Tabletki przeciw niestrawności Labofarm®

1 tabl. zawiera 100 mg korzenia mniszka, 50 mg owocu kminku, 60 mg liści mięty pieprzowej, 60 mg kory kruszyny, 7 mg wyciągu suchego z ostropestu (24-27:1). 1 tabl. zawiera 3,61-3,99 mg związków antranoidowych w przeliczeniu na lukofrangulinę A.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Tabletki przeciw niestrawności Labofarm® 100 szt., tabl.

Carum carvi,

Frangula alnus,

Mentha piperita,

Silybum marianum,

Taraxacum officinale

30.4 zł 2019-04-05

Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Ze względu na zawartość związków gorzkich (korzeń mniszka) lek pobudza wydzielanie soków trawiennych oraz żółci. Owoc kminku i liść mięty wykazują łagodne działanie rozkurczające, wiatropędne.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli, osoby w wieku podeszłym i młodzież powyżej 12 lat: 2 tabl. do 3 razy dziennie po posiłku, popijając wodą.

Wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie w dolegliwościach związanych z zaburzeniami procesu trawienia, takimi jak: uczucie pełności w żołądku, wzdęcia, zbyt małe wydzielanie żółci i soku żołądkowego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie należy stosować leku w przypadku niedrożności jelit lub dróg żółciowych, bólów brzucha o nieustalonej etiologii, ostrych schorzeń zapalnych jelit, zapalenia wyrostka robaczkowego, zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej.  

Środki ostrożności

Preparat nie jest przeznaczony do długotrwałego stosowania. Decyzję o stosowaniu przez okres dłuższy niż 7-14 dni podejmuje lekarz.  

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią (brak wystarczających danych). Niewielkie ilości aktywnych metabolitów (reina) przechodzą do mleka karmiących kobiet. Nie zaobserwowano efektu przeczyszczającego u niemowląt karmionych mlekiem matki.

Interakcje

Podczas dłuższego stosowania może wystąpić niedobór jonów potasu, co powoduje wzmożenie działania równocześnie przyjmowanych glikozydów nasercowych. Straty potasu pogłębia równoczesne stosowanie leków moczopędnych, steroidów kory nadnerczy oraz preparatów z korzenia lukrecji.

Cena

Tabletki przeciw niestrawności Labofarm®, cena 100% 30.4 zł

Preparat zawiera substancję: Carum carvi, Frangula alnus, Mentha piperita, Silybum marianum, Taraxacum officinale

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."