Mediket Versi

Pirokton olaminy (Octopirox) i jasny ichtiol. Nie zawiera parabenów.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Mediket Versi 200 ml, żel 2019-04-05

Działanie

Pirokton olaminy (Octopirox) hamuje proces namnażania się drożdżaków i bakterii, których proliferacja może powodować nadmierne złuszczanie się naskórka oraz inne problemy dermatologiczne. Drożdżaki (Malassezia furfur lub Pytirosporum ovale) odpowiadają również za powstawanie ciemnych lub jasnych przebarwień skóry w przebiegu łupieżu pstrego. Jasny ichtiol ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne oraz ogranicza wydzielanie łoju. Regularne stosowanie żelu pozwala uzyskać rozjaśnienie widocznych na skórze ciemnych przebarwień. Przy systematycznym stosowaniu preparatu jasne przebarwienia znikają po ekspozycji skóry na promienie słoneczne. W odróżnieniu od uniwersalnych dermatologicznych środków myjących słabiej się pieni, dzięki czemu zbędnie nie podrażnia skóry, lecz wykazuje działanie kojące.

Dawkowanie

Żel należy stosować codziennie w okresie pierwszych 2 tyg. kuracji i co drugi dzień w kolejnych 2 tyg. Starannie wmasować żel w skórę aż do wytworzenia delikatnej piany. Pozostawić na 3 - 5 minut, a następnie dokładnie spłukać. Na przestrzeni kolejnych 4 tyg. należy stosować raz na tydzień. Preparat jest przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci od 10. rż.

Uwagi

Wszelkie podejrzenia chorób skóry należy skonsultować z lekarzem dermatologiem. Ta sama zasada dotyczy uporczywych plam i przebarwień skóry.

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."