2,5-letnia dziewczynka zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach. Jej brat jest w ciężkim stanie
Prokuratura zajęła się sprawą zgonu 2,5-letniej dziewczynki. Trafiła ona w niewyjaśnionych okolicznościach trafiła do szpitala wraz ze swoim 8-letnim w Wysokiem Mazowieckiem. Dziewczynki nie udało się uratować, a chłopiec w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala w Białymstoku.
Tajemniczy zgon 2,5-latki. Jej brat jest w ciężkim stanie
Do szpitala w miejscowości Wysokie Mazowieckie w województwie podlaskim trafiła trzyosobowa rodzina. Dwójka dzieci - 2,5-letnia dziewczynka i 8-letni chłopiec - mieli poważne objawy zatrucia. Pomimo natychmiastowej reakcji lekarzy i reanimacji, nie udało się uratować życia dziewczynki. Cała trójka została przyjęta do placówki w czwartek w godzinach porannych. 8-letni chłopczyk znajdował się w ciężkim stanie i natychmiastowo został przewieziony do szpitala w Białymstoku. Mama dzieci również została hospitalizowana. Co przytrafiło się tej rodzinie?
O całym zdarzeniu poinformowało Radio Białystok. Grzegorz Kryszpin, rejonowy prokurator w Wysokiem Mazowieckiem, potwierdził zgon dziewczynki i poinformował, że 8-latek został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do placówki w Białymstoku. Wyjaśnieniem okoliczności hospitalizacji rodziny i śmierci dziewczynki zajmuje się prokuratura. Prokurator Kryszpin zaznacza, że nic nie wskazuje, aby w tragicznym zdarzeniu miały brać udział osoby trzecie. Podkreślił, że na ciele dziewczynki nie znaleziono żadnych obrażeń, ani ran. Pierwsze doniesienia mówiły o prawdopodobnym zatruciu czadem. Strażacy jednak nie stwierdzili obecności tlenku węgla w mieszkaniu rodziny.
Przyczyny zgonu będą wyjaśniane. Objawy zatrucia pokarmowego
W związku z niewyjaśnionymi okolicznościami dotyczącymi zgonu dziewczynki, prokuratura najprawdopodobniej zleci sekcję zwłok. Nieoficjalnie, lokalne media wskazują, że powodem śmieci dziecka mógł być poważny przypadek zatrucia pokarmowego. Z takimi objawami bowiem rodzina trafiła do szpitala.
Zatrucie pokarmowe zazwyczaj jest spowodowane: zmianą wody, spożywaniem dużej ilości niemytych surowych warzyw i owoców oraz spożyciem nieświeżych lub źle przygotowywanych pokarmów. Do zatrucia może dojść w wyniku spożycia pokarmu skażone bakteriami lub w wyniku wytwarzanych przez nie toksyn. Do najczęstszych objawów zalicza się:
- ból brzucha
- biegunka
- nudności
- wymioty
Dolegliwościom mogą jednak towarzyszyć takie objawy, jak gorączka, dreszcze, krwawe stolce, bóle mięśni, odwodnienie i znaczne osłabienie. Objawy mogą pojawiać się w różnym czasie od spożycia. Różne może być również ich nasilenie. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego u dzieci, trzeba być niezwykle ostrożnym. Wymioty, jak i biegunka prowadzą do utraty wody i elektrolitów. Oznacza to, że u najmłodszych szybko może dojść do odwodnienia. W przypadku jeśli dziecko uporczywie wymiotuje i nie można go nawodnić, w wymiotach lub stolcu pojawia się krwista treść, dziecko jest apatyczne powinno się niezwłocznie zgłosić z dzieckiem do szpitala.