Nastolatka ma bóle głowy i zapomina słów [Porada eksperta]

2017-02-22 10:03 Katarzyna Bąkowicz

Moja 12-letnia córka ma problem. Mówi mi, że np. w trakcie rozmowy czy w trakcie czytania zapomina słów i nie wie, dlaczego się tak dzieje, a jak już chce dalej mówić, to zaczyna ją bolec głowa, zdarzyło się jej to już kilkakrotnie. Co to możne być? Od zawsze (ale dość rzadko) się zacina albo mówi bardzo szybko.

Ze względu na występujący podczas mówienia ból głowy, sugerowałabym wizytę u neurologa dziecięcego oraz wykonanie stosownych badań, np. EEG czy tomografii. Przyczyn takiego stanu może być bardzo wiele, dlatego lepiej skonsultować to ze specjalistą. Jeśli medycznie będzie wszystko w porządku, warto popracować z logopedą nad wyeliminowaniem zacinania i poprawieniem płynności mowy.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Bąkowicz

Specjalistka w zakresie komunikacji medialnej. Prowadzi terapię indywidualną z dorosłymi i dziećmi, warsztaty pracy z ciałem, głosem i oddechem, szkolenia dla firm.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

NOWY NUMER! W magazynie Dziecko Zakupy i My: mnóstwo inspiracji dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży – nie tylko na Święta! W najnowszym numerze przeczytasz o wirusach, o dobrym śnie, diecie alergika i życiu bez telewizora.

Czytaj więcej
DZiM 12/20
KOMENTARZE