Jak wypisać wniosek o zmianę sanatorium? [Porada eksperta]

2014-11-27 13:20

Dostałam skierowanie z NFZ na wyjazd do sanatorium do Kamienia Pomorskiego, ale mam bardzo kiepski dojazd, bo z 4 przesiadkami. Jestem do tego po operacji kręgosłupa i mam zakaz dźwigania. Chciałabym napisać do NFZ prośbę o zmianę miejsca. Jak to zrobić?

Porada prawnika
Autor: Getty Images

W kwestii zmiany sanatorium należałoby kontaktować się bezpośrednio z odziałem Narodowego Funduszu Zdrowia. Przepisy prawne praktycznie nie odnoszą się do takiej sytuacji.

Można natomiast wskazać, że Czynność potwierdzenia (niepotwierdzenia) skierowania na leczenie uzdrowiskowe dokonana przez oddział w trybie art. 33 ust. 2 u.ś.o.z. nie jest konsekwencją istnienia po stronie świadczeniobiorcy jakiegokolwiek uprawnienia lub obowiązku, a więc nie można uznać jej za decyzję administracyjną, od której przysługuje odwołanie i skarga.

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 7 lipca 2011 roku w sprawie kierowania na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową ( Dz. U. z 2011 Nr 142 poz. 835 ze zm.) Załącznik do zarządzenia Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia nr 4/2010/DSM z 15 stycznia 2010 roku.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u prawnika.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta