Essylimar

1 tabl. powl. zawiera 100 mg kompleksu sylimarynowo-fosfolipidowego o zawartości 30% flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę i 1,5% fosforu. Preparat zawiera indygotynę E 132 i żółcień chinolinową E 104.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Essylimar 20 szt., tabl. powl.

Phospholipids,

Silymarin

21.73 zł 2019-04-05

Działanie

Lek roślinny stosowany tradycyjnie, którego skuteczność w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Stabilizuje i normalizuje funkcje hepatocytów, co skutkuje zmniejszeniem stężenia AlAT, AspAT, transpeptydazy glutamylowej oraz bilirubiny całkowitej. Ponadto zmniejsza stężenie cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Zabezpiecza wątrobę przed uszkodzeniami spowodowanymi czynnikami toksycznymi.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli. W chorobach przewlekłych: 1 tabl. 3 razy dziennie; w stanach ostrych: 2 tabl. 3 razy dziennie. Nie przeprowadzono badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku u dzieci i młodzieży. Nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 12 lat, a u młodzieży poniżej 18 lat stosowanie jest możliwe po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Preparat przyjmować po posiłku.

Wskazania

Wspomagająco w zaburzeniach czynności wątroby.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

W przypadku wystąpienia objawów żółtaczki (pojawienie się żółtego odcienia skóry lub zażółcenia gałki ocznej) należy się zgłosić do lekarza.

Niepożądane działanie

Mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Sporadycznie może wystąpić łagodne działanie przeczyszczające.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią (brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania).

Cena

Essylimar, cena 100% 21.73 zł

Preparat zawiera substancję: Phospholipids, Silymarin

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."