Hylo Care®

1 ml roztworu zawiera 1 mg hialuronianu sodu i dekspantenol.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Hylo Care® but. 10 ml, krople do oczu

Dexpanthenol,

Hyaluronate sodium

40.8 zł 2019-04-05

Działanie

Nawilżający roztwór o właściwościach wiskoelastycznych. Hialuronian sodu tworzy jednorodną i długo utrzymującą się na powierzchni oka powłokę, przez co nawilża gałkę oczną i chroni ją przed podrażnieniami. Dekspantenol silnie wiąże wodę, nasilając działanie hialuronianu sodu.

Dawkowanie

Zwykle wkrapla się 1 kroplę 3 razy dziennie do worka spojówkowego.

Wskazania

Nawilżanie powierzchni gałki ocznej w przypadku podrażnienia oczu na skutek działania czynników zewnętrznych, takich jak wiatr, słońce oraz przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Niepożądane działanie

Bardzo rzadko obserwowano pieczenie i łzawienie oczu.

Uwagi

W przypadku stosowania innych kropli do oczu należy zachować co najmniej 30-minutowy odstęp przed zastosowaniem hialuronianu sodu. Maści do oczu stosować po zakropleniu preparatu. Preparat nie zawiera środków konserwujących i fosforanów, może być stosowany w trakcie noszenia soczewek kontaktowych.

Cena

Hylo Care®, cena 100% 40.8 zł

Preparat zawiera substancję: Dexpanthenol, Hyaluronate sodium

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."