Bals-Sulphur żel

100 g preparatu zawiera: 96,5g 2,1% wody chlorkowo-sodowej (solanki) siarczkowej, jodkowej.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Bals-Sulphur żel but. 300 g, żel 23.41 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat oparty na aktywnie działających związkach siarki o właściwościach przeciwzapalnych, przeciwobrzękowych i przeciwbólowych. Działanie miejscowe preparatu związane jest z działaniem złuszczającym naskórek. Poprzez wpływ na metabolizm skóry następuje odnowa naskórka – działanie keratoplastyczne. W kontakcie solanki ze skórą tworzy się na jej powierzchni tzw. „płaszcz solny”. Dochodzi do zmian stężenia jonów co doprowadza do zmniejszenia pobudliwości nerwów czuciowych i ruchowych. Poprawa mikrokrążenia w tkankach sprzyja resorbcji ognisk zapalnych. Zwiększa się również przepuszczalność skóry dla aplikowanych miejscowo substancji zawartych w preparacie. W schorzeniach narządu ruchu istotne jest uzupełnianie niedoborów siarki w organizmie. Związki siarki(II)–(S2-, HS- siarka koloidalna), przenikając do stawów i otaczających tkanek biorą udział w syntezie kwasu chondroitynosiarkowego składnika budulcowego zdrowej chrząstki stawowej. Składniki te biorą również udział w syntezie metioniny i cystyny. Nadmiar związków siarki(II) utlenia się do siarczków i jest wydalany z kałem i moczem.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Preparat wcierać 2-3 razy na dobę w okolicy chorych stawów i mięśni, lekko masując. Zaleca się stosować przez 2-3 tyg. Leczenie można powtarzać. Po użyciu preparatu szczelnie zamknąć butelkę. Sposób podania: stosuje się miejscowo na skórę.

Wskazania

Choroba zwyrodnieniowa stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (zzsk); bólowe zespoły szyjne, barkowe i lędźwiowo-krzyżowe; bóle i obrzęki po stłuczeniach, zwichnięciach i w rehabilitacji po urazach narządu ruchu. Pomocniczo w reumatoidalnym zapaleniu stawów (rzs). Preparat może być stosowany w zabiegach jonoforezy (katoda) oraz fonoforezy (ultrafonoforeza) w chorobie zwyrodnieniowej stawów i zapaleniu okołostawowym.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

Nie stosować na uszkodzoną skórę oraz u osób uczulonych na którykolwiek ze składników.

Niepożądane działanie

Dotychczas nie stwierdzono działań ubocznych ani zaostrzeń objawów choroby.

Ciąża i laktacja

W okresie ciąży preparat może być zastosowany wyłącznie gdy w opinii lekarza korzyść terapeutyczna dla matki jest większa od potencjalnego zagrożenia dla dziecka. Brak danych na temat przenikania preparatu do mleka kobiecego.

Uwagi

Preparat nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Nie przeprowadzono badań.

Cena

Bals-Sulphur żel, cena 100% 23.41 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."