przepuszczalność naczyń włosowatych. Substancje o działaniu ściągającym zmniejszają wysięk i stan zapalny oraz zapobiegają dalszym zakażeniom. Olejek eteryczny rumianku i flawony, zawarte w wyciągu z rumianku, również działają przeciwzapalnie i łagodnie antyseptycznie. Substancje czynne preparatu synergistycznie zmniejszają stan zapalny skóry.

Dawkowanie

Do stosowania miejscowego na skórę: nanosić cienką warstwę żelu kilka razy na dobę na zmienione zapalnie miejsce na skórze.

Wskazania

Łagodne stany zapalne skóry powstałe w wyniku: opalania się, nadmiernego pocenia się i wilgotnej skóry w zgięciach i fałdach skórnych, ukąszeń i użądleń owadów, oparzeń parzydełkami meduzy, golenia i depilacji.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nadwrażliwość na rośliny z rodziny Asteraceae.

Środki ostrożności

Należy unikać kontaktu preparatu z błonami śluzowymi i oczami. Żelu nie należy nanosić na otwarte rany i uszkodzenia skóry. Jeśli preparat jest stosowany u dzieci, nie wolno dopuścić do zlizywania żelu ze skóry. Preparat zawiera alkohol etylowy - częste nanoszenie żelu na skórę może ją podrażniać i wysuszać.

Niepożądane działanie

Bardzo rzadko: skórne reakcje nadwrażliwości.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią, ze względu na brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania.

Uwagi

Nie należy stosować innych leków na miejsce leczone preparatem.

Cena

Kamagel, cena 100% 16.63 zł

Preparat zawiera substancję: Aluminium acetotartrate, Chamomilla recutita

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."