Linomag®

1 g maści lub kremu zawiera 200 mg oleju lnianego pierwszego tłoczenia z nasion lnu zwyczajnego (3:1). Krem i maść zawierają lanolinę. 100 g płynu na skórę zawiera 100 g oleju lnianego pierwszego tłoczenia z nasion lnu zwyczajnego (3:1).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Linomag® tuba 100 g, maść

Vitamin F

21.0 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat pokrywa naskórek warstwą tłuszczową, która zapobiega utracie wody i przywraca właściwe uwodnienie naskórka. Poprzez natłuszczenie i nawilżenie zmniejsza suchość i złuszczanie naskórka, redukując wpływ niekorzystnego działania czynników zewnętrznych. Wielonienasycone egzogenne kwasy tłuszczowe zawarte w preparacie normalizują funkcje skóry i przyśpieszają jej regenerację. Działanie to zależy w głównej mierze od zawartości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych: kwasu linolowego i kwasu linolenowego. Kwasy te wpływają również korzystnie na utrzymanie i regenerację naturalnej bariery skóry.

Dawkowanie

Zewnętrznie na skórę. Maść i krem. W zależności od rodzaju schorzenia stosować 1 do 3 razy na dobę. W łuszczycy i wyprysku u dzieci i niemowląt wskazane stosowanie maści 2 do 3 razy na dobę. Sposób podania. Do tamponów i wcierania. Lekko rozprowadzić cienką warstwę maści lub kremu bezpośrednio na zmienioną chorobowo powierzchnię skóry lub nałożyć grubą warstwę na stosowanym opatrunku. Płyn. Przymoczki nasycone 10-20 kroplami, a na większe powierzchnie 30-40 kroplami zmienia się 2-4 razy na dobę lub według wskazań lekarza specjalisty. Sposób podania. Do pędzlowania, tamponów, wcierania, przymoczek. Opatrunek powinien być stale nasycony płynem. Opatrunek przyschnięty należy wymieniać nawilżając go płynem Linomag.

Wskazania

Wspomagająco w chorobach skóry, takich jak wyprysk, wyprzenia i odparzenia. Stany nadmiernej suchości skóry. Łagodzenie objawów łuszczycy. Ponadto maść i płyn można stosować u dzieci i niemowląt w stanach nadmiernej suchości skóry.

Przeciwwskazania

Płyn: nadwrażliwość na substancję czynną. Maść i krem: nadwrażliwość na substancję czynną, uczulenie na lanolinę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; wyprysk łojotokowy; lek może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry). Ponadto krem: ze względu na zawartość kwasu borowego nie stosować u dzieci.

Środki ostrożności

Krem: zaleca się ostrożność podczas długotrwałego stosowania leku na duże powierzchnie uszkodzonej skóry, ponieważ zawarty w kremie kwas borny łatwo wchłania się z błon śluzowych i przez uszkodzoną skórę. Płyn: nie stosować na uszkodzoną skórę (rany).

Niepożądane działanie

Brak danych na temat doniesień o występowaniu działań niepożądanych.

Ciąża i laktacja

Krem: może być stosowany w ciąży i podczas karmienia piersią jedynie, w przypadkach gdy korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym ryzykiem dla płodu lub dziecka. Płyn, maść: brak danych na temat stosowania leku przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Uwagi

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Cena

Linomag®, cena 100% 21.0 zł

Preparat zawiera substancję: Vitamin F

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."