Powolna utrata mowy u dorosłego [Porada eksperta]

2018-01-08 14:53 Katarzyna Bąkowicz

Od kilku miesięcy tracę mowę. Nie znam przyczyny. Mój tata w latach 80. zaczął też tracić mowę, a miał wtedy 60 lat. W roku 1984 stracił mowę, do tego doszło niepołykanie pokarmu. Zmarł 3 lata później, nie znaleziono wtedy przyczyny. U mnie są takie same objawy.

Nie opisuje Pan, na czym polega utrata mowy, czy jest to zapominanie słów czy może problemy z ich wypowiedzeniem. Jeśli u Pana taty był taki problem, być może jest to podłoże neurologiczne. Zalecałabym konsultację u neurologa oraz wykonanie szczegółowych badań, takich jak rezonans magnetyczny lub tomografia komputerowa głowy. Dopiero wtedy będzie można stwierdzić, jak Panu pomóc.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Bąkowicz

Specjalistka w zakresie komunikacji medialnej. Prowadzi terapię indywidualną z dorosłymi i dziećmi, warsztaty pracy z ciałem, głosem i oddechem, szkolenia dla firm.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych – czytaj już za 3 zł!

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE