Demoxoft Plus Lipożel

Preparat zawiera: terpinen-4-ol, olejek z szałwii hiszpańskiej, aloes, Olivem® 1000, D-panthenol, kwas hialuronowy, Fucocert®.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Demoxoft Plus Lipożel tuba 15 ml, żel 32.5 zł 2019-04-05

Działanie

Specjalistyczna ochrona i pielęgnacja powiek w przypadku takich objawów jak świąd i podrażnienie wywołanych przez różne czynniki zewnętrzne (takie jak np. nużeńce). Aloes łagodzi świąd i pieczenie towarzyszące stanom zapalnym. D-panthenol (prowitamina B5) przyspiesza procesy regeneracji naskórka i łagodzi podrażnienia. Fucocert® wraz z kwasem hialuronowym tworzą warstwę ochronną i zapewniają kompleksowe nawilżenie podrażnionej skóry. Olivem® 1000 oparty na cennych właściwościach oliwy z oliwek wzmacnia naturalna barierę ochronną skóry. Preparat zawiera: olejek z szałwii hiszpańskiej, aloes oraz terpinen-4-ol z olejku z drzewa herbacianego.

Dawkowanie

Preparat należy stosować głównie na noc, najlepiej bezpośrednio przed snem. Na zamknięte i dokładnie oczyszczone powieki nanieść niewielką ilość preparatu a następnie kolistymi ruchami (w kierunku: od kącika oczu na zewnątrz) delikatnie rozprowadź na całej powierzchni powiek. Po przebudzeniu, powieki oraz ich brzegi należy oczyścić używając preparatów Demoxoft do specjalistycznej pielęgnacji i oczyszczania podrażnionej skóry powiek. W celu osiągnięcia dobrych rezultatów rekomendowane jest stosowanie preparatu przez okres 6 tygodni. W razie potrzeby można przedłużyć stosowanie preparatu.  

Wskazania

Preparat do specjalistycznej ochrony i pielęgnacji powiek, szczególnie polecany dla osób, u których stwierdzono lub podejrzewa się obecność nużeńców.

Przeciwwskazania

Preparat nie powinien być stosowany przez osoby, u których występuje alergia na którykolwiek ze składników preparatu. Nie są znane interakcje z innymi preparatami. W przypadku wystąpienia podrażnień i reakcji alergicznych należy zaprzestać stosowania preparatu. Bezpośrednio po zastosowaniu preparatu może pojawić się przemijające uczucie chłodu. Należy unikać stosowania preparatu bezpośrednio na powierzchnię oka. W przypadku dostania się żelu do oka, oko należy przepłukać wodą.

Cena

Demoxoft Plus Lipożel, cena 100% 32.5 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."