Ibalgin Sport

1 g kremu zawiera 50 mg ibuprofenu i 200 j.m. heparynoidu. Krem zawiera p-hydroksybenzoesany metylu i propylu oraz glikol propylenowy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Ibalgin Sport tuba 50 g, krem

Heparinoids,

Ibuprofen

20.71 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat do stosowania miejscowego o skojarzonym działaniu składników. Ibuprofen, należący do niesteroidowych leków przeciwzapalnych, wykazuje właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne poprzez hamowanie syntezy prostaglandyn. Po miejscowym podaniu na skórę osiąga w osoczu ok. 0,5% maksymalnego stężenia uzyskiwanego po doustnym podaniu tej samej dawki ibuprofenu. Heparynoid działa przeciwzakrzepowo, przeciwwysiękowo i słabo przeciwzapalnie. Stwierdzono występowanie dużych różnic międzyosobniczych dotyczących wchłaniania heparynoidu.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli i dzieci >12 lat: warstwę kremu o grubości 1 mm rozprowadzić na zmienionej chorobowo powierzchni i otaczającej okolicy i delikatnie wetrzeć; stosować 2-3 razy dziennie, co 4-5 h. W przypadku chorób żył, na chore miejsce może zostać zastosowany na noc opatrunek uciskowy. W przypadku leczenia rozległych i bolesnych krwiaków, na początku leczenia zaleca się zastosowanie opatrunku okluzyjnego, najlepiej w ciągu nocy. W celu złagodzenia silnego bólu zaleca się uzupełnienie leczenia podaniem ibuprofenu w tabletkach.

Wskazania

Leczenie miejscowe objawów zapalnych ostrych i przewlekłych chorób reumatoidalnych oraz bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów i kręgosłupa. Pomocniczo w leczeniu: zakrzepowego zapalenia żył powierzchownych, wędrującego zapalenia żył, zapalenia żylaków, zmian miejscowych wywołanych leczeniem obliteracyjnym żylaków, zapalenia ścięgien oraz zapalenia mięśni i powięzi. Leczenie zmian pourazowych, powstałych np. przy uprawianiu sportu, takich jak: obrzęki, stłuczenia, krwiaki pourazowe, urazy stawów, uszkodzenia tkanek okołostawowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na ibuprofen, heparynoid lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie należy stosować u pacjentów, u których po podaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ występowały napady astmy, pokrzywka lub alergiczny nieżyt nosa. Nie stosować na otwarte rany, zmiany skórne, błony śluzowe i do oczu.

Środki ostrożności

Nie stosować u pacjentów ze skazą krwotoczną, plamicą, małopłytkowością, hemofilią i różnego rodzaju stanami związanymi ze skłonnością do krwawień. Stosować ostrożnie u pacjentów z chorobami nerek, zaburzeniami żołądka i jelit. Nie stosować na duże powierzchnie ciała w przypadku zwiększenia wyników OB, gdyż stosowanie preparatu może maskować istotne zmiany tego wskaźnika. Ze względu na zawartość p-hydroksybenzoesanów metylu i propylu oraz glikolu propylenowego preparat może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego) i podrażnienie skory. Długotrwałe stosowanie preparatu może wywołać u niektórych pacjentów skórne reakcje nadwrażliwości. Jeśli wystąpią zmiany skórne (zaczerwienienie, wysypka, świąd, pieczenie, rumień), przerwać stosowanie kremu.

Niepożądane działanie

Częstość nieznana: miejscowe podrażnienie w postaci pieczenia, świądu, zaczerwienienia lub wysypki, reakcje alergiczne.

Ciąża i laktacja

W ciąży lub okresie karmienia piersią preparat może być stosowany tylko przez krótki czas, wyłącznie w uzasadnionych przypadkach. Nie zaleca się stosowania w III trymestrze ciąży, ze względu na możliwy wpływ na przebieg akcji porodowej (wpływ na krwawienie).

Uwagi

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Kwas acetylosalicylowy podawany ogólnie nasila działanie przeciwzakrzepowe heparyny. Stosowanie heparyny na duże powierzchnie skóry lub jednoczesne leczenie przeciwzakrzepowe, np. podawanie leków przeciwzakrzepowych lub kwasu acetylosalicylowego, może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia krwawienia. Kremu nie należy stosować z preparatami stosowanymi miejscowo zawierającymi tetracyklinę i hydrokortyzon, ze względu na niezgodność z heparynoidem.

Cena

Ibalgin Sport, cena 100% 20.71 zł

Preparat zawiera substancję: Heparinoids, Ibuprofen

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."