Pobyt w sanatorium a ręka po złamaniu podczas rehabilitacji [Porada eksperta]

2015-02-25 10:16

Czy mogę jechać do sanatorium w okresie, gdy mam jeszcze kilka dni chorobowego na rehabilitację ręki? Oczywiście zadbam o rękę.

Porada prawnika
Autor: Getty Images

Najlepiej by było skonsultować się z lekarzem co do złamanej ręki i pobytu w sanatorium. Pobyt w sanatorium wiąże się z zabiegami leczniczymi, w których należy uczestniczyć. Uzdrowiskowe leczenie szpitalne oraz rehabilitacja w szpitalu uzdrowiskowym jest bezpłatna i odbywa się w ramach zwolnienia lekarskiego.

W przypadku uzdrowiskowego leczenia sanatoryjnego oraz rehabilitacji w sanatorium uzdrowiskowym kuracjusz przyjeżdża na leczenie w ramach urlopu wypoczynkowego i wnosi opłatę sanatoryjną zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia (Dz. U. nr 139 poz. 1136, z późn.zm.) Leczenie uzdrowiskowe jest kontynuacją leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego pacjenta, czyli zazwyczaj kiedy jeszcze obowiązuje go zwolnienie lekarskie. Jego celem jest rehabilitacja, leczenie chorób przewlekłych oraz profilaktyka. Zwolnienie z opłaty sanatoryjnej dotyczy wyłącznie pracowników zatrudnionych w zakładach związanych z produkcją wyrobów zawierających azbest. Częściowa odpłatność za koszty wyżywienia i zakwaterowania w sanatorium zróżnicowana jest z uwagi na sezon i standard pokoju. Kuracjusze zobowiązani są również do uregulowania opłaty uzdrowiskowej zgodnie z uchwałami lokalnych urzędów miast.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta